| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

vsedě versus vestoje

 Celkem 9 názorů.
 Jana 
  • 

vsedě versus vestoje 

(13.3.2001 21:51:44)
Srdečně zdravím všechny maminky, které se zůčastnily diskuse o kakání a čůrání svých ratolestí. Já mám otázku trošku odlišnou, než kdy začít dítě vysazovat na nočník - mě by zajímalo, od kdy chlapečci nečůrají vsedě, ale vestoje ???? Běžně na ulici vidím maminky, že nechávájí už dvouleté chlapečky čůrat vestoje, ale jsem přesvědčená, že doma chodí na nočník. Jak mám synovi vysvětlit, že venku se čůrá jinak než doma ?

Děkuji za každou radu
 Zuzka, 2 kluci 
  • 

Re: vsedě versus vestoje 

(14.3.2001 10:38:10)
1. I takhle malý klučina může čůrání ve stoje okoukat od táty. Brzy pochopí, že je kluk a snaží se být jako táta.
2. Naši kluci brzy vyžadovali čůrat ve stoje i do nočníku. Sami si ho přidržovali a většinou to ani nerozlili. :-)))
3. Jak to jen šlo, tak kluci čůrali do záchodu - k míse si přistrčili oválné umyvadlo otočené dnem vzhůru, stoupli si na něj a už byli dost velcí... :-)))
 Jana 
  • 

Re: Re: vsedě versus vestoje 

(19.3.2001 20:00:12)
Ahoj holky,

všem vám moc děkuju za vaše informace, ale buď já nebo můj syn jsme natvrdlí, protože já nejsem schopná mu čůrání vestoje vysvětlit, tatínek je na půl roku mimo republiku a synek na sebe v podstatě nenechá šáhnout (nehty stříháme ve spaní, utírání prdelky a mytí vlasů = hysterický záchvat atd.)

Takže nevím......
 Majka, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: vsedě versus vestoje 

(21.3.2001 7:14:41)
Milá Jano,
určitě máš nějakou kamarádku,která má taky syna, nebo popros někoho v rodině (starší bratranec,dědeček,strejda),aby Tvému chlapečkovi čůrání vejstoje vysvětlili "po chlapsku".Snad zabere, když mu vysvětlíte, že tak to prostě velcí chlapi dělají.
A kdyby to nezabralo, tak to není žádná tragedie.Půl roku není až tak dlouho a až se vrátí tatínek, na kterého bude určitě chlapeček hledět jako na modlu a on mu to předvede, vsadím se, že bude chtít být jako táta.Taky až začne chodit do školky a uvidí ostatní chlapečky čůrat vestoje, tak nebude chtít být jako holky.
U mytí vlasů má můj syn hysterický záchvat ještě občas i teď a po pravdě-neznám dítě, které by si rádo mylo vlasy.
Hlavu vzhůru, čůrání v sedě není žádný handicap, on se to Tvůj syn jednou naučí.Měj se krásně
Majka
 Ilona, syn 9 let 
  • 

Re: vsedě versus vestoje 

(14.3.2001 12:55:54)
Můj chlapeček nečůral v sedě nikdy.
Na nočník se odmítal posadit a když mu táta ukázal jak se to dělá na záchodě, přesoupil z plen rovnou na normální záchod.
 Jitka, Ríša 3 roky 
  • 

Re: vsedě versus vestoje 

(14.3.2001 15:15:58)
Ahoj, Ríša nanočník začal celkem pozdě, skoro až ve dvou letech, do té doby se odmítal posadit. Pokud šlo o čůrání venku, vysvětlili jsme mu, že je to pohodlnější a líp se mu bude čůrat. Prostě to vzal na vědomí. Doma čůral ještě nějakou dobu do nočníku, později usoudil, že je velkej a že bude čůrat jako táta.. Kaká zatím do nočníku, ale občas chce už sedátko na záchod. Prostě on si řekne sám, nelámeme to.¨
ahoj všem Jitka
 hela, syn 3 roky 
  • 

Re: vsedě versus vestoje 

(14.3.2001 18:47:38)
moj syn sa zbavil plienok ked mal dva roky, hned zacal pouzivat zachod aj na cikanie aj na kakanie. ked dorastol do takej vysky, aby dociahol cikat po stojacky, cikal uz len tak. ale je dost vysoky, takze to bolo dva ci tri mesiace po dvoch rokoch.
 Jarka + Jakub 2,5roku 
  • 

Re: vsedě versus vestoje 

(16.3.2001 19:44:24)
Milá Jano!
Ráda bych také přispěla svou troškou do mlýna. Můj 2,5letý syn čůrá na záchod už v podstatě od té doby,co přestal nosit pleny, což je přesně od 2let. Není sice ještě dostatečně velký, ale ze začátku to byla celkem legrace, když jsme ho viděli, jak stojí na špičkách u záchodu a čůrá.Teď už chodí zcela sám, zvládne si zdvihnout prkénko, vyčůrat se, dát prkénko dolů a spláchnout. Víš, ono je možná zajímavější pro děti ze začátku to splachování a to ostatní přijde potom samo.Ale fakt je jedna věc, že kadit chodíme pořád na nočník,i když máme dětskou desku na záchod, v tom ještě náš syn nenašel jaksi zalíbení. Hodně zdaru ve výchově Ti přeje Jarka!
 Kamila, Patrik 2 a půl let 
  • 

Re: vsedě versus vestoje 

(22.7.2001 14:01:33)
Ahoj,
Páťa také ve dvou letech nechtěl čůrat ve stoje. Zkuste nejdříve čůrání do vany před koupáním nebo i po. Potom čůrání ve stoje do nočníku a potom venku do přijde samo.
Ahoj Kamila

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.