| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Můj syn velmi málo pije

 Celkem 6 názorů.
 Veni, syn Marek - 2 roky 
  • 

Můj syn velmi málo pije 

(4.3.2001 10:41:47)
Má někdo zkušenosti s tím, jak přimět dvouleté dítě k pití? Můj syn strašně nerad pije. Nechce z hrníčku, nechce z lahcičky s dudlíkem, jenom trošku po lžičce. To trvá už rok. Bojím se o jeho ledviny. Za den do něj dostanu nejvýše 3-4 deci nějaké tekutiny (včetně polévek). Jí dobře, spí dobře, je čilý, ale nenávidí tekutiny. Zkouším to po dobrém i po zlém, různé druhy pití, ale marně. Občas ho prostě chytím a něco do něj násilím nacpu, to mi odsouhlasila i jeho lékařka. On by se radši udávil, než by polkl tekutinu! Co s tím?
 Eva, bezdětná 
  • 

Re: Můj syn velmi málo pije 

(5.3.2001 12:49:08)
Ahoj Veni,
když už nechce pít, tak bych se snažila mu dát maximum ovoce,které je hodně šťavnaté. V melounech, pomerančích a grepech je hodně šťávy a taky by mu mohly chutnat kompoty. Zkus mu to vždycky nějak ozdobit, aby na to dostal chuť. Možná se nechá takhle "oblafnout".
Ahoj Eva
 Majka, 27 let 
  • 

Re: Re: Můj syn velmi málo pije 

(7.3.2001 8:51:04)
Milá Veni,
S tímto problémem jsem se u mého syna potýkala odmala. Nikdy nechtěl pít, ať jsem mu dávala cokoli.Velice často jsem mu měnila sortiment, protože nová věc ho vždy na chvíli zaujala - různé minerálky, džusy, šťávy z čerstvého ovoce. Do dvou let pil z lahve s dudlíkem, pak jsem ho zvykala na skleničku. Společně jsme šli koupit skleničku s obrázkem, který se mu líbil. Dost dlouho jsem ho s pitím oblafávala tím, že jsem mu četla básničky a písničky z knížky a přitom do něj lila pití, když se věnoval spíše knize než samotnému pití. Jakmile zjistil co dělám nebo nás někdo vyrušil, byl konec. Teď má 4 roky a pije celkem normálně, i když se někdy vzepře, ale to jen, když chce udělat naschvál. Už ho nenutím. Řeknu mu, že ať si má žízeň a že ho asi pak bude bolet bříško a on si to vždy rozmyslí a vypije. Pije převážně ředěné džusy, někdy čaj a čerstvé šťávy. Tvůj chlapeček je ale na toto ještě malý. Zkus třeba závodění, kdo vypije dříve, nebo že mu to někdo vypije když nebude spěchat, zkus mu nabídnout z neobvyklých nádob (u nás např. fungovaly velké "štamprle"
nebo skleničky na víno - pak se cítil jako velký chlap).
Oblíbený sortiment:
KUBÍK šťávy, HAMI šťávy, DEVA šťávy,
zkus ananasový džus nebo džus z červeného hroznového vína, ty dětem chutnají (samozřejmě napůl zředěné vodou) nebo džus multivitamín-tento ale 50 %, ty 100 % jsou kyselé a nechutnají. Našim dětem chutná také džus z černého rybízu-má sice jen asi 25 % podíl ovoce, ale já jsem v zoufalství rezignovala(nekupuji ho ale často).Zkus ho nalákat, aby Ti "pomohl" vylisovat šťávu z ovoce na odšťavovači.
Přeji hodně úspěchů v dodržování pitného režimu.
 Jelena,3 deti 
  • 

Re: Můj syn velmi málo pije 

(5.3.2001 21:58:00)
Nezkousela jsi mu nabidnout piti
brckem? Jenom pozor az prijde na to, ze do brcka se da taky foukat:) Take dobre pijou z malych krabicek dzusu s brckem,
ale vetsinou jsou preslazene a
2lete deti extremne bavi je mackat
tak, aby strikala fontana.
Tak si vyber :) Co ale neudelas pro jeich zdravi?
 Zuzana,32 let,syn 8 let 
  • 

Re: Můj syn velmi málo pije 

(7.3.2001 10:25:18)
Zkus mu třeba koupit nějaký hezký hrníček.Můj syn má umělohmotný hrníček s brčkem a jak rád z něho pije.A v 8 letech mi ukazuje,jak dělá bubliny do čaje a já mu to vždy pochválím jako že "super".Tak proč by to nemohlo dělat 2 leté dítě?Co tam po troše rozlitého pití,to se utře.Zkus ho zabavit nějakou hrou a mezi tím prohodit"mám strašnou žízeň" a podat pití i jemu,nebo soutěž kdo vypije dřív dostane malou čokoládu.V létě jsem to dělala tak,že jsem řekla "až se napijěš ukážeš mi jak daleko se umíš vyčůrat",páni to zabíralo.Chce to hodně trpělivosti,ale určitě se to upraví.
Ahoj
 Kateřina, dcera 3,5 roku 
  • 

Re: Můj syn velmi málo pije 

(23.3.2001 9:33:09)
Ahoj Veni, zrovna včera jsem použila asi rok starý trik na naši malou. Tenkrát jsem měla pocit, že toho vypije nějak málo, a tak jsme si před ní s tátou ťukli (samozřejmě velmi decentně, aby při nápodobě nerozbila hrneček) čajem na zdraví. To ťukání hrnkama o sebe ji tak zaujalo, že vypila celý asi jedenapůldecový hrneček nadvakrát. Možná by to stálo za pokus, co říkáš?

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.