| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

leporelo od Lady

 Celkem 7 názorů.
 Lída, syn 22m 
  • 

leporelo od Lady 

(7.3.2001 20:25:20)
Máme doma staré leporelo s klasickými básničkami (kalamajka, krtek leze podle meze, karliku karliku...) Na titulní stránce je vyobrazený kluk na návsi, jak mu do rybníka padají dvě kozy. Nevíte, na kterou básničku Lada narážel? Syn ji pořád postrádá a já nejsem schopná ji vymyslet :-)
Díky
Lída
 Petra (2 děti) 
  • 

Re: leporelo od Lady 

(12.3.2001 21:47:02)
Ahoj Lído,
moc moc moc bych Ti chtěla poradit (protože některé Tvé tipy v této diskusi jsou skvělé a jak už jednou napsala tuším Dáša, jenom pro jedno dítko je Tě škoda :-)), to leporelo od Lady máme taky (12. vydání z r. 1984, takže ani ne tak staré...), ptala jsem se v rodině - přímo dvou odbornic na mateřinky, ale ani jedna si žádnou takovou říkačku nevybavuje. (Bohužel ani já ji nevymyslím.)
Nicméně ten boj nevzdávám a budu ještě pátrat!
Zdraví Petra
 Lída, syn 22m 
  • 

Re: Re: leporelo od Lady 

(12.3.2001 23:19:26)
Ahoj Petro,
díky moc.
Ono Jurášovi stačí k pobavení i obyčejné Spadly kozy do rybníka, to vám byla rána. Ale je to takové, no jak to říct... :-)
Naše "básnické střevo" stačí tak na Žirafy tu smrdí strašně, vykoupáme všechny v kašně. Ocas mají střapatý a jsou všechny flekatý. :-) (Návštěva jejich pavilonu v zoo - Juráš předpodkádal, že známe básničku na každé zvíře a u žiraf jsme si museli pomoct sami) No a uznej, tohle k Ladovým obrazkům moc nejde :-)
Měte se pěkně
Lída
 Petra (2 děti) 
  • 

Re: Re: Re: leporelo od Lady 

(15.3.2001 20:47:38)
Ahoj Lído,
tak se mi dostala do rukou knížka Josef Lada dětem, ve které jsou mimo jiné všechna možná říkadla, jenom o kozách jsem jich objevila sedm, ale zrovna v žádné básničce kozy nepadají do rybníka :-(( Pak jsem prolistovala ještě dalších pár knížeček, ale kde nic, tu nic. Nicméně!!!! Manželův dědeček byl spisovatel a knížek máme plnou půdu, takže nic není ztraceno... :-))
Mějte se hezky
Petra
 Lída, syn 22m 
  • 

Re: Re: Re: Re: leporelo od Lady 

(15.3.2001 21:57:38)
Petro,
díky! Doufám, že máš děti ve věku, kdy je říkanky také zajímají!
Jestli ne, nech to být.
Lída
 Stáňa(40)+Ondra(7) 
  • 

Re: Re: Re: leporelo od Lady 

(20.3.2001 12:08:14)
Ahoj Lído,
pokud budeš chtít nějaké básničky o zvířátkách, tak v Knižním klubu vyšla knížka „Zvířátková abeceda“ - autor asi Roman Šmejkal (ale bez záruky, sice jsem se na to včera večer speciálně dívala u Ondry v knihovničce, ale dneska už si jistá nejsem), ilustrace Kerles. Ke každému písmeni je tam básnička o nějakém zvířeti (od blechy přes opici až po zebru). Tedy jako básnická veledíla mi to nepřijde, ale Ondrovi taky stačilo, když se to rýmovalo. Jo a kdybys chtěla něco o žížale, želvě a krokodýlovi, mohu poskytnout „veledíla“ z naší rodinné dílny (teď mne napadá, že jsme je možná kdysi psala i sem).
 Sylvie 
  • 

Re: leporelo od Lady 

(27.7.2001 19:02:13)
Ahoj Lído,
náhodou jsem nakoukla do této rubriky a našla tvůj dotaz. Je to už delší doba, asi se to už vyřešilo, ale pro jistotu:

KOZY
Když hnal Pepík kozy domů,
vystřelili v panském lomu.
Kozy se mu splašily,
do rybníka skočily.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.