| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pritel nechce pouzivat kondom

 Celkem 12 názorů.
 Helena, 27 let, rozvedená, bezdětná 
  • 

Pritel nechce pouzivat kondom 

(9.3.2001 7:00:14)
Rada bych poprosila o radu ohledne veci, která mě zaskočila, překvapila a která mě i trápí. Jsem tři roky rozvedená, rok a půl žiji se svým současným přítelem. Zhruba před měsícem mi můj gynekolog ze zdravotních důvodů doporučil nebrat hormonální antikoncepci. Přítel se od té doby se mnou odmítá milovat, protože nyní musíme při milování používat kondom. /Dítě zatím neplánujeme/. Včera jsem si dodala odvahy a zeptala se ho , v čem je problém, říkal mi, že prý ho nebaví kondom používat, že to není příjemné atd. Mám prý proto počítat s tím, že se budeme milovat méně častěji. Hrozně mě to překvapilo a možná i trochu ponížilo. Vůbec jsem nevěděla co mu na to říci. Co mám dělat, nemá mě snad rád, opravdu je pro muže tak obtížné používat kondom, nevím si rady. Děkuji za každou radu. Helena.
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(9.3.2001 12:11:38)
Ahoj Heleno,
myslím, že teoreticky je možné, že tvůj přítel má s kondomy nějaký objektivní problém. V naší rodině jsou kondomy oblíbené, ale taky nám to dalo práci, než jsme přišli na ty správné.
Zjistili jsme, že nám oběma jsou silně nepříjemné kondomy, které jsou gumové, aromatizované a nebo ještě hůře napudrované. Takové jsou, co si vzpomínám, třeba kondomy TY&JÁ, ty jsou snad nejpříšernější, co pamatuju:-).
Na gumu má vážně dost lidí alergii a zvlášť na tak citlivých místech..
Existují ale kondomy, které jsou latexové a ty se nám osvědčily. Durex třeba. Jsou dost drahé, záleží na sexuální aktivitě, ale snadno to vyjde dráž než HA. Bohužel.
Pak taky může být ten ošemetný problém, že kondomy většinou nebývají krátké, ale mohou být těsné:-), což je taky nepříjemné. Některé kondomy s tím počítají, bývá to na nich obvykle napsáno. Třeba ony Durexy tuhle variantu mají.
No, a někdo může být alergický i na latex:-(.
Pokud je to ze strany tvého přítele nějaký předsudek, pokus se mu to ještě nějak taktně vysvětlit.
Kondom, i když je v pořádku, skutečně jeho vjemy minimálně sice, ale mění. Nemyslím ale, že by to muži, který tě má rád, mělo vydit na tolik, že už by se milovat nechtěl.
 kateřina 
  • 

Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(9.3.2001 20:09:57)
Heleno,
máme podobný problém - můj přítel, jak vidí kondom, tak "zvadne". časem jsme to trochu natrénovali, ale ve dvou třetinách případů to nedopadlo moc dobře. Prostě jsme se nakonec milovat nemohli - buď proto, že nemohl on, a nebo po hodině zkoušení jsem já byla tak nešťastná a otrávená, že mě úplně přešla chuť. Mnohokrát jsme se o tom bavili, mezitím náš vztah dospěl do stádia, kdy uvažujeme o tom, že časem budeme mít spolu rodinu - a je po problému - nechali jsme si udělat oba testy na AIds, kondomy zahodili a používáme přerušovanou soulož. Víme, že to není moc bezpečná metoda, ale jsme oba připraveni se s dítětem vypořádat. Nevím jak to budeme řešit až bude dítě na světě a já budu třeba kojit (tzn. nebudu moct brát HA), nebo až nebudeme chtít už další děti (z HA mám deprese), ale doufám, že mezitím se přítel uklidní natolik, aby kondomy používat mohl.

Je ale pravda, že někteří muži jsou na kondomy alergičtí, je třeba zkoušet (my jsme oba alergičtí na durexy, které tu někdo vychvaloval a naopak ty&j8á jsme snášeli v pohodě).

Ještě něco mě napadlo - nestydí se tvůj přítel kondomy kupovat??? Zní to směšně, ale celý problém může být v ostychu!!!
 Martina 
  • 

Re: Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(9.3.2001 21:22:52)
Ahoj Katerino,


Depo Provera jsem zacala pouzivat po porodu, kdyz jsem kojila - v zahranici se tato antikoncepce doporucuje kojicim matkam, ktere neplanuji dalsi otehotneni. Pouzivam Depo uz 7 let, bez problemu - spise naopak, nekrvacim, coz je pro me obrovska vyhoda. Proc mas z HA deprese?

 kateřina 
  • 

Re: Re: Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(12.3.2001 20:46:18)
díky za typ....!!! aý bude aktuální, zkusím...
Ha jsem používala několik let a pak mi najednou bylo čím dál tím hůře - nakonec jsem byla tak vyřízená, že jsem v době menstruace nebyla s to vylézt z postele - ne kvůli fyzickým potížím, ale psychicky... nevím, možná to jen organismus podvědomě signalizoval, že chce miminko, nebo nevím... kámošce se to ale stalo taky, tak nevím... vysadila jsem a najednou jsem měla pocit, že se mi hrozně ulevilo - že se vznáším deset centimetrů nad zemí... najednou jsem měla spoustu energie, všechno jsem dokázala vyřešit... třeba za pár let s HA problémy mít nebudu (když jsem je neměla první čtyři roky.... ). Uvidíme...
 Jana* 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(13.3.2001 15:27:29)
Ahoj Kateřino, taká jsem prošla něčím podobným, ikdyž asi slabším. Po třech letech jsem tu pilulku už nemohla ani vidět. Zvadal se mi lehce žaludek jen při pomyšlení na ni. Myslím však, že to souviselo s tím, že jsem věděla, že bráním početí, ačkoli bychom už brzy rádi miminko. Tak jsme se rozhodli HA vysadit o 3 měsíce dřív, než jsme si slíbíli původně a přešlo to.
 kateřina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(13.3.2001 19:52:19)
Jano*,
souhlas, určitě je to tím...moje kámoška to měla taky, po miminku se to spravilo a bere zase HA bez problémů... prostě ty zprofanované "biologické hodiny" tikají... Já mám teď přítele, s kterým jsme na miminku domluvení (sice, že časem, ale počítáme i s tím, že se zadaří neplánovaně) - a najednou je hrozná pohoda... deprese pryč, spravil se mi cyklus (asi až po roce od vysazení!!!).
Nechávám tomu volný průběh a je to asi to nejlepší - nemám žádné stresy.
 hela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(14.3.2001 11:09:14)
Ján mám s HA velice špatné zkušenosti, prášky jsem brala dvakrát, pokaždé jiné (jednou ve 21 letech, podruhé po porodu ve 26), pokaždé přišly nepříjemné zdravotní problémy (oteklá prsa, migrény, bolesti žaludku apod.). Před rokem, kdy jsem po rozvodu měla nového přítele a báli jsme se otěhotnění (vztah ještě nebyl ustálený) jsem si ze strachu z prášků nechala zavést tělísko. To bylo v pořádku, akorát menstruace byla delší a v kratších intervalech. Po půl roce se mi však posunulo, lékař mi ho vyndal a řekl, že jediná možnost je HA. Prášky jsem odmítla, tak mi doporučil injekci HA, nemívá prý žádné vedlejší účinky. Kamarádka mě varovala, ale já jsem jí nevěřila a injekci si nechala píchnout. Má účinnost tři měsíce. během těchto tří měsíců jsem měla žaludeční obtíže a řadu dalších problémů, a úplně se mi rozhodila mestruace, proto jsem si již další dávku píchnout nenechala a zařekla se, že již nikdy žádnou HA. Od té doby používáme kondomy. Je to již rok, ale stále mám nepravidelný cyklus, například 2,5 měsíce nic, a pak krvácím 4 týdny v jednom kuse (ne tak silně jako normálně). Lékař říká, že se to upraví samo. V prvních měsících po vysazení jsem měla křížové bolesti, skutečně velmi silné, a chodila jsem na elektrolýzu a reiki, které mé potíže poněkud zmírnily. Opět mám migrény, po ztrátě krvě mívám pocity na omdlení (zmírňuji je konzumací vitamínů, špenátu, ořechů atd.) Proto vás chci před HA varovat.Myslím si, že je nutné problém řešit jinak, buď tělískem nebo kondomem, a odpustit si styk s partnery, které neznáme nebo jen velmi málo (pokud už musíte, tak jedině s kondomem).
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(14.3.2001 11:21:47)
Milá Helo,
hormonální antikoncepce působí na každého jinak. Představ si, že existují i určité obtíže v MC, které dokonce její užívání dost uspokojivě řeší.
Jsme každý jiný a HA není povinná.
Varovat je dobré před něčím, o čem se dá říct, že je to obecně nebezpečné.
Brzy se uzdrav.
 hela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(14.3.2001 12:56:28)
Ahoj Magdo,
ano máš úplnou pravdu, někomu to možná i může pomoci. Když některé ženě chybí určitá látka a HA mu ji dodá, nebo prostě pozmění chemické fungování těla žádöucím způsobem, může to být prospěšné. Přesto se mi zdá, že stesků na HA je nezvykle mnoho (zkus si jenom spočítat, kolika ženám z této diskuze uškodila a kolika prospěla), stejně tak mezi mými známými (velký okruh) je většina těch, co mají špatné zkušenosti. Možná by se hormony neměly užívat jako antikoncepce, ale pouze jako lék, například na problémy, které zmiňuješ výše.
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(14.3.2001 13:57:37)
Milá Helo,
to, že čteš tolik negativních ohlasů na HA, není ani tak tím, že by byla škodlivá, ale spíš proto, že pokud někomu něco bez problémů funguje, má menší potřebu to ventilovat, než když to nefunguje.
Osobě ti nechuť k HA neberu, ani tvým známým.
Ahoj.
 Lucka,20,bezdětná 
  • 

Re: Re: Pritel nechce pouzivat kondom 

(14.3.2001 15:49:36)
Myslím, že se stydět nemusí, kondomy se dají koupit i přes internet. My to tak provozujeme a je to mnohem diskrétnější. Přeju hezký den, Lucka.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.