| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Ještě jednou svatba

 Celkem 3 názorů.
 Magda 
  • 

Ještě jednou svatba 

(22.2.2001 11:03:19)
Taky bych potřebovala poradit ohledně svatby, hlavně co se týká peněz a postoje rodičů. Když jsme oznámili mojí rodině, že plánujeme svatbu, velice mě překvapila jejich reakce. Očekávala jsem, že budou mít aspoň trochu radost, ale přijali to dost vlažně. Myslela jsem si, že je bude aspoň trochu zajímat, jakou svatbu si představujeme, kolik lidí chceme pozvat, jestli jsme si už vybrali datum atd., ale jim to bylo úplně jedno. Taky jsem čekala, že je bude zajímat jestli na to máme a že nám nabídnou nějakou symbolickou finanční částku. Dost na tvrdo mi řekli at´od nich nic nečekám. To nemluvím o tom, že nedostanu žádnou výbavu, ani ručník ani utěrku, prostě nic. Máme nějaké peníze ušetřené, takže o ty peníze nebo výbavu v podstatě nejde, jde mi o ten jejich přístup. S přítelem jsem spolu už 3 roky, žijeme spolu, tak si myslím, že ta svatba pro ně není zas až takové překvapení. Jsem z toho celá zmatená, myslela jsem si, že budou mít radost. Já nevím jestli třeba nejsem jenom rozmazlená, nebo tak. Můj přítel se mě těd´několikrát ptal jestli mě to nemrzí a to mě štve taky. Řekl mi, že mu připadá divné, jak se moji rodiče chovají. Poradíte někdo co s tím?
 Lenka 27 
  • 

Re: Ještě jednou svatba 

(22.2.2001 14:38:35)
Magdo,
nic si z toho nedělej, že se zdá, že je to vašim jedno. Jedno jim to určitě není.

Zažila jsem něco podobného - s tím rozdílem, že u nás to nejsou tři roky, ale pět. Asi tak po dvou letech "chození" byli oboje naši rodiče neodbytní - kdy bude svatba, pokaždé když jsme přijeli na návštěvu, tak jsme si vyposlechli, kdo se zase oženil, vdal, komu se narodilo dítě - asi to znáš. Pak tenhle tlak ustal, z obou stran (jak kdyby se na nás domluvili :-))

No a když jsme jim nedávno řekli, kdy bude den D, kde, dokonce i lidi jsme spočítané měli... tak jediná reakce byla HMMM.

No ale pak jsem se dozvěděla (asi tak za měsíc), že mojé máma to už troubí na všechny strany a minulou návštěvu u našich na nás dokonce čekaly zkušební koláčky (a to se berem v létě :-) a jestli nám chutnaj a jestli nejsou moc malý, velký, sladký, málo oslazený :-) No hrůza - připadala jsem si jako soudce toho, jestli je moje máma na mojí svatbu připravená - podle čeho to taky poznat, jinak než podle koláčků (to si asi myslí ona).

Tak si z toho nic nedělej, jednou jsi jejich dcera a i když to asi tušili, že se jednou vdáš, tak je to možná vzalo. Nebo už někoho vdávali nebo ženili? Naši ne, tím si vysvětluju tu rozpačitou reakci. My jsme s přítelem byli taky dost paf, čekali jsme aspoň něco jako No konečně! nebo To je dost! když už ne nějakou pozitivní reakci.

Ale ruku na srdce, rodiče jsou sice rodiče, ale brát si budeš někoho jiného, ne? :-) Tak ať si to oni se sebou nějak srovnají, je to nová role, ale pro nás koneckonců taky, nemyslíš?
 Marcela 
  • 

Re: Re: Ještě jednou svatba 

(23.2.2001 7:45:02)
Já bych to viděla i z jednoho pozitivního hlediska - pokud mají rodiče ke svatbě "vlažný" přístup, nebudou tě nutit do ničeho co nechceš. Odpadnou ti řeči typu "tetu Máňu prostě musíš pozvat!", "k tomu fotografovi jít musíte!" "jak já budu vypadat, když nebudete mít koláčky a nebudete dávat výslužku" :))
Vše bráno z vlastní zkušenosti. Svatbu si zaplaťte (stejně jako my) a nebudete muset nikomu vysvětlovat proč není po jejich. Je to vaše svatba - vy si jí užijte.
Ty všechny přípravy prober třeba s kamarádkou a bude všechno super.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.