| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Stáňo a Jitko, poradíte?

 Celkem 2 názorů.
 Petra, 29. týden 
  • 

Stáňo a Jitko, poradíte? 

(13.2.2001 15:21:33)
Ahoj,
přidávám se k už několikrát vyjádřenému obdivu a vděku za Vaše odborné a přitom zcela nezištné rady všem tápajícím maminkám! Je to moc fajn pocit - vědět, že se můžu zeptat Vás dvou a určitě pochodím o moc líp, než např. na našem personálním oddělení.
Mám uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou do 30.6.2001. Vzhledem k pomalu se blížícímu termínu porodu budu 1.4.2001 nastupovat na mateřskou dovolenou. Jak to se mnou bude po uplynutí oněch 28 týdnů (cca od 1.10.2001) jestliže chci i potom zůstat s miminkem doma? To se půjdu nahlásit na Úřad práce jako nezaměstnaná?
Prosím vysvětlete mi další postup.
Předem děkuji za Vaši námahu. Petra
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Stáňo a Jitko, poradíte? 

(14.2.2001 13:46:23)
Ahoj Petro, nemusíš se ničeho obávat, během čerpání placené mateřské (28 týdnů), si zajisti plynulý přechod na rodičovskou dovolenou. Stačí měsíc předem požádat na kontaktním místě (tam, kde se žádá i o příplatek na dítě a další dávky) o rodičovský příplatek. Na OSSZ Ti potvrdí, do kdy budeš pobírat mateřskou. Není třeba se hlásit na ÚP. Tam se přihlásíš až po skončení rodičovské dovolené (lze až do 4. let věku dítěte). Jako osobě pobírající rodičovský příspěvek za Tebe zdravotní pojištění hradí stát.
Hodně štěstí a krásné miminko přeje Jitka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.