| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kolik funkcí máte na mikrovlnce? A kolik jich používáte?

 Celkem 11 názorů.
 Jana a Schovánek 
  • 

Kolik funkcí máte na mikrovlnce? A kolik jich používáte? 

(15.3.2001 0:21:40)
Právě plánujeme koupit mikrovlnku a poté, co jsem si prohlídla nabídku na našem trhu, stojím před problémem.
Mikrovlnky se dělají od jednoduchých za pár tisíc po šíleně složité přístroje, obsahující pravděpodobně i záchranný padák pro případ vyhození z okna... Nerada bych si pořídila nejlevnější model a připravila se tak o úžasné výhody složitých přístrojů. A naopak bych nerada měla doma složitý přístroj umožňující grilovat, opékat, u toho rozmrazovat a co já vím, co ještě a nevyužila ho.

Poraďte, jaké funkce na mikrovlnce používáte? Kromě mikrovln, t. j. rozmrazování a ohřívání jídel, využijete ji ještě k něčemu jinému?

Jana
 Marcela 
  • 

Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? A kolik jich používáte? 

(15.3.2001 7:31:40)
Ahoj Jani a Schovánku!
Předně gratuluji ke klukovi (jak jsem se dočetla o té změně také někdy tady) - i když my také čekali celou dobu kluka - a teď máme holčičku :))

Ale k té mikrovlnce. Původně jsem chtěla trojkombinaci (mikrovlnka - grill - horkovzdušná trouba). Nakonec to dopadlo tak, že gril a h. troubu mám ve sporáku a tak jsoem koupila jen obyč. mikrovlnku. Používám jí hodně (denně, někdy i několikrát) a možná bych uvítala ten model, který má dva otočné talíře - ale záleží jak často např. ohříváš jídlo pro dva.
Gril používám jen malinko a asi bych se bez něj obešla - ale na druhou stranu bych přišla o těch pár bezva jídel.
Horkovzdušnou troubu používám moc a moc - je to fakticky bezva vynález (už se o ní psalo níž).
Takže když to shrnu: Osobně bych možná gril vynechala - ale nevím jestli se dělá jen dvojkombinace mikrovlnka + horkovzd. trouba.
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? A kolik jich používáte? 

(15.3.2001 8:25:09)
Ahoj Jani,
to je přesné, nic jiného než rozmrazování a ohřívání nepoužívám. Při vaření pro děti preferuji klasiku.
Tak se měj hezky Jitka
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? A kolik jich používáte? 

(15.3.2001 9:51:42)
Ahoj Jani,
novou mikrovlnku jsme dostali od Ježíška. Má mikrovlny, rozmražování (sama si podle váhy vypočítá, jak dlouho má rozmrazovat), gril a zvláštní funkci crisp (kombinace mikrovln ze stran, grilu zeshora a mikrovln zespoda rozpalujících speciální teflonový talíř.) Využívám všechno, mým favortiem je právě ta funkce crisp - celé kuře ugriluje za 20 minut, velký jablkový koláč upeče za 10 minut. Při neustálém hladu a netrpělivosti obou mých "kluků" je to funkce k nezaplacení. Trochu mi chybí horký vzduch, který měla naše stará mikrovlnka, ale je to asi jen otázka zvyku.
Podotýkám, že velkou sporákovou troubu, prakticky nepoužívám, protože mě nemá ráda. Je plynová a střídavě buď zhasíná nebo vybuchuje. Zvláštní je, že takhle trucovitě se chová jenom ke mě; manžela poslouchá jako hodinky.
 Jana a Schovánek 
  • 

Re: Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? 

(19.3.2001 8:31:29)
Díky všem za odpověď :o)
Míšo,
Ty jsi mi teda zavařila :o)) Nastávající tatínek mi koukal přes rameno, když jsem četla Tvou odpověď, a jeho reakce byla nadšená "grilované kuře za 20 minut? Jablkový koláč za 10 minut? Proč ještě nemáme mikrovlnnou troubu??" Miluje grilované kuře a jablkový koláč....
Takže to vypadá, že investujeme hromadu penízků a koupíme si troubu kombinovanou, mikrovlny, horky vzduch a gril.
 Míša, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? 

(19.3.2001 14:30:19)
Ahoj Jani,
tak to promiň. Nechtěla jsem navnadit Tvého muže, ale Tebe - představ si toho ušetřeného času. Já sice vařím ráda, ale nebaví mě být v kuchyni moc dlouho.
Šťastnou ruku při výběru a nákupu nové mikrovlnky.
 Jana a Schovánek 
  • 

Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? 

(19.3.2001 17:10:38)
Ahoj Míšo,
nemusíš se omlouvat, pro mě bude mikrovlnka opravdu ulehčením. Už teď máme oba dva tak rozdílný denní režim, ze mi nezbývá než vařit, ohřívat, ještě jednou ohřívat... zabere to fůru času a výsledek mnohdy nestojí za moc (zkus na plotně ohřát třeba špagety....).
A k pečení? Máme sice funkční elektrickou troubu s grilem, ale je dost velká a upéct koláč v ní při nejlepší vůli trvá 45 minut. Kuřete se skoro nedočkáš. Takže i horký vzduch a gril se budou hodit.
A už se těším, kolik ušetřím času :o)
Penízky jsme z rodinného rozpočtu už vyčlenili, a teď jenom čekám na větší kuchyň :o)))
Měj se pěkně
Jana
 Jana, 23. týden 
  • 

Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? A kolik jich používáte? 

(15.3.2001 12:15:57)
Mám podobnou mikrovlnku jako Míša (mikrovlny, rozmražování, gril, crisp), ta moje má ještě navíc horký vzduch. Funkce lze navzájem kombinovat (třeba mikrovlny + horký vzduch). Dostala jsem ji jako svatební dar - sama bych si takovou drahotu asi nepořídila. Ale jsem za ní šíleně vděčná! Jsem též majitelkou plynové sporákové trouby, která mě již nejednou dohnala k slzám. Kromě toho, že vybuchuje, u ní ještě nejdou dovřít dveře, takže při pečení jsem je musela zapřít smetákem :-) Mikrovlnku používám úplně na všechno, horkovzduchem se prima pečou moučníky a dají se jím sušit houby a ovoce. Gril nebo gril s mikrovlnami vyrobí skvělou pečínku (jak zde již psala Míša). Myslím, že tento typ mikrovlnky perfektně nahradí klasickou elektrickou či plynovou troubu. Pokud už máš sporák s (funkční) troubou, možná ti bude stačit jednoduchá mikrovlnka.
 Milada, dcera 4m., syn 5 let 
  • 

Re: Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? A kolik jich používáte? 

(16.3.2001 22:22:28)
Ahoj holky,

já když si vzpomenu na všechny ty Vánoce, kdy jsme s mamkou pekly cukroví v jejich plynové troubě, tak Vám úplně rozumím (jednou mamka musela do nemocnice, trouba vybouchla a máma byla ohořelá -vlasy, obočí atd.). Naštěstí si i moji rodiče na "stará kolena" pořídili sporák kombinovaný (s el. horkovzdušnou troubou), takže dnes už mamka nemusí s připečeným lineckým cukrovím běhat do popelnice...

Jinak já mám mikrovlnku starou, pouze s jedním otočným talířem a rozmrazováním.
Milada
 Lída, syn 22m 
  • 

Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? A kolik jich používáte? 

(15.3.2001 22:31:05)
Ahojky,

především díky za pěkně položenou otázku.
Je to přesně můj problém. Troubu máme plynovou, naštěstí pouze zhasíná, doufám, že další dvě neplechy, co jste tu popisovaly, ji nenapadne dělat.
Mikrovlnku jsem si doslova vyzlobila s grilem a horkým vzduchem (Dva kolegové v práci si ji koupili a byli z ní unešení). Po pěti letech ji používám na ohřívání jídel, na pečení nákypů, dříve i chleba a na zmraženou pizzu. Koláče vždycky skončí na plynu, protože toho musí být hodně a do MT se vejde jen poloviční dávka. Vaření brambor atd. mi připadá jednodušší na sporáku a ve vodě. V MT tak dělám jen zmrazenou zeleninu. Samotné rozmrazování mi taky nějak nejde, nejsem si jistá, že je správné, že na jedné straně je maso horké, na druhé studené. I když ho otáčím a vodu vylévám. Dodnes jsem si netroufla používat kombinaci mikrovln a horkého vzduchu, je to trapné, ale nějak se bojím, že to prostě skončí fiaskem. Kuchařku na to mám, ale dělanou pro jiný výkon, takže časy nesouhlasí.
Budu zdatnějším kuchařkám moc vděčná, za jakoukoli radu, jak to mé vaření - nevaření rozhýbat. Čím začít? Kuřetem? Zeleninovými zapečenými jídly? Jak na ten kombinovaný provoz? Budu vám moc vděčná, v rodině se už začíná mluvit o zbytečné investici a zatím je to naprostá pravda, bohužel.
Díky
Lída
 Jana, Týnka 1a1/2r., další na cestě 
  • 

Re: Re: Kolik funkcí máte na mikrovlnce? A kolik jich používáte? 

(20.3.2001 23:35:14)
Ahoj rodičové,
bohužel jsem taky jedna z těch, která má multifunkční mikrovlnku a nevyužívá ji. Samotnou mně to zlobí, ale když peču koláč, raději v troubě. Ten z crispu je sice docela fajn, ale ten pečený klasicky je o něco lepší...
Grilovali jsme jen klobásy, ty byly teda fantastické, ale třeba na kuře nikdy nedošlo, ani sama nevím proč?!
Nedokážu říct, v čem to je. Ale protože vidím svůj přístup, kdybych se měla znovu rozhodnout, pak už jen pro ohřev a rozmrazování. Tyhle funkce využívám několikrát denně a jsou k nezaplacení, taky "vlněná" káva je prostě skvělá!!!! Jsem asi holt moc velká "konzerva"... :-))
Ahoj Jana

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.