| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Problémy s chováním a se školou

 Celkem 10 názorů.
 Gabriel s LMD - hyperaktivitou, 8,5 let 
  • 

Problémy s chováním a se školou 

(14.2.2000 22:34:42)
Chovám se ve škole špatně a mám známky od 1 do 5, poznámky, puntíky, čárky. Dostal jsem i třídní důtku, a když mě něco trochu provokuje nebo se mi něco nelíbí, tak se naštvu. Kopu do věcí a ničím je. Každý, okolo koho jdu, si na mě zased a nevím si rady.
Toto mi nadiktoval můj syn Gabriel, když se dozvěděl, že existuje takovéto diskusní fórum. Možná se budou chtít vaše děti také vyjádřit k tomuto problému.
Katka
 PhDr. Jiří Tyl 
  • 

Re: Problémy s chováním a se školou - nabídka pomoci 

(17.2.2000 5:50:30)
Ahoj Gabrieli,

nabízím ti pomoc formou hry. Choď k nám na počítačové hry, které se hrají silou myšlenky. Tím "hraním" se tvé problémy budou postupně zmenšovat a mizet.

Odpovídám ti jako kluk s LMD - teď už pravda starší kluk. Ale to, o čem píšeš, bych klidně mohl napsat o sobě v 8 letech. (Až na ničení věcí). Skoro každý den jsem měl v žákovské knížce "zlobí, ruší při vyučování, mluví při vyučování, ruší spolužáky, vrtí se...".
Třídní důtky jen pršely (ale na dvojku z chování jsem to nikdy nedotáhl).

Uchovávám historickou památku - zrovna v 8,5 jsem byl poslán na psychologické a neurologické vyšetření, kde řekli něco jako "lehká mozková dysfunkce".
A taky, že se s tím nedá nic dělat, že z toho snad vyrostu.

Nóó... každý někdy vyrosteme, ale někomu to trvá déle a schytá všelijaké černé známky - že je zlobivý, líný, hloupý, případně všechno z toho.
Byl jsem "hodné zlobivé dítě", a dalo mi strašně práce na sobě se z toho vyškrábat.
Dneska se s tím něco dělat dá - a mnohem rychleji. Aspoň my to umíme.

Nakonec jsem začal podobným dětem pomáhat (taky jsem se viděl ve svém synovi - tomu je dnes 15). Jednu takovou pomoc jsem přitáhl z Ameriky, jmenuje se EEG biofeedback. Tím ovládáním počítače silou myšlenky se člověk naučí ovládat svůj mozek - naučí ho, aby se choval, jak má!

Pomohl i starému klukovi (je mi, bohužel, už o 40 více), i mému synovi.

Něco mi z kluka zůstalo - rád si hraju. Nabízím tobě a tvým rodičům superhru - ještě "hru o hře" tady na Rodině. Líbí se mi, jak se tady Káča dělí s ostatními o vývoj svého miminka a cestu maminky těhotenstvím.

Nabízím volnou vstupenku k nám výměnou za to, že budete s rodiči pravidelně referovat, co je nového, jak pokračuješ ve škole, jak se vyvíjí EEG a podobně.
Podělíme se s ostatními o to, jak to funguje a čeho se dá dosáhnout.

Bereš? Tady je spojení:

PhDr. Jiří Tyl
Feedback Institut
Střední 7
Praha 6
tel. 20 61 21 26
nebo 0602 22 49 64

Jestli nejsi z Prahy, domluvím tu hru s EEG Biofeedback centrem, které je nejblíže tvému bydlišti.

Zdraví Jiří
 Gabriel a Katka, 8,5 a 33 let 
  • 

Re: Re: Problémy s chováním a se školou - nabídka pomoci 

(18.2.2000 20:31:12)
Vážený pane doktore, moc Vám děkujeme za Vaši nabídku a pokud trvá, moc rádi ji přijmeme. Gábíka moc zaujal Váš dopis, byl nadšený, že dostal odpověď a jeho jedinou odpovědí bylo: napiš, že přijímám!
Naše bydliště je v Plzni, ale pokud to bude nutné nebo vhodné, jsme rozhodnuti dojíždět i do Prahy. Opravdu nám záleží na tom, aby se to zlepšilo.
Dejte nám prosím vědět,jak si představujete naší spolupráci. V neděli se chystáme odjet na jarní prázdniny na hory, a tak nás omluvte, když Vám odpovíme až za týden.
Těšíme se na další zprávy od Vás
Gabriel a Katka
 PhDr. Jiří Tyl 
  • 

Re: Re: Re: Problémy s chováním a se školou - nabídka pomoci 

(18.2.2000 20:48:36)
Ahoj Gábíku,

těším se.

Na shledanou v Praze na EEG.
Zavolejte, kdy přijedete.

Jiří Tyl
 eva, matka dvojčat 
  • 

Re: Re: Re: Re: Problémy s chováním a se školou - nabídka pomoci 

(21.2.2000 18:15:33)
Vážený pane doktore,
mám podobné problémy se synem.
Byl také již na vyšetření v pedagogicko psychologické poradně a něco obdobného nám bylo sděleno, že se u něho projevuje zřejmě lehká mozová disfunkce,
dokonce jden ročník musel opakovat.
Nyní je v 6. třídě, ale známky jsou katastrofální i přes to, že se doma učí a je zkoušen, zda látku ovládá.
 PhDr. Jiří Tyl 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Problémy s chováním a se školou - nabídka pomoci 

(22.2.2000 5:27:11)
Problémy s chováním a se školou - nabídka pomoci. Eva, matka dvojčat

Vážený pane doktore,
mám podobné problémy se synem.
V pedagogicko psychologické poradně sděleno, že se lehká mozová disfunkce,
dokonce jden ročník musel opakovat.
Nyní je v 6. třídě, ale známky jsou katastrofální i přes to, že se doma učí a je zkoušen, zda látku ovládá.

Milá Evo,
nabídku bezplatné pomoci pro Gábíka výměnou za "e-biofeedback" LMD dávám i vám.

Když dítě propadá, jde už o závažnější problém - ale to je taky zajímavá výzva. Proč vlastně propadl - to je taky oříšek k rozlousknutí.

Pročež potřebujeme vstupní EEG vyšetření, které uděláme u nás, protože u nás děláme EEG specializované na poruchy učení apod., které se jinde nedělá.

Dále vyšetření intelektu - Wechslerův test inteligence, který mu snad dělali v ped-psych poradně a můžete jim říci o podrobné výsledky. Případně ho necháme udělat.

Na vývoji EEG a IQ také sledujeme postup a výsledky terapie.

Bude-li třeba, zajistíme důkladnější vyšetření mozku.(Stává se nám znovu a znovu, že teprve když člověk přijde k nám, rozběhneme řetěz vyšetření, které by bývaly byly měly... být udělány před lety. Kdyby to někomu stálo za to, že ano. My jsme privátní praxe, takže nám za to klient stojí, protože my stojíme o něho. Což je přesně důvod, jak mi vysvětlovali přátelé v Americe, proč nechtějí mít "bezplatné" všeobecné zdravotní pojištění, ehm.)

Doporučíme případnou potřebnou výživu pro nervový systém: vitamíny, minerály, tzv. nootropika (Piracetam)aj. - to už měl mít dávno, ale z naší praxe máme zkušenost, že to tak nebývá...

Ozvěte se, zkusíme, co EEG biofeedback dokáže.

Spojení:
PhDr. Jiří Tyl
FEEDBACK INSTITUT s.r.o.
Zdravotnické zařízení v oboru klinické psychologie a neurologie
Vzdělávací pracoviště IDV PZ Brno
Střední 7
162 00 Praha 6
Tel/Fax: (02)2061 2125
Tel: 0602 22 49 64
E-mail: eegbiofeedback@highland.cz
Internet: http://www.eeg-bfb-i.cz
 Katka, tři kluci a jedna holčička 
  • 

Re: Problémy s chováním a se školou - nabídka pomoci 

(2.9.2000 20:13:39)
Milý pane doktore!
Jsem nadšená. Již rok prožíváme velmi těžké období s naším skoro šestiletým adoptivním synem Jiříčkem. Máme ho již více než tři roky a stále se chová zvláštně - je nestoustředěný, vztekle vybuchuje, občas bývá agresivní, nesnáší změny, nepřiměřeně reaguje, provádí dost velké hlouposti - protože není schopen domýšlet následky, atd. První roky jsme si mysleli (a psycholožka to potrvzovala), že to je následek ranné deprivace zkombinovaný s dětským vzdorem a opožděním. Před rokem agresivně vybuchl a provedl opravdu ošklivou věc svému stejně starému bráškovi. A "jeho" psycholožka, která ho sledovala od narození v Kojeneckém ústavu a pak i u nás nám doporučila ho vrátit, protože jeho chování je prý nezvladatelné (poruchy chování) a ohrožuje naše další děti. Jenže my jsme si ho nebrali na zkoušku, ale na pořád, a máme se navzájem všichni moc rádi, a tak jsme to odmítli. A paní psycholožka s námi přestala spolupracovat. Takže vlastně v okamžiku, kdy nám bylo nejhůř, ocitli jsme se bez odborné rady. Navázali jsme tři neplodné pokusy s dalšími psychology (a ta, kterou jsme si vybrali odjela krátce po té na dlouhodobý pobyt v zahraničí, apod.). Ale nejvíc nám pomohla kniha Gordon Serfontein: Potíže dětí s učením a chováním, dyslexie, dysgrafie,... Portál, 1999, 149s. Díky které jsme si uvědomili, že jeho projevy nejsou pouze zlobení, ale že se jedná o nedostatečnost mozku a že si mnohdy nemůže pomoci. Začali jsme hledat nějaké metody terapie, ale vlastně jsme nijak neuspěli - to co jsme si dohodli s paní psycholožkou bohužel vzhledem k její cestě za dalším vzděláním nevyšlo. Takže chodíme jenom na logopedii. A teď se dovídáme o Vaší práci, která velmi připomíná práci pana Serfonteina z USA. Myslíte, že bychom se Vás mohli domluvit na nějakém kompletním vyšetření (abychom věděli na co má a na co ne)a získat odborné vedení pro další Jiříčkovu výchovu (představuji si, že mne někdo naučí jak s ním pracovat na předškolní přípravě a jak zvládat obtížné situace, které Jiříček vyvolává)?
Děkuji Mgr. K.Jančařiková, Praha

 PhDr. Vendula Tylová, PhDr. Jiří Tyl 
  • 

Re: Re: Problémy s chováním a se školou - nabídka pomoci 

(5.9.2000 2:47:16)
Platí, ozvěte se.

Tyl

Feedback Institut
zdravotnické zařízení (EEG Biofeedback, psychologie, neurologie)
Fakultní poliklinika Klimentská
Lannova 2
110 00 Praha 1

Tel/Fax 02 2480 2349

Mobil 0602 22 49 64

E-mail eegbiofeedback@highland.cz
Internet www.eeg-bfb-i.cz
 PhDr. Jiří Tyl 
  • 

Re: Re: Re: Problémy s chováním a se školou - nabídka pomoci 

(18.2.2000 21:09:04)
Milá Katko,

teď jsem si všiml, že pán serveru Ing. Pavlín zařadil naši příručku Lehké mozkové dysfunkce - nové formy nápravy. (Tímto děkujeme, že se o to vše stará.)
Příručka je skoro vyčerpávající - ve všech smyslech. Tak to nebudu ještě nastavovat.
Tyl
 Miriam, syn 9 let 
  • 

Re: Problémy s chováním a se školou 

(1.2.2001 15:09:55)
Píšu jako maminka, ne jako poradce. I když je článek již starší, stejně bych se chtěla rozdělit o svoji zkušenost. Kvůli podobným potížím jsme měnili školu - s velkým rachotem, změnu jsme si doslova vynutili a já měla hrůzu z toho, že budu syna denně vozit hodinu do školy a hodinu domů. Ze zoufalství jsme začali shánět individuální studium, ale v nové škole mi doslova vyrazili dech. Syn má stále co dělat - nosí si s sebou omalovánky, které mu dala paní učitelka - když je hotový s úkolem, tak má "práci" navíc - vybarvit políčka se stejným číslem a podobně. Když na kluzišti vylezl z kaspy plyšák a začal jezdit v brusli po ledě, tak se ho paní učitelka zeptala, jestli by jí nepohlídal klíče. Plyšák byl pochválený a můj syn, který se rok bál vyjít před dům, teď jezdí do školy sám - odejde z domu ještě po tmě a dojede celou cestu. Paní učitelka nemá žádné "převratné" metody - prostě jen ví, že dítě musí mít činnost různou a hlavně - když si hraje, nezlobí. Chci spíš povzbudit všechny, kteří mají podobné potíže - i když syn užívá léky a bude ještě dlouho potřebovat péči, určitě se dá najít člověk, který i dítě s touto vadou pochopí a dokáže ho začlenit.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.