| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

výživné

 Celkem 5 názorů.
 Štěpánka, syn 11 let 
  • 

výživné 

(7.3.2001 16:50:44)
Chtěla bych se zeptat, jaké máte
zkušenosti s přemi o výživné. Můj bývalý manžel mi paltí 800.- Kč výživného. S touto částou bych se byla i spokojila, ale on o syna vůbec nejeví zájem, nebere si ho na víkendy ani mu třeba nestojí za to, aby mu popřál k svátku. Většinou co nejvíc příležitostí shrne v jednu návštěvu, kde synovi předá nějakou tu čokoládu a další půl rok o něm neslyšíme. Většinou, když se náhodou potkáme, tak mu slíbí, že se pro něj zastaví, ale nikdy to nedodrží. Neví do jakých kroužků kluk chodí, jaké má známky atd. Proto jsem podala návrh na zvýšení výživného. Problém je v tom, že on si bere právničku, kterou si na rozdíl ode mne může dovolit a s jeho novou rodinou a daňovým přiznáním v mínusu nemám šanci dostat alespoň minimum navíc. Nemáte náhodou někdo podobnou zkušenost? Nemůžete poradit, jak se proti takovému chování a jednání bránit?
Díky Štěpka.
 Ina 
  • 

Re: výživné 

(8.3.2001 7:10:41)
Mila Stepanko,
pokuste se obratit s prosbou o prideleni advokata a zaroven uhrazeni jeho sluzeb na Ceskou advokatni komoru, Narodní tř. 16, Praha 1, popiste jim svou situaci (zejmena financni). Jinak zadost o zvyseni vyzivneho nepodleha soudnim poplatkum, treba to zvladnete i bez advokata, dolozte prokazatelne vydaje na synovy krouzky a jine aktivity. Drzim palce a nedejte se, nejde o Vas, ale o syna!
 Štěpánka, syn 11 let 
  • 

Re: výživné 

(8.3.2001 9:29:29)
děkuju mockrát za informace i podporu. Moc se mi ulevilo. Peníze na advokáta mi poskytnou rodiče, tak snad vše dobře dopadne.
ještě jednou díky.
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: výživné 

(8.3.2001 7:45:39)
Ahoj Štěpánko,
nejsem právník, a toho by to nejspíše chtělo (minimálně pro vyrovnání sil). Bývalý manžel musí doložit výši příjmů, ty také a je dobré si připravit i doklady o pravidelných platbách (kroužky, sport, MHD, stravenky, aj.). Jinak z mínusového daňového přiznání už dnes strach mít nemusíš. Proto ten právník! Je na bývalém manželovi aby zdůvodnil, proč podniká, když vykazuje ztrátu a jsou již tabulky průměrných výdělků pracovních profesí, ze kterých může soudce vycházet v takovýchto případech. Ostatně na takovéto podnikatele je myšleno i při přiznávání dávek SPP. Jsou-li výdělky nápadně malé (resp. žádné) připočítávají se stanovené částky až do průměrných výdělků. Kromě zvýšení výživného můžeš pomýšlet i na žádosti o jednorázové příspěvky na nákladné pomůcky či vybavení (např. hory - opět důsledně schovávat účtenky), obvykle je přiznána aspoň polovina nákladů.
Popsala jsem zkušenost své známé (s jejím souhlasem)z roku 2000, která dosáhla zvýšení sice až na druhém stání, zato podstatného ( z 500,- kč na 2500,- Kč měsíčně na 8.leté dítě. (Měla právničku.) Bývalý manžel OSVČ jako poradce a konzultant přes počítače předložil ztrátové daňové přiznání, byly zkoumány jeho příjmy i výdaje a výsledkem bylo stanovení jeho předpokládaného příjmu, ze kterého se vycházelo při stanovení výživného.
Přeji Ti pevné nervy a hodně štěstí. Jitka
 Lenka, pětiletý syn 
  • 

Re: výživné 

(9.3.2001 6:46:33)
I já jsem rozvedená, i já mám s bývalým manželem problémy. Jenomže u nás to bylo trošku jiné - manžel byl už za trvání našeho manželství ve výkonu trestu, poté jsem ho samozřejmě vzala zpět, dala mu další šanci,ale bez efektu, tak jsem ho vyhodila a podala žádost o rozvod. Nyní je bývalý manžel opět ve vězení, ale o syna stále zájem má - je prostě nejlepší tatínek, který za nic nemůže, chudáček, který má jen obrovskou smůlu. Jak to řeším? Za 1. pokud manžel nezaplatí výživné (1.000,- Kč), tak malého nedostane, ať se brání, jak chce. Stěžuje si na sociálce, že mu bráním ve styku, prostě chudáček. Už i se sociální pracovnicí jsem si vyměnila pár srdečných slov a řekla, že já ho musím denně živit a tatínek je jenom hezký otec a těží z cizího neštěstí. Vydržela jsem a zatím vyhrávám. Spoléhám na to, že on žalobu podávat nebude (protože nemá finance) a navíc jeho současný pobyt v base mi k tomu jenom přihrál.
Za 2. malému nikdy neříkám jestli pro něho tatínek přijede nebo ne. Až vidím před barákem zastavit auto, tak křičím na syna Podívej, je tu tatínek, honem se oblékej. Jelikož bývalý manžel nikdy za žádných okolností žádný slib nedodržel, nedávám mu tím pádem žádnou falešnou naději, šetřím ho zklamání. TAkhle malé dítě - chlapec - totiž má tatínka za největší vzor a i psycholožka řekla, že mu jeho ideálního tatínka brát nesmím.
Za 3. bývalý manžel mi svou druhou nucenou dovolenou dal ohromnou příležitost syna od jeho "super" rodiny odtrhnut. Babička totiž hned druhý den po jeho zatčení volala, že chce malého na víkendy tak, jak si ho bral otec. Na mou otázku o výživném řekla, že mi ho bude doplácet stát (jenomže jen do životního minima), tak jsem řekla A DOST! Tuto příležitost využiju v synův prospěch. Mám už nového přítele, který má ného syna moc rád, který si s ním rád hraje a stará se o něho - vodí ho do školky, ze školky, když jsem v práci mu navaří atd. I jeho rodiče a prarodiče malého přijali skvěle a tím pádem jsem mu vytvořila novou harmonickou rodinu. Když se zeptá na tatínka, tak je v práci a přijede pro něho asi až na podzim a určitě první cesta z práce povede na synem.
V tvé situaci bych problém řešila podobně, s tím usnadněním, že manžel o dítě zájem nemá. Pokud ti nechce platit výživné, ať se vzdá otcovství. Přestaňte se s ním stýkat a dítěti řekni, že tatínek za ním nemůže. Myslím si, že v tomto případě je malá lež milosrdnou a po čase až dítě vyroste, určitě pochopí. Pokud se mu ovšem budeš ze všech sil věnovat a dávat mu ze sebe to nejlepší.
Držím pěstě
Lenka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.