| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Co s neposednou dcerou

 Celkem 3 názorů.
 Martina, dcera Lucie 8 měsíců 
  • 

Co s neposednou dcerou 

(22.2.2001 21:34:07)
Ráda bych se připojila do diskuse s tématem "Kyčle". Naše 8.měsíční dcerka vyšla vždy z ortopedického vyšetření na jedničku, jen s jednou vyjímkou - ještě v 6. měsících neměla dorostlé tzv. jadérka. Jenže Lucinka si mezi 7.-8. měsícem začala sama stoupat o šprušličky v postýlce. Volala jsem panu doktorovi a ten mi řekl, že toto rozhodně nesmí. V postýlce tedy být nemůže a když jí dám na zem na koberec rychlostí blesku přileze k nejbližší opoře a stejně si stoupne. Nemáte prosím někdo zkušenosti s tímto problémem? Přece dcerku nepřipoutám řemeny k postýlce!?
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: Co s neposednou dcerou 

(23.3.2001 16:00:24)
Ahoj MArtino, měla jsem se starší dcerou ten samy problém. Nevyvinutá jadýrka azákaz stoupání. Používali jsme tzv. Frejkovu peřinku . nevím, jestli se používá i teď, dceři je už 18 let. Také si začala v cca 8 měsících stoupat, to je přirozený vývoj. Ptala jsem se doktora, jak to mám řešit a řekl mi pouze, že si prostě stoupat nemá jinak že bude mít problémy celý život. Nějakou dobu jsem to řešila tak, že jsem s ní byla co nejvíce venku, v kočárku si přece jen nestoupla. Ale jelikož byl pozdní podzim, nedalo se to vydržet moc dlouho. Potom nějakou dobu naše dny vypadaly tak, že jsem vstávala ráno v pět, abych si všechno stihla udělat a celý den jsem se věnovala jenom dceři a pokaždé, když si stoupla, jsem jí posadila. Jistě ti nemusím vyprávět, že jsme z toho byly obě na nervy a brzy jsme tento model opustily. Nakonec jsem rezignovala a nechala jí dělat všechno, co chtěla. Frejkovu peřinku jsem jí dávala jenom na noc. Měla jsem strach a výčitky, že jsem neschopná a že trvale poškozuji své dítě. Kontrola v jedenácti měsících dopadla špatně, pan doktor se zhrozil, když jsem mu řekla, že e sice snažím a dělám co je v mých silách a jako závdavek zakázal mé dceři dokonce i sedět. Na otázku, jak mám téměř roční dítě udržet v ležícím nebo lezoucím stavu mi opět neodpověděl. Šla jsem domů frustrovaná jako nikdy v životě. Těch výčitek, co jsem měla. Samozřejmě, že nároky pana doktora jsem zvládnout nemohla. Možná by to šlo, ale za cenu toho, že by dcera byla zralá na psychiatrickou léčbu - a já taky. Nechala jsem jí její svobodný vývoj a peřinku jsem dále dávala jen na noc. Ve třinácti měsících nám pan doktor řekl, že se to jakž takž srovnalo a peřinku odbral - následující kontorla v 6 letech. Dcera začala chodit ve 14 měsících. Na šestileté kontorle bylo všechno v naprostém pořádku. Teď už je dospělá, tancuje a nemá žádné problémy ani bolesti ani něco podobného.Nechci ti tímto radit, abys kašlala na léčbu, ale spíš bych tě chtěla uklidnit. Nevím, jestli se někdy některé mamince podařilo něco takového zvládnout. Snaž se tím moc netrápit, hodně se jí věnuj, hraj si s ní na zemi, ber jí v kočárku často a na dlouho ven a pokud se stane /jako že se to stane/, že si bude stoupat, nenech jí stát dlouho, ale podnějakou záminkou /hračka obrázek atd./ se snaž dostat jí opět na zem. Uvidíš, že to bude dobré a holčička bude v pořádku. Nenech si kazit toto krásné období dětského objevování okolního světa nějakým podle mne nesmyslným požadavkem. Logicky vzato, stejně bys to nemohla splnit. Leda, že bys jí opravdu přivázala k postýlce. Jenže, která máma by dokázala něco takového udělat? Držím ti palce, ať to zvládněš ty i maličká. A napiš, jak jste na tom, až budete po nějaké kontorle.
 Martina, dcera Lucie 10 měsíců 
  • 

Re: Re: Co s neposednou dcerou 

(15.4.2001 18:33:09)
Ahoj Jarko!
Moc děkuju za odpověď s tvými zkušenostmi. Musím říct, že jsi mě uklidnila. Abych ale pravdu řekla, tak pečlivá jako ty jsem rozhodně nebyla. Neustále posazovat dceru jsem vydržela max. týden. Slyšela jsem totiž, že pokud se dítě cítí na to stoupat si, nemá se mu v tom bránit. Na kontrolu v 9. měsících jsem jela docela klidná. Jadérka sice ještě nejsou úplná, ale už rostou. Pan doktor nařídil normální režim, nic nezakazoval a taky nevím co bych dělala kdyby zakázal, protože dcerka už skoro sama chodí (přejde půl obýváku). Na kontrolu se máme objednat v 1,5 roce - to je doba, kdy už musí být jádra vyzrálá, tak doufám, že už to bude v pořádku. Ještě jednou děkuju a měj se hezky !

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.