| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Vyčítá mi panenství

 Celkem 13 názorů.
 Lucka, 25let 
  • 

Vyčítá mi panenství 

(26.3.2001 19:46:30)
Ahoj všichni,

Dlouho jsem se rozhodovala, než jsem opravdu sedla k počítači a napsala příspěvek do Rodiny. Bojím se, že ani Vy mi nedokážete pomoci s potížemi, které mne potkaly v mém partnerském vztahu.
Čeho se vlastně můj problém týká? Začnu od začátku. Je mi 25 let a před rokem jsem se seznámila s mým nynějším přítelem. Byl moje první velká láska, předtím jsem měla pouze dva krátkodobé vztahy, pokud to vůbec lze za vztahy považovat, protože trvaly velice krátce, i ten delší pouhé tři měsíce. Za tu dobu jsem se s dotyčným ani nestačila jakýmkoliv způsobem intimně sblížit.
Předtím jsem na hledání partnerů neměla příliš času (studium, cestování, pobyt v cizině coby au-pair) a přiznám se, že jsem záměrně nebyla ani příliš aktivní v tom hledání.
Až teprve ve 24 letech jsem si řekla, že už musím něco dělat, neboť se chci taky vdát a mít děti. Tak jsem odepsala na inzerát. Vyklubal se z toho můj Vašek. Velice se mi líbil, já prý jemu taky, rozuměli jsme si, měli jsme spoustu společných zájmů, trávili jsme spolu každý volný víkend a později jsme jezdili i na společnou dovolenou.
Problémy nastaly v intimním sbližováním. Nejsem věřící katolička, proto jsem svolila k objevování společné sexuality již po 5 týdnech známosti. Při naší první společné noci jsem se ale vůbec nedokázala chovat přirozeně, bez zábran. Nechtěla jsem spát nahá (pouze v případě, že jsem byla od hlavy až k nohám přikrytá peřinou), nebylo mi příliš příjemné, když se mne snažil Vašek v mé nahotě dotýkat, strašně jsem se styděla, bylo mi trapně, že v mém věku vůbec nevím, jaké to je, strávit noc s mužem tak jak nás Pánbůh stvořil a ještě se třeba, nedejbože, i milovat.
Na milování samozřejmě tu první noc nedošlo (k této „slavné“ události jsme se dostali až zhruba o 6 týdnů později), což jsem nemohla tehdy vědět, a protože jsem se bála, že Vašek stejně na mně pozná, že jsem ještě panna, tak jsem se mu k tomu naivně přiznala. V té chvíli byl velice potěšen, říkal, že je moc rád, že zrovna on bude ten první, s kým prožiji to nejkrásnější ve vztahu dvou mladých lidí, že ani nedoufal, že ve svém věku a po třech dlouhodobých známostech se může ještě seznámit s panensky nevinnou dívkou, se kterou může začít budovat vztah naprosto od počátku ničím neposkvrněným.
Náš vztah se pomalu vyvíjel, měli jsme se stále více rádi, chtěli jsme být neustále co nejvíce spolu. Dokonce jsem se k Vaškovi zhruba po čtyřech měsících nastěhovala. Pak ovšem nastaly každodenní starosti, bohužel i hádky, často o maličkosti, z Vaška se začal pomaličku klubat cholerik a pak nastal i ten den, kdy mi začal vyčítat moji sexuální nezkušenost, neboť já jsem stále měla v sexu problémy se vzrušením, zvlhnutím atp. Sex mi v podstatě nic neříkal a s Vaškem jsem se milovala jen kvůli němu.
Samozřejmě hádkami a nervozitou se moje problémy pouze stupňovaly, při sexuálním styku jsem začala pociťovat bolesti a když se pak přidaly i poševní záněty, začala jsem sex odmítat, neboť jsem se bála další bolesti a infekce.
To se Vaškovi nelíbilo, začal být hrubý, prý ať si zajdu na psychiatrii, jestli jsem normální, když nechci sex, že už ho nebaví se mne neustále o sex doprošovat, že to má být jedna z mých povinností (i když nejsme manželé) a že prý udělal chybu, když si něco začal s pannou, to je věc pro 16-17letý kluky a ne pro dospělýho chlapa, který chce mít doma pořádný sex každý den a s partnerkou, kterou sex baví a netváří se přitom tak jako já, tzn., už aby to bylo za mnou (to musím přiznat, že je to pravda). Měla jsem mu prý říci už první den, že jsem s nikým ještě nic neměla, pak že by si prý se mnou nic nezačínal. On že nechce být tím, který se mnou v mém prvním vztahu bude řešit to, co se mělo vyřešit už dávno, jen kdybych byla alespoň trochu normální a chodila s klukama už do 14 let. Pak prý by si tohleto „vyžral“ někdo jiný.
Že prý se mnou začal chodit pouze ze soucitu, protože věděl, že se mnou se nikdo neseznámí a že mám být ráda, že to se mnou stále ještě vydržel.
Nevím tedy, co si mám myslet, vím, že to pramení hlavně z mého nízkého sebevědomí, ale vzhledem k tomu, že můj bývalý „tříměsíční“ partner Pavel mi stále ještě volá a chce se se mnou sejít a náš rozchod před 15 měsíci považuje za chybu, tak si říkám, že zas až taková chudinka asi nebudu.
Nevím si rady, zda od Vaška a jeho „blbých“ nálad odejít a vrátit se k Pavlovi, se kterým jsem se rozešla tehdy já, neboť jsem si nebyla tak úplně jistá, zda už chci s někým navázat partnerský vztah a nebo si zkusit najít někoho jiného.
Budu Vám všem vděčná za jakoukoliv radu, hlavně chci všem zdůraznit – nikdy Vašemu partnerovi tak jako já o svém panenství (teď si myslím, že to poznat vůbec nemusel, krvácení při prvním styku nemusí být podle literatury a sexuologů příznakem prvního milování) neříkejte všechno, nikdy nevíte, kdy se to obrátí proti Vám.

Mockrát díky Lucka
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(26.3.2001 23:10:26)
Ahoj Lucko. Osobně si nejsem jistá, jestli Ti tohle opravdu pomůže, tak alespoň názor. Asi se budeš divit, ale myslím, že některý mužský by byl schopen Tě ocenit podstatně víc. Nejde jen o Tvé panenství, nýbrž o celkový přístup k problematice sexu. Kdysi mi bylo (prvním manželem) vyčítáno, že jsem nebyla panna, když jsem vstupovala do vztahu s ním (opomíjím fakt, že sám začal sexuálně žít ve 13-ti letech!!!), časem mi naopak vadilo, že můj druhý partner nebyl tím prvním. Také jsem mívala stejné pocity jako Ty na počátku vztahu (stud, obavy, komplexy), ale kupodivu v současném partnerství nebyly tyto pocity ani na začátku. Jednak jsme se znali skoro půl roku, zadruhé jsme probrali své představy dost dopředu a za třetí jsem věděla, že mne má hodně rád, takže jsem sama sebe překvapila tím, že mi nevadí, když se na mne dívá, ani světlo, ani společné sprchování například.
Vaškovi zřejmě nedošlo, že to objevování, vzájemné poznávání se i možnost se "sehrát" (v Tvém případě naprosto ideální), bohužel už dost necitlivě propásl. Tím Ti na druhé straně dal příležitost k tomu, abys jednou ocenila člověka, který se skutečně bude "umět milovat", protože podle všeho (opět čistě můj názor) nese velkou vinu na Tvých potížích. Doufám, že to nezní nějak mentorsky nebo dogmaticky, to bych nechtěla, spíš věřím, že potkáš člověka, který Ti bude umět ukázat, jak hezké může milování být. Hodně štěstí.
 kateřina 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(26.3.2001 23:51:15)
Lucko,
já na tvém místě, bych se s Vaškem rozešla. A ani bych se nevrhla do náruče hned někomu dalšímu, ale nechala bych si to uležet. Prostě sex ze začátku nemusí být "ono" vůbec s nikým.
Vašek je hulvát, že ti nedá čas. Zažila jsem jednoho přítele, který mi vyčítal "chladnost", přitom si myslím, že jsem zatraceně normální. Jenomže s ním jsem se bála i sednout si na pohovku k filmu, protože během pěti minut se na mě začal sápat. Zrovnatak, když jsem ležela v posteli nemocná. Po celodenním kolotoči jsem se nemohla ani těšit do postele, protože se "musely plnit povinnosti", zrovnatak ráno, jen co jsem rozloupla oči (pak už jsem předstírala co nejdéle spánek). Skončila jsem jako ty - otrávená, znechucená a přející si, aby si "to už odbyl" a dal mi pokoj.
Tohle bylo dávno, teď mám přítele, s kterým máme dohodu, že se milujeme, když je na to oboustraná chuť. Někdy je to třikrát za den, někdy máme třeba tejden pauzu... prostě jak se zrovna sejdeme s náladou. Kupodivu ani jeden z nás nemá pocit,že by nějak trpěl - nežli pokažený milování s partnerem, který bude otrávený, to radši nic.
Se svým dalším partnerem rovnou udělej dohodu, že počká na tebe - až ty jednou budeš mít chuť se ho dotýkat - a uvidíš, že to bude něco jiného. A pravděpodobně ti nebude zatěžko vyjít mu vstříc tak, aby se to i jemu líbilo. Vašek je na tebe naštvaný proto, že si vnitřně uvědomuje, že to, že tě nebaví sex, je z velké části jeho vina.
Je samozřejmě možné, že patříš k těm lidem, co se bez sexu snadno obejdou. Pak bych ti radila jedno, najít si partnera, který je na tom podobně. Dobrý vztah není o tom, jestli se milujete v uričté dané frekvenci, ale o tom, jestli vám oboum tato frekvence vyhovuje - a to, že se někdo nemiluje vůbec, nebo se miluje jenom "na vánoce", neznamená, že nemá pěkný vztah.
Ale jak to s tebou je, na to musíš přijít sama - hlavně buď k sobě upřímná - nelíbí se ti sex s Vaškem, nebo se ti nelíbí sex VŮBEC? Pokud si dokážeš představit sex s někým jiným, neob dokonce toužit po někom jiném, tak ti pravděpodobně vadí jen současný partner. Pokud máš pocit, že se bez toho obejdeš, najdi si podobného partnera - podle příspěvků v téhle rubrice před cca dvěma měsíci, je i takových mužů spousta.
Jo a s tvým panenstvím a nezkušeností to nemá moc společného (když ti vyčítá panenství, tak to je pěknej chudinka). Jestli jsi trochu stydlivější, tak to už o moc lepší nebude - holt každá nemůže být pornohvězda - ale ne každý chlap touží zrovna po vilné chlípnici.
 Jana, 32 let 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(27.3.2001 11:02:53)
Milá Lucko, nedá mi to, abych nereagovala na Tvůj příspěvek. Měla jsem totiž to velké štěstí, že můj první milenec byl skvělý, chápavý, něžný. A vůbec mu nevadilo, že jsem ve 23 let ještě panna. Spíš se divil, působila jsem dosti zkušeným dojmem, ale pouze do té chvíle, než docházelo k opravdovému fyzickému sbližování.Také pro mě bylo ze začátku ne úplně příjemné spát vedle něho nahá, vůbec jsem se ho nedokázala dotýkaz a když mi přímo vedl ruku, vyhověla jsem mu, ale nic úžasného to pro mne nebylo. To až později po několika měsících pravidelného milování, které pro mne začínalo být čím dál hezčí. Ale přiznám se, že orgasmus přímo při pohlavním styku jsem začala mít až kolem 28. roku. Přítel však byl starší, zkušený a hlavně ohleduplný a milující a myslím, že pociťoval něco jako čest být mým "učitelem lásky". Nedokážu si představit, že by se choval jako Tvůj Vašek. Svým chováním dosáhne jenom toho, že sex pro Tebe bude něco nepříjemného a to je velká škoda. Myslím, že by jsi si měla najít jiného přítele. Vašek bude asi dost sobec, když myslí při milování jenom na sebe a vůbec ho nezajímá třeba to, proč ty jsi taková chladná, proč se tváříš tak, jak se tváříš. Je-li Tvým partnerem, měly by ho zajímat Tvé pocity.
Ahoj Jana
 Katka 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(27.3.2001 12:32:12)
Milá Lucko,
přečetla jsem si o Tvém trápení, přečetla jsem si i dvě dosavadní reakce. Já sama jsem byla panna do 21 let, měla jsem z toho mindráky a "řešila" jsem to trochu smutně. Nehodlám se o tom podrobně rozepisovat, ale o panenství jsem nepřišla zrovna romantickým způsobem. Pak jsem postupně potkala dva muže a zcela pragmaticky jsem "sbírala zkušenosti". Když mi bylo 23, seznámila jsem se se svým manželem, který mě naprosto oslnil tím, že ODMÍTAL sex se mnou, dokud já sama nebudu chtít. Výsledkem je, že se až dosud (od té doby skoro 8 let) se milujeme nápaditě, něžně a vždycky s chutí. Když jsme spolu začali chodit a prožívali takovou tu velkou zamilovanost (nemůžeš spát, jíst apod.), dokonce jsem mu řekla, že vědět, že ho jednou potkám, zůstanu panna kvůli němu. Kdo zná trochu knížky dr. Plzáka, ví, že v tomhle funguje zákon "čím víc chci, tím víc ten druhý nechce a naopak". Tvůj Vašek o tom zřejmě nemá ponětí. Promiň, ale jestli Ti vyčítá to, co píšeš, je to hulvát, a Ty sama už nejspíš někde uvnitř tušíš, že Váš vztah moc velkou perspektivu nemá. Jestli si jinak rozumíte, možná by stálo za to promluvit si o tom v klidu: "Vašku, dej mi čas, na chvilku si s milováním uděláme pauzu, třeba tomu sama přijdu na chuť a bude to lepší." Pokud Tě má opravdu rád, měl by to ASPOŇ zkusit. Jinak to s ním asi nemá cenu. Nového partnera, ať už to bude Tvůj bývalý kluk, nebo kdokoliv jiný, si nejdřív otestuj v rámci mazlení, hlazení apod. Rozhodně se mu nepřizpůsobuj tak, aby to bylo Tobě nepříjemné. On by Tě měl respektovat. Muž je silné pohlaví a žena slabé, tudíž je s ní potřeba zacházet něžně a ohleduplně hlavně po stránce intimní. Měj to na paměti a pakliže si myslíš, že sex OPRAVDU PATŘÍ do partnerského soužití, najdi si partnera, který je téhož názoru. Držím Ti palce a netrap se zbytečně!
 Kamila, 27, vdaná, 1 dítě 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(27.3.2001 15:02:07)
Milá Lucinko!
Je to vůbec možné, že s takovým mužem ještě jste? Tohle má být láska? Vždyť ještě nepřišly žádné pořádné problémy a on už se chová jako domácí tyran. Z takovým vztahů se klube domácí násilí. A to velmi rychle! Že Vás muž miluje poznáte podle toho, že kvůli Vám mnoho oželí. Ten Váš je sobec, jakého je málokdy vidět. Můj muž byl nadšený, že jsem byla panna (začali jsme spolu žít až po svatbě), ačkoli trvalo dlouho (přes rok), než jsme se sesouladili. A pak jsem měla problémové těhotenství, porod a tak, takže sumárně měl rok (!) půst. Nikdy mi to slovem nevyčetl. Každý z nás má nějaké chyby, ale s takovou, jako má Váš Vašek, se pěkně žít nedá. Po delším soužití s ním skončíte skutečně na psychiatrii. Utečte, dokud je čas.
Držím moc a moc palce. Kamila
 Jiřka,39 let 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(27.3.2001 15:20:01)
Lucko, netrap se v takovém vztahu. Jsi ještě mladá a máš toho hodně před sebou. Ne ty, ale tvůj partner je nevyzrálý a potřeboval by psychiatra. Ty potřebuješ jenom hodně pochopení, něhy a lásky. Vašek ti to nikdy nedá. Jdi od něj, dokud je čas. Zkus to se svým bývalým přítelem, pokud on to chce. Jednou poznáš, že milování je krásné a budeš se na něj těšit. Také jsem to dříve "moc nemusela", teď bych mohla pořád. Držím ti palce a nezapomeň, že jsi plnohodnotná žena a nikdo, nikdo nemá právo tě ponižovat a urážet.
 Karolína, 29 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(28.3.2001 17:55:26)
Milá Lucko,
taky si myslím že Vašek je pěkný hulvát. Uteč od něj dokud je čas (asi si říkáš že se všem lehce radí když sami v takové situaci nejsou, ale uvidíš že časem bolest z rozchodu přebolí a budeš ráda žes unikla ze vtahu ve kterém by ses jen a jen trápila). Vašek si nikoho jako jsi Ty nezaslouží!
Co se týče nového vztahu, asi bych se do něj nepouštěla dříve než budeš mít jistotu že to opravdu chceš a nebude to jen ze strachu abys nebyla sama, že jej nebudeš brát jako takovou náplast na nynější bolístku. Zřejmě by to pak časem nebylo taky to "pravé ořechové".
Já sama jsem taky přišla o panenství až ve 21, styděla jsem se za to že v takovém věku nemám žádné zkušenosti. Tenkrát jsem to brala úplně jinak než dnes. Pamatuji si tu noc jako dneska, partner se na mě po svém uspokojení obořil, že jsem chladná a dokonal ještě prohlášením že si mám před dalším stykem prostudovat nějakou příručku abych nebyla jak leklá ryba. Možná se tato zkušenost na mě trošku podepsala, dodnes se nedokážu úplně uvolnit (ale to už je jiná kapitola).
Dlouho jsem pak s nikým nic neměla, dokázala jsem flirtovat, ale jakmile měl mít nějaký vztah pokračování, stáhla jsem se.
Zlom nastal před čtyřmi lety, kdy jsem poznala mého nynějšího partnera, který se nedal odradit mým "divným" chováním, šel na mě pěkně pomaloučku, poznávali jsme se navzájem kousek po kousku a já jsem mu za to moc a moc vděčná, byla to nádhera.
Přeji Ti abys pozkala partnera který si Tě bude vážit pro to jaká jsi, (ne nejakého sobce který se bude řídit tím co "je povinnost a co se má"), člověka který bude mít plno pochopení a lásky, ......, měj se krásně, držím pěsti, ahoj!
 Jožka 
  • 

Re: Re: Vyčítá mi panenství 

(28.3.2001 23:30:12)
Ahoj Lucko,
uteč prosím Te od toho hajzla dokud je čas!!!
Já jsem se do své pusinky zamiloval,když jí bylo 14 let (me bylo 20). Rok a půl o mě ani nechtěla slyšet.Usyloval jsem o ni a po 18 měsících jsme spolu začali chodit.Řekla mi,že je panna a že má strach ze sexu.Nikdy jsem jí do ničeho nenutil.Milovali jsme se v den jejích 18 narozenin a já jsem byl nejšťastnější člověk na světě.
Potom se to stalo-na jedné pánské jízdě jsem so opil a vyspal jsem se s dívkou, která po mě "jela" v době když jsem "balil" svou pusinku.Bohužel ona dívka otěhotněla.Začala mi dělat peklo a má matka mě donutila rozejít se s pusinkou a vzít si onu dívku.S pusinkou jsem se ale stýkal i dál.2 dny před svatbou jsme se milovali a slíbili jsme si že na sebe nikdy nezapomeneme.U obřadu jsem nebrečel štěstím, ale smutkem po pusince.
I po svatbě jsme se stále cházeli.Jezdili jsme spolu na ryby atd.Má žena to neunesla a ve 4. měsíci potratila.Asi to bude znít hulvátsky ale byl jsem šťastný.Chtěl jsem se rozvést a být konečně se svou pusinkou.Má matka ale dělala takové peklo,že se to nedalo vydržet.I má pusinka toho měla dost.A navíc otěhotněla - se mnou!!Jak já jsem byl šťastný!!!Moje žena je z velmi bohaté rodiny a tak si ani moje ani její rodiče nepřáli rozvod-to je logické,ne?Rodiče pusinky, křičeli, že buď půjde na potrat nebo se vdá.A tak si moje malá pusinka našla nějakýho kluka kterýho si vzala.Narodil se jí(nám) krásnej kluk-Péťa.
Moje pusinka se v loni odstěhovala 250 km ode mě a já jsem zůstal sám se ženou ke které vůbec nic necítím a mlátím se do hlavy, protože díky alkoholu a jedné ženské jsem stratil svou největší lásku života!!! Teď je mi 28 let a i když jsem ženatý,cítím, že jsem sám.Se svou ženou děti nechci a tak se trápím a se svou milou pusinkou si povídám alespoň po telefonu.
Lucko,prosím Tě uteč od chlapa kterej si tě neumí vážit.Máš jen jeden život a někde na tebe čeká člověk,kterej si tě bude vážit a nikdy tě nebude do ničeho nutit a nic Ti vyčítat.

Čau Pepa
 Věra, dvě děti 
  • 

Re: Re: Re: Vyčítá mi panenství 

(29.3.2001 11:29:51)
Milý Pepo, po přečtení tvého příspěvku mi nedá, abys ti nenapsala. Myslím, že ta tvá láska není asi osudová, protože když člověk chce, tak se prostě rozvede. Já vím, že vliv rodičů je velký, ale to přeci není život rodičů, ale tvůj. Není ti přeci jenom pohodlnější žít s ženou, která je z bohaté rodiny. Myslím, že jsi nezodpovědný slaboch. Přivedeš do jiného stavu jinou dívku, na nátlak rodičů si ji vezmeš, pak jsi šťastný, když potratí a šup přivedeš do jin. stavu svoji milenku. Necháš jí v tom samotnou a odvoláváš se na své a manželky rodiče. Nyní si stýskáš, když se tvá přítelkyně odstěhovala. Asi by se ti líbilo, žít s ženou a docházet k přítelkyni. Myslím, že byses měl nad sebou zamyslet a udělat rázný krok, buď se rozvést, nebo se smířit s nechtěným manželstvím.
V.
 Martina, 37 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(28.3.2001 21:35:04)
Milá Lucko,

prošla jste docela dobrým testem s jednoznačným výsledkem: pryč od toho!

Za své potíže nemůžete vy sama, ale váš neschopný partner, kterého ani trochu nenapadne, aby myslel také na Vás. Dejte si pauzu a zkuste najít muže chápavého, vlídného a nesobeckého, který s Vámi bude ochoten zpočátku provozovat třeba tantrický sex.

Pokud byste o sobě přece jen měla pochybnosti, počkejte, až se Vám ppřehoupne třicítka a budete mít za sebou první porod. Možná se Vám to ve Vašem věku teď zdá paradoxní, ale věci často naberou zcela jiný obrat :-)

Martina
 Jarka, 25 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(29.3.2001 13:43:56)
ahoj Lucko,

vůbec, ale vůbec nic si z toho nedělej, seber si svoje věci a pořádně za sebou práskni dveřmi. Tenhle za to určitě nestojí. Je spoustu jiných, kteří by tě brali takovou jaká jsi a i když ti to teď tak nepřipadá, je jich zástup. Pokud není partner schopen řešit s tebou daný problém,nestojí za nic. Bude se to jen zhoršovat a trápit se tím budeš ty. Zavolej Pavlovi a zkus si znovu porovnat jejich vlastnosti. Snadno se to říká, já vím, ale mám pár vztahů za sebou, řešili jsme jiné problémy. Když se dneska ohlédnu, vždycky jsem ten odchod moc protahovala. Měla jsem to dělat rázněji. Jenže to vím až teď. Sex je ve vztahu důležitý, stejně jako porozumnění a kompromisy. Není na 1. místě, určitě ne. A určitě i ty jsi schopná ho naplno prožít a mít z něho požitek - ale potřebuješ, aby tě ten druhý k tomu dovedl. I já jsem si prošla tím "učením a otrkáváním" a dneska se mi už nechce věřit, že jsem se toho tenkrát bála. Jde tady především o tvoji psychiku a tu ovlivňuje a řídí tvůj partner. Takže držím palce a pořádně s těmi dveřmi řízni.
 Radka 
  • 

Re: Vyčítá mi panenství 

(30.3.2001 0:01:32)
Podle me je tvuj současný přítel pěkny hlupák (s prominutím).Možná to sbalení kufrů není tak špatný nápad.Držím palce,at´se rozhodneš správně.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.