| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Cíle IVP

 Celkem 31 názorů.
 Delete 


Téma: Cíle IVP 

(8.10.2016 21:30:35)
Píšu individuální vzdělávací plány a jako vždy při vyplňování jakéhokoliv formuláře trochu bojuju s kolonkami. Některé jsem přeprala, u jiných váhám, jestli tam má být zrovna to, co si myslím já, nebo něco úplně jiného.

V pondělí to ještě proberu s výchovnou poradkyní, ale moje zkušenost je, že někdy tvrdí něco jiného než PPP, někdy si taky jen něco myslí, a pak se ukáže, že to není úplně OK.

Tak prosím kohokoliv, kdo má s IVP zkušenost z kterékoliv strany, co by se asi mělo objevit v kolonce Priority vzdělávání a dalšího rozvoje žáka (cíle IVP) u dítěte s vývojovou dysfázií, a co u dítěte se zatím nepotvrzenou ADHD (ještě nemají papír od lékaře, z poradny je tam jasná symtomatika) s dyslexií a dyortografií?

A pak ještě další dvě kolonky. Personální zajištění úprav průběhu vzdělávání, tady nevím, jestli je to ten, kdo vyučuje jednotlivé předměty, nebo spíš konkrétní lidi z PPP, výchovný poradce a třídní učitelka, kteří se podílejí na tvorbě IVP. No a s tím souvisí ta další kolonka, tedy Další subjekty, které se podílejí na vzdělávání žáka.

Děkuji předem za rady.
 Nessie a příšerky 


Re: Cíle IVP 

(8.10.2016 21:46:23)
Dohužel ti neřeknu z hlavy, nemám u sebe, ale vzpomínám si, že jsme psali Rozvoj komunikačních schopností. Podpora samostatnosti žáka. Vzdělávání v rámci ŠVP (pokud nemá žák úpravu). Rozvoj sociálně- emoční oblasti atd.

Dysfatika, nemáme, ADHD několik.

Do personální podpory jsme určitě nepsali nikoho z PPP, jen lidi ze školy. V této kolonce máme asistenta p.
 HelenaPa 


Re: Cíle IVP 

(8.10.2016 21:56:28)
V materiálu ze školení je tahle formulace:"Cílem vzdělávání žáka podle IVP je, aby překonal obtíže způsobené specifickými poruchami a dosáhl takových školních výsledků, které odpovídají jeho schopnostem a intelektovým předpokladům."
Na druhou stranu pokud máme na konci hodnotit dosažení cílů, asi by tam mělo být spíš něco konkrétnějšího...

 HelenaPa 


Re: Cíle IVP 

(8.10.2016 21:58:39)
Personální zajištění úprav vzdělávání budou nejspíš učitelé, spec. pedagog, u ADHD třeba i výchovný poradce.
Do dalších subjektů bych zahrnula SPCčko nebo PPP (ne konkrétní osobu, ale instituci)
 Delete 


Re: Cíle IVP 

(8.10.2016 22:20:06)
Tak už můžu dělat chytrou, povedlo se mi najít formulář, kde je v těch kolonkách dost rozumně popsáno, co do nich patří. Ze školy jsem měla jen dost mizerně použitelné pdf, tohle je ve wordu a mám i plán pedagogické podpory ~z~.

Tak už vypňuju jak o život.

Jinak se potvrzují mé předpoklady z první třídy, že nemám standardní složení třídy. Od začátku první třídy mám v PPP nebo u dětského psychologa vyšetřeno 7 dětí, z toho jsou 3 s IVP (jeden ještě čeká na zprávu), dva mají nějaká ta doporučení (ohledy), těm budu psát PLPP, aby mohli chodit na nápravy, jeden má vyšetření z SPC, odkud napsali, že k nim nepatří a IVP nepotřebuje, takže čeká na PPP, tak pro něj taky PLPP, pak jedné holčičce, které bych chtěla doporučit návštěvu PPP, ale maminka pořád nemá čas, aby zašla do školy a probraly jsme to, nechodí ani na třídní schůzky, tak další PLPP, aby mohla alespoň na ty nápravy. Jenže tam může chodit jen 8 dětí a když tam pošlu všechny, co to potřebují, tak nezbyde žádné místo na děti z paralelky ~l~. A protože mám asistentku jen na 15 místo doporučených 20 hodin, tak ani tady už nemám prostor na práci s těmito dětmi.

No nic, to je jen takový povzdech, když tu tak nad těmi papíry přemýšlím a nechci, aby to byl jen papír pro papír...
 Nessie a příšerky 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 9:05:15)
Sešli se teda pěkně...
Někdy to tak vyjde. Já mám devítku v tomto směru naprosto bezproblémovou. V osmičce 3x IVP a několik adeptů na PLPP. Pracovní tempo nulové, bojuju o každou minutu, kdy jsou mi schopní věnovat pozornost.

Prosímtě, jak to máte s těminá pravami? To chodí ke školními spec.ped? Kolikrát týdně a v rámci které tvojí hodiny? Jsem ráda za každou informaci, protože tento systém u nás teprve rozjíždíme ~x~
 sarmi 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 10:33:18)
"Někdy to tak vyjde. Já mám devítku v tomto směru naprosto bezproblémovou. V osmičce 3x IVP a několik adeptů na PLPP. Pracovní tempo nulové, bojuju o každou minutu, kdy jsou mi schopní věnovat pozornost.
Prosímtě, jak to máte s těminá pravami? To chodí ke školními spec.ped? Kolikrát týdně a v rámci které tvojí hodiny? Jsem ráda za každou informaci, protože tento systém u nás teprve rozjíždíme."

V 8.tride PLPP? No, pokud tam maji zaci specificke potize, meli byt davno vysetreni... Reedukace (napravy) probihaji na zaklade doporuceni z PPP nebo SPC, pokud to v papirech neni, nemusi byt. Jde o hodiny, ktere jsou nyni realizovany v ramci disponibilnich hodin CJ, coz na 2.stupni je pomerne velka komplikace vzhledem k tomu, ze na 1.stupni se hodina odehrava v ramci cteni, ale na 2.stupni uz je literatura, sloh a gramatika - o kterou hodinu maji deti prijit? I proto maji napravy "napravovat" hlavne na 1.stupni, ale nejen proto, je tam vice duvodu.
Napravy u nas ve skole uci ucitelky se specialni pedagogikou, ktere ale uci na 1.stupni i v jinych tridach bezne predmety, jsou tridni atd.
Na jinych skolach muze napravy vyucovat skolni specialni pedagog, ktery ale NENI zamestnancem skoly, napr. to je pracovnik z PPP apod. a do ZS dochazi jen na hodiny naprav a na zaklade dohody dela treba i depistaz v nizsich tridach, ma konzultacky pro rodice - jde o to, jak to ma skola nastavene.
 sarmi 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 10:41:25)
Ten PLPP me napada tedy jen z duvodu nejakeho momentalniho osobniho problemu, ktery se vylozene netyka poruch uceni nebo pozornosti. Muze byt vytvoren napr. pro deti, ktere nahle onemocni, maji komplikovanou rodinnou situaci, maji problemy se spoluzaky, nekdy to byva u prechodu z 1. na 2. stupen, kdy se meni ucitele a pristup.... Tam to ale potom neni o naprave - reedukaci SPU, ale pomoci z jineho duvodu.
 Nessie a příšerky 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 13:57:24)
Sarmi, jasně že neděláme PLPP pro osmáky, přišlo mi zbytečné to rozepisovat, protože o to v příspěvku nešlo. Jsou to děti, které mají vyšetření z PPP z dřívějška a nejde o SVP, mají jen nějaká "doporučení", která dodržujeme. Podle nové vyhlášky by podle mě měly stupeň 1 a PLPP.

 Nessie a příšerky 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 14:04:59)
Ještě dodám, že teď jsem dělala PLPP pro sedmáka!

Problém nastal až na konci 6.třídy s určitým typem učiva, takže se do PPP dostal až teď. Poradna dala stupeň 1 a následně jsme měli vypracovat PLPP. Jeho součástí samozřejmě není reedukace, ať nemícháme dvě různé věci.
 sarmi 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 15:04:33)
~R^~3~
 Delete 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 20:22:21)
Nessie,

na naší škole už řadu let fungují nápravy pro děti 3. - 5. třídy. Jedna z učitelek 1. stupně je spec. ped. (ale musí si dodělat komplet VŠ, to nepochopíš...), která to dělá. Vždy se domluví jedna hodina týdně, kdy třídy (většinou odděleně třeťáci, a pak čtvrtťáci a páťáci) mají čtení, a ona si na tu hodinu vezme vybrané děti a dělá s nimi nápravy. A skutečně dělá, rok jsem jí u toho asistovala. Plus u těch starších už se dost zaměřuje i na kompenzaci, aby šli na druhý stupeň rozumně vybavení a poradili si tam.

Pro druhostupňové už to není, i když mají IVP, tak je to už jen o těch kompenzačních pomůckách a postupech, na nápravu jako takovou je pozdě...
 Senedra 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 0:13:56)
Další subjekty - např. (klinický logoped), psycholog, terapeut, fyzioterapeut....Všichni, kdo se o žáka starají kvůli jeho problémům, ale "mimo" školu.
IVP jsem psala už před třemi týdny a přesně nevím, kde co bylo. Když jsem je dopsala, klekla školní síť a vypadalo to, že je budu muset psát znova.
Ajťákovi téměř líbám nohy, že je někde našel a zkopíroval tam, kde mají být.
 Delete 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 0:26:54)
My začínali o 3 týdny později, tak máme vše posunuté a IVP píšu až teď.

Do jiných subjektů patří např. družina, školní psycholog a spec. pedagog, takže naopak subjekty v rámci školy. Ti zdravotníci, foniatři apod. se píšou hned na začátku do jiných zařízení....

Už jsem chytrá, když mám návod ~;).

Tyhle věci já zásadně píšu doma, vždyť i ten formulář jsem si nakonec stáhla sama. Školní ajťák je sice poměrně ochotný, ale jak to tak vypadá, tak ne všemu věnuje patřičnou pozornost, takže prostě stáhl první, co mu přišlo pod ruku, a dál se tím nezabýval ~d~.
 Senedra 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 8:50:26)
Delete, asi to má každá škola trochu jinak. Už se těším na leden, až budeme muset jet podle nového zákona.... ~q~ Co jsem viděla, tak mi skoro přišlo, že budeme v rámci své práce dělat částečně práci PPP.
 Nessie a příšerky 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 8:54:35)
Delete, moc prosím, můžeš dát odkaz na ten návod, co jsi našla?
Já taky tápu a jsem ráda za každou inspiraci. Do zítřka musím udělat jedno IVP, které se mi vrátilo, protože bylo "postaru".

Děkuji~x~
 Lada2 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 17:54:53)
u nás říkali, že děti s papírem z poraden z loňska můžou mít IVP podle starých pravidel, ti noví podle nových. Na proškolení byla výchovná poradkyně, ta dala všem správný vzor.
 HelenaPa 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 19:27:20)
Nám na školeních taky říkali, že děti vyšetřené "postaru" můžou jet "postaru" komplet. Pak přijela paní z SPCčka a vysvětlila nám, že mají staré vyšetření a financovní, ale IVP musí splňovat požadavky podle přílohy vyhlášky, tak jsme musely všechny přepsat do nových formulářů.
 sarmi 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 20:16:24)
ne ne, dle zakona ivp uz pouze do noveho formulare. to je takovy kockopes, po staru - po novu, cert aby se v tom vyznal. zadne velke prechodne obdobi se moc nekona... vlastne pozor, po staru jsou jen prachy - ty jeste nebudou, jak ministryne slibovala ~d~
 Nessie a příšerky 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 20:22:23)
 Delete 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 20:37:03)
Jo, stará vyšetření přepisuješ do nových formulářů, ale ty kolonky tím pádem úplně nesedí, protože stará doporučení jsou psaná ještě jinak, i ty stupně jsou tam jinak, co jsem tak pochopila...

Napsala jsem to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, vzhledem k tomu, že to mám v PC, tak případné předělání mě až tak netankuje. Tankuje mě tisk, protože ve škole se pořád řeší, jak strašně plýtváme, moc tiskneme a akopírujeme a mě to nebaví poslouchat, tak všechno tisknu doma na svém. Jednou mi to nevadí, pětkrát zbytečně už ano...
 Nessie a příšerky 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 21:54:35)
Tak s tím tiskem to máme naprosto stejně. Vidíš, myslela jsem, že to je specialita naší školy ~:(
 sarmi 


Re: Cíle IVP 

(10.10.2016 18:36:53)
u nas totez ~t~...
 Delete 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 20:18:04)
Nessie,

tady: http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=10466

Dřív jsem nebyla u PC, já začínám pracovat až teď ~f~.
 Nessie a příšerky 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 20:26:59)
Děkuji ~R^~x~
 sarmi 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 10:06:18)
Delete, ctu az ted. Novy formular jsem stahovala z: http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=10466, podle poctu predmetu.
Taky jsem nektere kolonky vyplnovala spise intuitivne, ale posilali jsme vyplnene IVP nejprve PPP i SPC ke schvaleni nez jsme se dali rodicum. SPC to vracelo s vytkami, PPP moje IVP do napravy schvalilo.
Mmch, zajimave je, ze IVP sice musi byt zhotoveno do 30dnu, cili konce zari, ale v samotnem formulari kolonka s datem neni... Asi se tedy pocita datum podpisu na Informovanem souhlasu, ktery musi rodice taky podepsat, ale i tak... neni tam ani podpis a razitko reditele skoly, to datum zhotoveni... ~d~
 Delete 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 20:31:03)
sarmi,

je to měsíc od vydání rozhodnutí o IVP, což může být až po podání žádosti. My tím, že jsme začínali až na konci září, tak máme ještě dva týdny čas....

Plus u nás je ještě krize s termíny, nejsou hotová kontrolní vyšetření, co jim začátkem září vypršela platnost a objednaní jsou třeba od března.

Takže nic nehoníme, děláme, jak to vyjde a přijde.

Jen tedy přemýášlím nad tím schvalováním v PPP, dávalo by to smysl, ale pochybuju, že mi to projde, pořád narážím na neshody mezi PPP a naší výchovnou poradkyní. Navíc v papírech je napsáno, že IVP má dělat výchovný poradce, ale dělají to třídní....

Teď přemýšlím, jak napsat PLPP té holčičce, nevím, jak tam rozumně popsat to, že když jí nepomůže škola, tak jí nepomůže nic. Holka týden nemocná a maminku opět ani nenapadlo si zajít do školy pro pracovní sešity. Ani za mnou neposlala svou sestru, která je taktéž žákyní školy, a jestli si myslí, že holku budu opět nahánět ve svém volném čase, tak nebudu, fakt už nemám kdy.
No ale holčičce bych pomoct chtěla, dokud je ještě čas...
 Nessie a příšerky 


Re: Cíle IVP 

(9.10.2016 22:03:17)
Del, v PLPP máš kolonku na domácí přípravu, tak bych tampoctivě vypsala, co všechno od maminky očekáváš včetně komunikace se školou v případě nemoci atd. A pak to poctivě vyhodnotíš včetně toho, co maminka pro holčičku dělala nebo nedělala a pošleš do PPP.

Oni ji objednají a i když nebude mít SPU, může vzhledem k okolnostem dostat "sociální znevýhodnění". Pak je aby to v praxi bylo k něčemu dobré ~d~
 HelenaPa 


Re: Cíle IVP 

(10.10.2016 6:15:17)
Do PLPP bych napsala velmi podrobně, co od maminky očekávám. A hned ji informovala i o tom, že pokud nebude plnit, tak existuje §12 odst. 4 vyhlášky 27/2016, který se odkazujena §858 občanského zákoníku, a který mi ukládá povinnost tohle hlásit na OSPOD. Samozřejmě, že je nesmysl takhle "hrozit" všem rodičům. Ale pokud už teď s paní nebyla domluva, tak ony někdy ty paragrafy jako motivace fungují.
 sarmi 


Re: Cíle IVP 

(10.10.2016 18:36:33)
a zminila bych, ze bez predchoziho plpp neni mozne vysetreni v ppp - pokud o nej tedy maji zajem. ~d~
 sarmi 


Re: Cíle IVP 

(10.10.2016 18:35:31)
"je to měsíc od vydání rozhodnutí o IVP, což může být až po podání žádosti. My tím, že jsme začínali až na konci září, tak máme ještě dva týdny čas....

Plus u nás je ještě krize s termíny, nejsou hotová kontrolní vyšetření, co jim začátkem září vypršela platnost a objednaní jsou třeba od března.

Takže nic nehoníme, děláme, jak to vyjde a přijde.

Jen tedy přemýášlím nad tím schvalováním v PPP, dávalo by to smysl, ale pochybuju, že mi to projde, pořád narážím na neshody mezi PPP a naší výchovnou poradkyní. Navíc v papírech je napsáno, že IVP má dělat výchovný poradce, ale dělají to třídní....

Teď přemýšlím, jak napsat PLPP té holčičce, nevím, jak tam rozumně popsat to, že když jí nepomůže škola, tak jí nepomůže nic. Holka týden nemocná a maminku opět ani nenapadlo si zajít do školy pro pracovní sešity. Ani za mnou neposlala svou sestru, která je taktéž žákyní školy, a jestli si myslí, že holku budu opět nahánět ve svém volném čase, tak nebudu, fakt už nemám kdy.
No ale holčičce bych pomoct chtěla, dokud je ještě čas..."

ano - ten mesic od vydani rozhodnuti. taky ted cekam na nejaka vysetreni, komplikuje se to pro deti, ktere budou prichazet v prubehu roku, protoze ty hodiny SPP jsou nastaveny na hodinu cteni, kterou muze mit novy zak zrovna jindy - takze zmena rozvrhu pro celou jeho tridu ~d~.

v jakych papirech je psano, ze IVP ma delat vychovny poradce? to je mi novinka, u nas to delaji samozrejme ucitele, kdo si neni jisty tak v koordinaci s vychovnou nebo se mnou.

mame s ppp dobre vztahy, resp. korektni, takze se schvalenim nebyl problem.

tak v tom plpp toto vylozene muzes uvest do kolonky, ktera se tyka domaci prace - rodice budou v pripade nemoci zajistovat aktualni domaci ukoly pro XY... jinak to plpp nema cenu, kdyz rodice nespolupracuji. zrovna jsem vcera jedno plpp psala, ale tam jde o grafomotoricke potize, to se pise dobre.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.