| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Noční počůrávání

 Celkem 9 názorů.
 Petra, 25let, dcera Kristýnka 2 roky 
  • 

Noční počůrávání 

(28.2.2001 18:43:57)
Moje dcera má dva roky, sice od 1,5 nečůrá do plenek, ale nevím jak jí odnaučit
čůrat do plenek v noci. Přes poledne, když spí tak se taky počůrává, protože hodně pije.
 Jana a Lenka (4 roky) 
  • 

Re: Noční počůrávání 

(5.3.2001 23:11:13)
Petro, tak s tím bych si nedělala hlavu, v tomto věku na to má ještě "právo" – plenky ve dvou letech není nic neobvyklého. Lenka nosila plenky celý den ještě ve 2 1/2 letech a do 3 1/2 let každou noc. Nyní i v jejích 4 letech při delších cestách (i během dne) používáme tréninkové plenkové kalhotky Fixies. Předejdeme tím nepříjemnostem, které s sebou každá taková "nehoda" přináší. Dcerka není nijak fyzicky nemocná, ale ve zvládnutí tohoto návyku "je pozadu", takže i tréninkové kalhotky jsou často plné. Vše má svůj čas, nebo ne?
 0 
  • 

Re: Noční počůrávání 

(6.3.2001 18:58:24)
0
 Ema ( Michal 14 ) 
  • 

Noční počůrávání Jaké pleny ? 

(10.3.2001 0:11:31)
Syn od dětství neovládá ze zdravotních důvodů močení ve spánku. Spí na boku a v poslední době se skoro vždy stane, že plena proteče přesto že není ůplně mokrá. Používáme tena slip super. Poraďte jak to vyřešít, už mě nebaví měnit čtyřikrát týdně povlečení.
 Jana , Lenka 4 1/2 roku 
  • 

Re: Noční počůrávání Jaké pleny ? 

(19.3.2001 11:37:11)
Emo, vyzkoušej vložit do jednorázové plenky jednu nebo dvě bavlněné pleny, přes které je vhodné položit ještě separační plenku kvůli opruzení. Bavlněné pleny budou plnit svou funkci i na stehnech při spaní na boku. Mezi nožkama bude sice větší "balík", ale na noc to nevadí. Nám se tato metoda osvědčila. Přes den nosíme jednorázové kalhotky Fixies Junior (trénikové), jsou spolehlivé - pokud to stihnem, dobře se svlékají, pokud to nestihnem, vejde se do nich opravdu hodně.
 Jitka syn 9 let 
  • 

Re: Noční počůrávání Jaké pleny ? 

(20.3.2001 1:13:32)
Máme podobné problémy. Nic si z toho nedělej. Podle doktorů je takových dětí mnoho, ale matky to tají. Na radu lékařů jsem přestala dávat jednorázové plenky. (ideální sucho). Používám pro syna klasické plenky -osušky. Na noc mu dávám 2-3, podle potřeby. Na to igelitové kalhoty. Pokud dítě dobře zabalíte do plenek a natáhnete celoigelitové kalhoty, nemůže se stát, že by ráno byla postel mokrá.Raději vyperu pár plenek, než převlékat celou postel. Igelitové kalhoty kupuji v Benešově i firmy inka. Jsou perfektní a dělají je na zakázku i pro dospělé.Chceš-li, pošlu Ti adresu.
 Ema ( Michal 14 ) 
  • 

Re: Re: Noční počůrávání Jaké pleny ? 

(22.3.2001 1:15:26)
Děkuji všem za rady, ale syn nechce o bavlněných plenách ani slyšet. Na jednu noc jsem ho donutila aby to alespoň vyzkoušel. Zabalila jsem ho do tří dětských plen na jednoducho a přes ně dle rady jednorázové, je fakt, že plenka nepropustila. Míchal se, ale neustále brání že s tím balíkem mezi nohama je jak mimino atd. atd.
P.S. Ten tábor je určitě dobrý nápad.
 Jarka + Jakub 2,5roku 
  • 

Re: Noční počůrávání 

(16.3.2001 19:53:50)
Milá Petro!Myslím, že je velkým úspěchem už to, že se tvoje holčička už od 1,5roku nepočůrává přes den. U nás to skončilo teprve ve dvou letech. I právě díky tomu, že Kuba hodně pil.A z vlastní zkušenosti Ti mohu říct, že opravdu to dítě k tomu musí ve své makovičce asi dospět nebo vyspět nebo co, protože jsem Kubovi taky neustále domlouvala, přemlouvala a na zadek dostal a všechno bylo úplně zbytečné. A i když už na noc teď plenky nenosí, občas se stane, když je třeba hodně unavený nebo moc pije před spaním, že se počůrá. Jestli Ti mohu poradit, co se mi osvědčilo, dávala jsem mu na noc obyčejné látkové pleny a tak 2 hodiny před spaním jsem mu už nedávala moc pít. A co se nejmíň vyplatí: budit dítě uprostřed noci a nutit ho čůrat, protože podle mně, si to stejně neuvědomuje, takže ho to nedonutí se vzbudit! Hodně zdaru a nervů Ti přeje Jarka
 Kamila + holčička 3,5 roku 
  • 

Re: Noční počůrávání 

(19.3.2001 8:52:16)
Milá Petro,
to, že se Ti holčička nepočurává od 1,5 roku je určitě fajn. Možná si ten náskok vynahrazuje tím, že se počurává ještě v noci. Ale na Tvém místě bych si s tím nelámala hlavu. My jsme přestali nosit plínky přes den v roce a třičtvrtě a na noc jsem jí dávala plenu ještě asi ve dvou a čtvrt (bylo to jen pro jistotu a přiznám se, že trochu z pohodlnosti). Taky záleží na tom, jestli na noc dáváš pleny bavlněné nebo papírové ("báječné suchý zadeček"), protože v bavlněných si holčička dřív uvědomí, že má mokro. Buď trpělivá, určitě je to na dobré cestě. Hodně zdaru přeje Kamila

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.