| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Počurávání

 Celkem 12 názorů.
 Alena V. ( syn Honza 12) 
  • 

Počurávání 

(24.3.2001 8:40:22)
Máme doma velký problém, můj 12-ti letý syn se počurává a od minulého týdne musí nosit na noc pleny.
Hrozně se ale stydí a nechce je nosit. Večer, když ho balím, brečí a prosí mě abych mu pleny nedávala. Je mi ho líto, a ráda bych věděla, co mám dělat. Všechno přesvědčování nepomáhá.
 Dana,Teri, 6 let 
  • 

Re: Počurávání 

(26.3.2001 9:59:13)
Moje neteř se v dětství také počůrávala. Vždy podle lékařů bylo vyšetření v pořádku. Někde jsem četla článek o těchto problémech a v něm uváděli, že tyto potíže jsou téměř vždy způsobeny špatnou psychykou dítěte. Švagrová se zmínila na jednom vyšetření ledvin jaké jsou skutečné potíže dcery a ty jí doporučili dětskou psycholožku v nemocnici u Svaté Anny na Pekařské v Brně. Neteř tam chodila pravidelně na sezení a do deníčku si zapisovala každý den, jak proběhla předešlá noc. Ze začátku byly jen černé puntíky, ale během 3-4 měsíců jen červené hvězdičky. Neteř tím trpěla od 5-12 let. Bylo to pro ni jistě hrozně stresující, když ostatní jeli na tábory, školy v přírodě a výlety - ona však musela být doma, aby se to před ostatními neprozradilo. Na konec vím, že měla hroznou radost, když věděla, že se jí to již nestane a může přespat kde chce a nestane se žádná nehoda. Od té doby již se to nikdy nestalo a neteř je nyní velmi psychicky vyrovnanější a klidnější. Podle její psycholožky bylo příčinou, že rodiče kladli na ni velké nároky,které nemohla splnit. Radila bych Vám vyhledat odbornou pomoc.
 Petra, bezdětná 
  • 

Re: Počurávání 

(26.3.2001 12:22:51)
Milá Aleno,
nepíšete zda jste již vyhledala lékaře - pravděpodobně ne.
Nejprve je tedy třeba vyloučit fyziologické příčiny a poté lze začít navštěvovat dětského psychologa či psychiatra. Chce to hodně trpělivosti a klidu - je to dlouhodobý proces a pokud není příčinou fyziologická porucha pak je to pravděpodobně "volání o pomoc".
 Karolina, 24 
  • 

Re: Počurávání 

(26.3.2001 12:24:21)
Ja osobne jsem s timto mela problemy az do 14ti let (vse prestalo az po vyleceni, ktere trvalo neco pres 6 let).
Rodice si mysleli, ze jsem lina a ze je to moje pohodlnost az, kdyz jsem uz chodila do skoly, jedna znama z nemocnice nasim rekla, ze muzu byt i nemocna a tak domluvila vysetreni v nemocnici. Prisli mi na to, ze mam slabe svalstvo v mechyri (diky tomu jsem neudrzela moc), zuzene mocove trubice a taky poruchu na ledvinach - tim vsim mi taky vznikl velice rozsahly a silny zanet. Lecili me na nekolikrat a vse to trvalo asi 6 let. Lezela jsem na Urologicke poliklinice v Praze a tam me ze vseho zdarne dostali (jestli to od nich nekdo cte - MOCKRAT DEKUJI!!!!!)
Proto si myslim, ze by nebylo od veci se poradit s lekarem, aby se vsechny poruchy a nemoci mohli vyloucit (at uz psychicke ci fyzicke).
Kazdopadne preju, aby jste to vse meli brzy za sebou. Protoze si do dnes vzpominam, jak jsem byla nesmela (ony tyto nocni "prihody" vam na sebevedomi moc nepridaji) a hrozne se bala prespat nekde jinde nez doma.
Karolina
 Jarka 
  • 

Re: Počurávání 

(26.3.2001 12:37:45)
Milá paní Aleno,

nemám vlastní děti a tak nemůžu psát ze zkušenosti "matky", ale pobývala jsem asi 1/2 jako au-pair v Anglii, kde jsem měla 2 děti se stejným problémem. Holčičce bylo 7 a chlapci 11 let. Oba se ve svém věku počurávali - ale pouze v noci. Extrémním případem byl chlapec, u kterého to bylo každou noc. Také nosil pleny, ale byl s tím jaksi srozuměn. Sám si je na noc bral. V Anglii to vůbec berou jako samozřejmost. Nicméně u lékaře byly a ten jim doporučil maximálně pít. Vysvětloval to tím,že čím více pijí - tím více je to nutí chodit na záchod. A čím častěji budou chodit - tím více si vypěstují ten reflex rozpoznat, že potřebují na ten záchod jít. Opravdu jsme je nutili do pití co nejvíc ( ale pouze přes den - ne na noc ) a výsledky se projevovaly hlavně na holčičce. Na noc nenosila pleny. Chlapec prý je přestal nosit asi 1/2 roku po mém odjezdu a jeho problém se výrazně zlepšil. Nevím, jestli je to pro vás rada, ale přeji Vám, aby to i Vám dobře dopadlo.
 Irena 
  • 

Re: Počurávání 

(26.3.2001 12:54:53)
Ahoj Aleno,
se svým synem jsem toto nezažila, ale problém s nočním pomočováním má manželův 8 letý syn. Protože ho ale nemáme v péči, pokusím se ti alespoň popsat, co nám bylo dáno za pokyny: Především úprava pitného režimu. Po 17 hodině nic nepít, vynechat k večeři polévky a pokud má kluk opravdu žízeň tak jen malou skleničku čisté vody bez bublinek.
Než jdeme spát, tak ho ještě budíme, aby šel na záchod.
Každý den se do jeho kalendáře nakreslí sluníčko, v případě, že se nepočůrá, v opačném mráček. Žádné kárání,pleny, nic takového a starší kluk má přísný zákaz se mu posmívat. Já jsem koupila ve zdravotních potřebách podložky do postele, aby se zabránilo znečištění matrací, povlečení mu dáváme krepové a peřinu má z dutých vláken, aby se dala vyprat. Pokud se mu stane "nehoda", prostě beze slova postel převléknu. Také jeden čas užíval jakési kapky, ale jejich název si nepamatuji. Je ale fakt, že u něj se jedná o nedostatečné vyvinutí určité části mozku, je ke všemu hyperaktivní a má tento problém od malička. V dnešní době je mu osm a problém se zatím úplně odstranit nepodařilo. Pokud je ve známém prostředí, tak se počůrá už málo kdy, ale pokud s ním odjedeme třeba na dovolenou, je to téměř na denním pořádku. Stejně tak se problém zhoršil, když nastoupil do školy. Je to u něj věc i psychiky.
V těchto případech žádné přesvědčování nepomůže. A dávat mu ve 12 letech pleny není taky asi to pravé, nám to nedoporučili ani ve 4 letech. Pro Honzu je tento problém sám o sobě dost hrozný, natož když mu ve 12 letech dáváš pleny. Musí to být pro něj strašně ponižující a tím trpí i jeho psychika a všechno se to jen zhoršuje. Určitě by jsi se měla obrátit na Honzovu dětskou lékařku a s ní Honzův problém, nejdřív bez jeho přítomnosti probrat.
 Dana,Teri, 6 let 
  • 

Re: Počurávání 

(26.3.2001 14:07:01)
Právě jsem objevila stránky, které se tímto problémem zabývají a jsou dost zajímavé.
http://enureza.cz
 Lidka, syn 6 
  • 

Re: Re: Počurávání 

(4.4.2001 21:42:16)
Chtěla bych poděkovat Daně za adresu Enureza.cz, fakt jsem se poučila. Hlavně mne potěšila skutečnost, že dítě se nemá týrat tím, že od páté hodiny večer nedostane napít. Díky.
 Marie, syn 18. měs. 
  • 

Re: Počurávání 

(28.3.2001 8:22:34)
Ahoj Aleno,
podobný problém se u nás v rodině také vyskytl, měl ho můj bratranec ve zhruba stejném věku, jako Váš syn. Vyrozuměla jsem, že syn se v noci pomočuje teprve krátce, píšete, že mu pleny dáváte asi týden.
Myslím, že dávání plen není vhodné, syn by z celého problému mohl mít ještě větší trauma než zatím má. Rodičům mého bratrance doporučili především syna několikrát za noc vzbudit a dovést na záchod - ALE: MUSÍ být úplně vzbuzený, ne aby chodil močit v polospánku. Musí přesně vědět, že vstal, že jde na záchod a tak. Bratrancovým rodičům doporučili, aby ho při cestě na záchod nechali počítat schody, říkat vyjmenovaná slova, počítat příklady z malé násobilky, prostě věci, na které se musí sousředit a nabudit mozek. A hlavně neměli chlapce stresovat - žádné posměšné poznámky, výčitky, asi by nedoporučili ani pleny, protože to velmi naruší sebevědomí dítěte a takový stres má zejména u chlapců prý dost často za následek, že začnou koktat. Taky je třeba zjistit, zda se neobjevily nějaké problémy ve škole, zejména šikana.
Přeji úspěšné vyřešení problému, Marie.
 Denisa 25,Matyáš 2 měsíce 
  • 

NIC SE NEDĚJE! 

(30.3.2001 13:04:43)
Milá Aleno,
z vlastní zkušenosti vím,jak moc je to nepříjemné a jak moc rodiče pátrají po příčině..prosím nedávejte synovi na noc pleny je to,řekla bych pro kluka v pubertě značně ponižující samo o sobě..spíš dejte pod prostěradlo nějaký nešustivý igelit nebo mají v lékárnách podložky.Také je možné,zkuste se zeptat (my jsme to tenkrát měli ze srn)existuje flanelové prostěradlo,které nic nepropustí..a příčina?Je psychická,rodiče,škola...očekává se větší výkonnost..?Možná,jen chci říct,že to přejde samo,hlavně z toho nedělat tragedii.A hodně se napít do 17 hodin a pak ne tolk,taky se dá chlapec probidit na toaletu a tak.Drzim palce o nic nejde.Je to urcite hodnej a citlivej a citovej kluk,tak proto.
 Marcela s Vandou 10,5 měs. 
  • 

Re: NIC SE NEDĚJE! 

(30.3.2001 13:11:57)
Teď jsem to zmiňované prostěradlo viděla v katalogu Lavety. Je i na velké postele a v různých barvách - a je snad oboustranné.
Katalog můžeš objednat na
www.laveta.cz
 Lidka, syn 6 
  • 

Re: Počurávání 

(1.4.2001 20:26:58)
Nevím jestli se teprv váš syn začal počůrávat, nebo jestli to trvá od narození, jako např. u našeho. Ten má šest a půl a stále se občas v noci počůrá. Nemá to ale z psychiky, jak všichni radí, ale z toho, že se prostě nevzbudí. Má tvrdý spánek a nevzbudím ho ani já.
Hlavně mu, ale nesmíte dávat pleny /kort dvanáctiletému klukovi/. Mám podrobně prostudovanou tuhle problematiku, a odborníci radí nedávat pleny, ani na noc nenechávat slipy /asi aby nebyl stáhnutý/, od páté hodiny večer nic nepít. /to mi moc nedodržujeme/. a hlavně lékařské vyšetření na urologii. My jsme v pořádku, jen máme tvrdý spánek. Takže máme igelit pod prostěradlem, ale někdy toho mám taky dost, když denně musím prát prostěradlo¨. Někdy má obdo¨bí, že vydrží, a někdy je to každý den.
Takže přeju dobré nervy, hlavně zrušte plenky a když tak se ozvěte.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.