| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Alternativní porod

 Celkem 20 názorů.
 Lenka 
  • 

Re: Alternativní porod 

(20.3.2001 19:54:52)
A kolik to stálo ? Porodnice je vyhlášená panem nenasytným primářem. Je to pro mě blíž do Vyškova, ale nemám na rozhazování a pan primář prý za speciální porody speciálně vybírá. Co je na tom pravdy. V Brně je to zadarmo i s alternativou.
 Eva 
  • 

Re: Re: Alternativní porod 

(21.3.2001 9:56:55)
Také jsem o tom slyšela, ale to se netýká porodů, nikdo po mě nic nechtěl a věnovali se mi s velikou péčí, sestřička mi nabídla kde chci rodit, všechno nám vysvětlila, popsala, manžel, ačkoliv původně k porodu nechtěl, nakonec také zůstal. Celkově jsme z porodu měli velmi dobrý dojem a vyškovskou porodnici doporučuji všem maminkách z okolí.
 Primář Eim Josef MUDr 
  • 

Re: Re: Alternativní porod 

(21.3.2001 23:13:44)
Paní Lence odpovídám.Alternativní porodnictví a to prakticky v celém sortimentu je zcela bezplatné. Poplatek po Vás budeme požadovat pouze za přítomnost otce u porodu,porod do vody a pořízení video či fotodokumentace a dále také pokud si vezmete nadstandartní pokoj. Je pravdou,že řada věcí je na našem odd unikátních např originální námi vyvinuté(přesněji nenasytným pro komfort rodiček)porodní křeslo,které je velmi uspěšně prodávano na trhu SRN a Švýcarska,t.č. jediné v naší zemi. Rád Vás osobně s porodnicí seznámím,aby jste si udělala vlastní mínění a nemusela pouze přebírat názory jiných,které mohou být z různých důvodů značně zkreslené.Budete - li s naší péčí spokojena, můžete využít sponsorství a pomoci nám v dalším rozvoji odd.a péče o rodící či operované ženy. S přáním pěkného porodu a zdravého přírustku do rodiny s úctou MUDr Eim Josef.
 Jana* 
  • 

Re: Re: Re: Alternativní porod 

(22.3.2001 7:17:08)
O které porodnici je řeč ?
 Katka, 14 týden, 23 let 
  • 

Re: Re: Re: Alternativní porod 

(23.3.2001 16:25:06)
Vážený pane doktore,

bydlím na Vyškovsku, původem z Brna. I když jsem teprve ve třetím měsíci a probírám se těmito stránkami, uvažuji již také o volbě porodnice. Původně jsem byla pevně rohodnutá pro Bohunice, ale začínám váhát i mezi Vámi. Na vaší klinice jsem se ocitla poprvé a zatím naposledy minulý rok v říjnu, kolem 23. hodiny s akutním
zánětem vaječníků. Asi ze strachu před cizím prostředím, jsem odmítla příjem a chtěla bezhlavě do Brna. Setkala jsem se však s panem doktorem, bohužel si nepamatuji jeho jméno, který reagoval na mé přání velice nepříjemně a arogantně. Tím chci jen naznačit obavy, pokud bych se rozhodla rodit u Vás, abych se vyhnula podobnému jednání.
Na druhou stranu mě příjemně překvapili předchozí názory a komfortní vybavení o kterém píšete.
Pravděpodobně navštívím Vaše i Bohunické pracoviště, kde mi budou
sympatičtější lidičky, tam se rozhodnu porodit své první dítě.
S přáním mnoha miminek, naviděnou.
 Sona (porodni asistentka NsP Vyskov) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Alternativní porod 

(23.3.2001 20:35:35)
Milá Katko,
doporučuji vám před porodem opravdu navštívit porodnice, které pro vás připadají v úvahu. Tímto bych vás ráda pozvala k účasti v předporodních kurzech organizovaných naší porodnicí každou středu od 14:30 do 15:30 na rehabilitačním oddělení polikliniky NsP Vyškov a to pro maminky do třicátého týdne těhotenství (po třicátém týdnu ve stejnou dobu, ale v pondělí) Kurzy jsou bezplatné a nezavazují vás k porodu ve Vyškově.
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Alternativní porod 

(23.3.2001 23:58:01)
Ahoj Soňo,
chtěla bych se zeptat, co děláte po porodu s miminkem, prý ho velmi brzy matce berete a dáváte do inkubátoru. Jak to tedy je? Chtěla bych u Vás rodit, ale toto by mě odradilo a zvolila bych jinou porodnici, například Brno-Obilňák. Kolik procent nástřihů a císařských řezů máte za rok? Díky za odpověď.
Martina
 Soňa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alternativní porod 

(3.4.2001 20:29:12)
Ahoj Martino,
dostala jsem se sem až dnes, tak odpovídám.
Císařských řezů máme 8 procent, otců u porodu 60 procent. Nástřihy se snažíme nedělat rutinně,přistupujeme individuálně.Po porodu dáme mamince dítě na bříško a pokud je v pořádku, po ošetření novor. sestrou necháme dítě ještě u rodičů a přikládáme. Bohužel v noci zatím z provozních důvodů nelze nechat miminko na por. sále tak dlouho, jak bychom si představovali.Máte ještě do porodu dost času, přijeďte se podívat ,rádi vás uvítáme.
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Alternativní porod 

(26.3.2001 12:58:35)
Děkuji, určitě se na Vás příjdu podívat.
 Eim 
  • 

Re: Re: Re: Re: Alternativní porod 

(25.3.2001 10:22:31)
Kateřino, zcela nejlepší a spíše nutné je seznámit se s co největším počtem zařízení, tak si člověk může vybrat snad nejlépe. Objednejte se na tel čísle 0507 3150333 sestra Sońa nebo Marika nebovmojí ambulanci pondělía středa 13.00-15.00, správnouvolbu přeje Eim
 Irena, 35.týden 
  • 

porodnice vyškov 

(3.4.2004 10:19:10)
Jsem z Olomouce a protože dávám přednost intimnímu prostředí, vybrala jsem si z alternativ Olomouc, Šternberk a Vyškov, právě vyškovskou porodnici. Jeli jsme se na ni s manželem jednu sobotu podívat, porodní asistentka nás ochotně provedla po celém zařízení, vše podrobně vysvětlila. byli jsme nadšeni. Doufám, že nám nadšení vydrží i ve chvíli kdy přijedeme rodit. I přístup pana primáře byl velmi vstřícný. Už se těším!!! Irena
 IvanaIvvi 


Jak jsem vás našla 

(6.4.2004 0:22:02)
Dnes jsem po prvé otevřela "rodinu" a zaregistrovala se. Dozvěděla jsem se o vás z časopisu Lavetka a jsem velice ráda. Už se moc těším na emaily, které dostanu o svém bříšku. Přeji mnoho úspěchů.
 IvanaIvvi 


Re: Jak jsem vás našla - dodatek 

(6.4.2004 0:27:24)
Nějak jsem zapomněla napsat, že ve Vyškově určitě rodit nebudu, i když to mám nejblíže. O porodnici se povídá více špatného jak dobrého. Chystám se do Brna.
 Evvie 


Re: Re: Jak jsem vás našla - dodatek 

(13.4.2004 14:21:02)
Ahoj,

mohla bych se Tě zeptat, ve které z brněnských porodnic se chystáš rodit?
Já řeším neustálé dilema... budu teda rodit až v srpnu 2004, ale přijde mi dobré sledovat názory na porodnice už nyní.

Díky, E.
 IvanaIvvi 


Re: Re: Re: Jak jsem vás našla - dodatek 

(13.4.2004 23:02:41)
To právě ještě nevím. Byla jsem přesvědčená, že
na Obilňáku, ale teď uvažuji ještě o Bohunicích.
V květnu se půjdeme s manželem do obou porodnic podívat a pak se rozhodnu. Mám také termín až
v létě, 10.července. Ty nejdeš na "exkursi"
do porodnice?
 Dáša, 2 děti 
  • 

Re: Krásný porod ve Vyškově 

(12.5.2004 17:14:50)
Porodnici ve Vyškově jsme si našla na internetu.Po dohodě s panem primářem jsem se jela do porodnice podívat a byla jsme nadšená. Moc se mi líbilo porodnické křeslo a věděla jsem že tam bych chtěla porodit svoji dceru.Kvůli vysokému tlaku jsem byla hospotalizována dříve. Moje chmury, že musím ležet v nemocnici každé ráno zahnal pan doktor Opletal, který měl vždy úsměv na tváři a milé slovo pro pacienty. Sestřičky jak na oddělení tak na porodních sálech byly senzační.Moje dcera se začala hlásit na svět 20.dubna 2004. Od začátku až do konce porodu se mi plně věnovala sestřička Marika Václavíková, na kterou nikdy nezapomenu.Ten den rodilo hodně maminek, ale ona byla naprosto v pohodě, bezvadná a usměvavá. Moje dcera se narodila v 16.20 na porodnickém křesle.Chtěla bych všem moc poděkovat a všem maminkám vřele Vyškov doporučuji.
 Hanka, 2 malé holky (1 + 4 roky) 
  • 

Re: Re: Re: Alternativní porod 

(24.3.2001 10:50:34)
Vážený pane primáři,
nemohl byste zkusit zapropagovat jednu vaši stoličku do Ostravy? Rodila jsem na Fifejdách, kde byli velmi přátelští, dost se snažili, ale to lůžko se třmeny, byť vypolohované do polosedu, přece jen není to pravé ořechové. Na můj dotaz, zda o něčem podobném (stoličce) v Ostravě uvažují, mi sdělili, že by si rodičky musely moc připlácet a to by nechtěly (jsme chudý region), takže by se jim to křeslo nezaplatilo... ale ta klasická lůžka snad taky něco stála a porodní nadstandardní pokoj, který je hojně využíván, se taky připlácí (500 Kč /porod). Třeba kdyby jim někdo předložil kalkulaci, tak by se rozhoupali... myslím, že i v Ostravě by se řada mamin zaradovala...
 Eim 
  • 

Re: Re: Re: Re: Alternativní porod 

(25.3.2001 10:13:52)
Vážená paní Hanko,gratuluji k přírustku do rodiny a na Váš dotaz,zatím bohužel musím odpovědět takto. Mobilní porodnické křeslo které se používá v naší porodnici je t.č. jediné v zemi ,protože jsme jej vyvíjeli v naší nemocnici na zakladě objednání pro firmu z SRN, bylo poprvé vystaveno na výstavě Medica Dusseldorf 2000, je vyváženo a prodávano zatím pouze v SRN a Švýcarsku.Vzhledem k tomu, že jsem spoluautorem akřeslo je chráněno patentem,je nutno počkat až na obchodní aktivity německé firmy. Cena tohoto křesla je 18000 DM,zapadní porodnické postele jsou však podstatně dražší. Tolik na vysvětlenou. Přeji stálé zdraví s úctou Eim Josef.
 Lída Samková, zdravotní sestra, dvě holky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Alternativní porod ve Vrchlabí 

(25.3.2001 11:54:49)
Ahoj Hanko a všicni,
já jsem rodila ve Vrchlabí na porodnickém vaku v sedě s nohama pevně na zemi. Vak je podtatně levnější, než složitá postel nebo křeslo za X tisíc. Hanko,zkuste to doporučit u Vás v Ostravě. Moje kamarádka rodila v kleče, tento způsob porodu nepotřebuje žádná drahá instrumentária a šetří to peněženku nás daňových poplatníků. Navíc jsme si obě dvě libovaly, jak se nám v těchto přirozených polohách pěkně rodilo. Naše první děti se narodily tzv. klasickou, lékařskou metodou, musím konstatovat, že v žádném případě bych již vleže na zádech nerodila. Moje druhá holčička vážila 4,20 kg a zvládly jsme to bez nástřihu, bez samovolného natržení a bez usilovného tlačení (gravitace funguje spolehlivě). Hráz jsem si chránila, na radu lékařky a porodní asistentky, lehkým a krátkým přitlačováním během kontrakcí tak, že se hráz pomalinku roztahovala. Daly mi čas a nepospíchaly na mě. Když se porod zpomalil, tak mě muž, který seděl za mnou, zvedl do stoje a porod se zase pěkně rozběhl. Je naprostou samozřejmostí, že Vám zdravé dětátko nechají celé dvě hodiny po porodu u sebe. Klystýr a holení se zde nedoporučuje, mimo jiné také kvůli zabránění rozšíření AIDS (dle doporučeni WHO).
Přeji Vám všem lidské porody.
Ludmila Samková
Vrchlabí
 Ivana 
  • 

Re: Re: Alternativní porod-ještě že porodnice pana primáře Eima má 

(7.7.2002 16:15:57)
To je dobře,že porodnice má "nenasytného" pana primáře, jinak by asi nedokázal vybudovat tak pěkný porodní sál a dát dohromady tak výborný tým a ve Vyškově by to vypadalo jako všude jinde, kde je pohoda maminek u porodu personálu lhostejná.
Rodila jsem tam a bylo mně jedno jestli to bylo alternativně nebo klasicky-jak se dnes s oblibou rozlišuje, ale bylo to tak jak jsem chtěla já a jak nám porodní asistentky radili-využili jsme žíněnku, vanu, porod pak byl na porodnickém křesle
PS : jen tak dál pane primáři

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.