| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

2. dítě

 Celkem 2 názorů.
 Dana, syn rok a půl, 2. na cestě 
  • 

2. dítě 

(10.3.2001 2:23:48)
Zajímaly by mě zkušenosti maminek, které také během mateřské porodily další dítě. Co a kam musím nahlásit, kde o co si zažádat a pod.? Jestli doklad o "nástupu na MD" od doktora mám dát zaměstnavateli, na sociálku, nebo ho vůbec nepotřebuji? Do kdy musím těhotenství/narození dítěte nahlásit zaměstnavateli? Jak formulovat žádost o prodloužení mateřské pro zaměstnavatele a jestli je povinen jí vyhovět, t.j. držet mi místo další 3 roky - od narození druhého dítěte? Prostě, maminky, které jste tím už prošly, podělte se o cenné zkušenosti!

Předem díky, Dana.
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: 2. dítě 

(12.3.2001 9:38:17)
Ahoj Dano,
jestli jsi stále v pracovním poměru, tedy nyní na rodičovské dovolené (dříve další mateřská), tak svému zaměstnavateli odevzdáš doklad o nástupu na mateřskou dovolenou a současně nástup na mat. dovolenou nahlásíš na kontaktním místě. Zastaví ti výplatu rodičovského příspěvku a zaměstnavatel Ti bude po dobu 28. týdnů (nebo 37. týdnů, pokud jsi samoživitelka nebo čekáš dvě a více dětí) vyplácet peněžitou podporu v mateřství. Po uplynutí této doby opět požádáš o rodičovskou dovolenou a současně o rodičovský příspěvek, stejně jako u prvního dítěte. A samozřejmě Ti zaměstnavatel musí držet místo do tří let věku druhého dítěte (pokud nepůjdeš na další mateřskou a lhůta se opět neprodlouží nebo nebudeš souhlasit s ukončením prac. poměru dohodou).
Měj se Jitka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.