| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Můj přítel je náladový

 Celkem 2 názorů.
 Milena, 26 let, svobodná, bezdětná 
  • 

Můj přítel je náladový 

(20.2.2001 7:03:38)
Chtěla bych se podělit o věc, která mě v poslední době poměrně dost trápí a také bych ráda poprosila o radu. S přítelem žijeme již rok spolu. Je ke mě pozorný, milý a myslím, že mě má rád. Ale je to zhruba dva měsíce, co ho "přepadají nálady", tak to nazývám já. Najednou bez jakéhokoli důvodu přestane na mě mluvit, a vůbec "všímat si mě", nejen, že na mě nepromluví, ale nezavadí o mě ani pohledem. Zpočátku jsem si myslela, že je chyba na mé straně, všemožně jsem v duchu neustále rekapitulovala své chování, co jsem řekla, co udělala, zkrátka jsem se snažila přijít na to, proč se ke mě chová tak zvláštně. Také jsem si myslela, že je zlostný z toho, že se mu nedařilo v práci, protože můj přítel je cílevědomý, co se týče povolání, chce být nejlepší. Ale toto jeho chování ho provází i o víkendech, což je mi ještě více líto, protože se na společné víkendy těším, to odmítá i jídlo, které připravím , o sexu či společné návštěvě kina apod. ani nemluvě. Snažila jsem se s ním mluvit o tom, zda ho něco trápí, nebo jestli jsem já udělala něco špatně, ale tím vše ještě zhorším. Většinou mi odpovídá "co máš, co se Ti pořád nezdá" apod. Anebo mi neodpovídá vůbec, jen kroutí hlavou. Nyní toto jeho chování trvá již asi 4 dny v kuse, je to pro mě psychicky dost deprimující a trápím se. Přitom se prý se mnou rozejít nechce. Co mám dělat? Možná Vám budu připadat přílůiš naivní, ale teprve dnes ráno mě napadlo, že vlastně chyba není asi na mé straně, vždyť mě na něm záleží a chovám se pořád stejně. Prosím poraďte mi, je mi to líto, vždyť já bych pro něj udělala cokoli, to je špatně? Už nechci pořád plakat v noci do polštáře a přemýšlet, jaké to bude ráno, až se přítel probudí, zda se mám jeho nálady bát. Je rozchod jediné řešení? Pořád mi na něm i přes jeho chování záleží, ale mám pocit, že už to nemohu vydržet. Děkuji všem.
 Kamila 
  • 

Re: Můj přítel je náladový 

(20.2.2001 8:48:54)
Ahoj Mileno,
umím si představit, co prožíváš, zažila jsem slaboučký odvar něčeho podobného.
Chyba není v Tobě, to jsi už pochopila.Dle mého názoru se takto chovají trochu nezralí chlapi, kteří si partnerku zaměňují s maminkou a snaží se něco "vytrucovat". Doporučuji jasně dát najevo, že tudy cesta nevede. ("Vidím, že jsi ve špatné náladě, asi si potřebuješ odpočinout. Jídlo máš v lednici, já jdu na výlet, ke kamarádce, do kina, zacvičit si.....")
Hlavně se nemotej smutná kolem něho, tím děláš přesně to, čím, tento vzor chování podporuješ. Pokud se nedokážeš vesele realizovat v jeho přítomnosti smíchem nad knihou, soustředěným šitím či studiem - a to si myslím, že je nad lidské síly, chodí-li kolem Vás bezdůvodně naštvaný bubák - zmiz někam, kde se rozptýlíš.
Ráda můžeš svého přítele mít pořád, pokud máš v sobě dost vyvinutý pečovatelský instinkt. Jen pozor, až budete mít dítě, takový partner může velmi špatně snášet dělení partnerčiny pozornosti mezi sebe a svého potomka.
Přeju hodně štěstí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.