| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Další vymoženost (?) do kuchyně

 Celkem 5 názorů.
 Lída, syn 21m 
  • 

Další vymoženost (?) do kuchyně 

(28.2.2001 23:40:22)
Můžu ještě poprosit o radu pro kamaráda? Mají ovocnou zahradu a on miluje jogurty. Takže ho napadlo, že by si mohl pořídit jogurtovač. Láká ho taky strojek na výrobu zmrzliny. Prý to přece musí být lepší a finančně výhodnější, když se toho u nich sní tolik? Nevíte, jak dopadá srovnání domácího a kupovaného jogurtu a eventuálně, kde se dá koupit ta sušená jogurtová kultura? Strojek na zmrzlinu známe oba jen ze zahraničních katalogů, viděli jste ho prodávat i u nás? Díky za shovívavost při posuzování našich nápadů :-)

Lída
 Daniela, 2 dcery (3 a 1,5) 
  • 

Re: Další vymoženost (?) do kuchyně 

(4.3.2001 20:58:38)
Ahoj Lído, z těchto "vymožeností" máme doma jogurtovač a využíváme ho na 100%. Co se týče chuti, tak ta je trochu odlišná od kupovaného, někdy se udělají i drobné hrudky - mně to vadí a konzumuji ho jen v kombinaci s ovocem, kakaem apod., ale manžel ho jí takhle - je to individuální, chce to vyzkoušet a uvidíš. O sušené jogurtové kultuře slyším poprvé v životě, my ho děláme ze živého kupovaného jogurtu: na dno každé skleničky dáš lžičku jogurtu a zaliješ mlékem (lepší je trvanlivé, z čerstvého se občas nepovede a je příliš vodnatý)- na celou sadu skleniček vystačí jedna krabice mléka, pak na 12 hodin do jogurtovače a je hotovo. Finančně to vyjde o dost levněji (na rozdíl od šťáv :-)) Největší spotřebu u nás mají děti, dávám jim každý den kupovaný ovocný jogurt smíchaný s naším, což kromě úspory peněz má ještě výhodu v tom, že ten ovocný sám o sobě je většinou zbytečně sladký a takhle se to vyrovná.
Hlasuji pro jogurtovač!
 Milada, dcera 4m., syn 5let 
  • 

Re: Re: Další vymoženost (?) do kuchyně 

(18.3.2001 21:52:59)
Danielo,

mého MANŽELA! tady zaujalo téma jogurtovače. Prý se mu nechce neustále chodit nakupovat-)) A tak rozvažuje, zda mi ho nemá koupit příští měsíc k narozeninám.

Moc se v tom nevyznáme, a tak bychom se Vás rádi zeptali, jakou máte značku přístroje a kolik přibližně stojí jeho pořízení.

Děkuji za odpověď
Milada
 Daniela, 2 dcery (3 a 1,5) 
  • 

Re: jogurtovač 

(22.3.2001 20:11:03)
Ahoj Milado,
my máme stařičký, již zažloutlý jogurtovač zn.Privileg - BioJoghurt. Myslím si, že je úplně jedno, pro kterou značku se rozhodnete, protože se v podstatě jedná pouze o vyhřívanou "termosku" - ovládání je primitivní: zapneš, rozsvítí se světýlko, hřeje, za 12 hodin vypneš, hotovo. Funguje nám již řadu let, poruchovost nulová. Pokud můžu poradit, kupte si takový, kde se skleničky co nejvíce podobají skleničkám od přesnídávek - až se vám průběžně porozbíjejí, budete je mít snadno čím nahradit. Ceny jogurtovačů se v obchodech pohybují řádově ve stovkách, ale nebála bych se koupit i levnější použitý z bazaru - pokud funguje, vážně na tom není co řešit.
Tak to vypadá, že dostaneš k narozeninám pěkný dárek - snad bude mít manžel radost :-) Nakupování se ale stejně nevyhne, jen místo jogurtů bude nosit o to více mléka...
Pokud bys měla ještě nějaké otázky, tak se ozvi.
Daniela
 Milada, dcera 4m., syn 5 let 
  • 

Re: Re: jogurtovač 

(22.3.2001 21:16:03)
Danielo,

díky moc za odpověď. Manžel se už tento týden začal rozhlížet v Tescu po regálech-)))).


Milada

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.