| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

trouba

 Celkem 9 názorů.
 Monika, syn11,dvojčata9 
  • 

trouba 

(12.2.2001 21:44:27)
Prosím Vás někoho o radu, máte-li doma horkovzdušnou troubu, víte teedy z vlastní zkušenosti. Je opravdu možné a běžné péci v takové troubě několik plechů třeba bublaniny najednou? Každý mi radí jinak,ale nikdo neví jistě.
Děkuji
 Marcela 
  • 

Re: trouba 

(13.2.2001 7:57:33)
Ahoj Moniko!
Tak se ti hlásím :)
Máme doma horkovzdušnou troubu a protože psali v návodu že můžeš nejen péct třeba dva plechy bublaniny najednou, ale dokonce i třeba jeden plech bublaniny a k tomu kuře, nedalo mi to a já experimentátorka vše odzkoušela.

Takže výsledek: OPRAVDU TO JDE!

Pekla jsem gratinované brambory s česnekem! a sladkou bublaninu s jahodama. Výsledek byl naprosto perfektní. Obojí vonělo tak jak mělo - vůně se nezmísily. Takže, protože manžel není na sladké - těším se až dcera povyroste a já budu takhle perfektně a úsporně naší troubu využívat častěji.

Přeji dobrou chuť.

PS: jo ještě jedna poznámka: Zjistila jsem, že pokud použiješ horkovzdušnou troubu, není nutné pekáče (používám sklo nebo keramiku) vymazávat.
Taky dobrý, ne?
 Jana* 
  • 

Re: trouba 

(13.2.2001 15:42:45)
Zatím jsem zkoušela jako "hromadné" pečení jen 3 pizzy (z mrazáku - nečekaná návštěva) současně každou na jednom plechu. Dopadlo to perfektně. Jinak je pravda, že jsem ještě neměla připečené nádobí (keramika, sklo, plech) z masa, kuřete, bábovky ... zapékané zeleniny, prostě z ničeho. Je to super.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: trouba 

(13.2.2001 21:52:41)
Ahoj,
my máme doma horkovzdušné trouby hned dvě. Jednak "klasickou" na pečení "vééélikých" jídel. Druhou - takový ten skleněný hrnec Belis. Opravdu používám obě poměrně často a v té velké jsem pekla vánoční cukroví - 4 až 5 plechů najednou. Všechno v pohodě. Přesně jako v předešlém příspěvku - cukrátka byla různá, ale vůně se vůbec nemíchaly (už jsem zkoušela i kombinaci sladkého cukroví a pečeného masa). Navíc - naopak ve skleněném hrnci - peču třeba kuře, nebo suším, či zavařuji, protože je do něj dobře vidět a nemusím pořád zbytečně otevírat a zavírat a tím vyhánět "teplíčko" ven.
 Jana* 
  • 

Re: Re: trouba 

(14.2.2001 9:05:51)
Ještě mě napadla jedna výhoda skla (mám i formy na bábovku apod. skleněné - opravdu skvělé, nepřipálí se a vidím, co potřebuji). Nejdříve se mi zdálo škoda ho kupovat, ale když jsem ho dostala (zdědila) ve větším množství, došlo mi, že se dá i dobře použít do mikrovlnky ať už na vaření nebo později jen na ohřívání jídla - a opět ta přednost, že pořád vidíš, co se děje.
 Monika 11+2x9 
  • 

Re: Re: Re: trouba 

(14.2.2001 21:26:46)
Díky za odpovědi,
dnes jsem si ji koupila! Díky i za mnoho rad, varných skel a forem mám spoustu, zatím jsem je nevyužila,snad teď nastane ta doba... . Po 1,5leté praxi s remoskou mohu říci, že se i těším! Je děsné péci jedno jídlo na dvakrát. Věřím že toto bude příjemnou změnou.
 Helča 
  • 

Re: Re: Re: Re: trouba 

(2.3.2001 8:47:16)
Ahojte,
také jsem slyšela, že horkovzdušná trouba je dost dobrá a vaří se v ní zdravě.
Kolik taková trouba stojí?
Je úsporná co se týče času, ale co se týče enrgie? Je úsporná i v tom?
Moc přemýšlím o tom, že si ji chci také koupit.
O jaké firmy by mohla být nejlepší?
Díky Hela
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: trouba 

(4.3.2001 21:08:35)
My máme horkovzdušnou troubu - takový hrnec od fy Belis, před dvěma roky stála necelé 4.000. Co se týče úspory energie pokud vím, dochází k ní hlavně proto, že pečeš najednou ze všech stran, proto to tak dlouho netrvá, navíc můžeš vyvíjet několik činností najednou (jak už tady bylo psáno), tak určitě nějaká je, ale přesná čísla mne nezajímala. Nevím ani, jestli ji vyrábí ještě někdo jiný.
 Lída, syn 22m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: trouba 

(24.3.2001 9:30:43)
Ahoj Helčo,
ptala ses, jestli je horkovzdušná trouba úsporná. Snad by Ti něco napověděl čas. Test č. 5/1997. Testovali tam spotřebu elektrických sporáků, porovnávali sklokeramické desky a plotýnky a také klasickou el. troubu a sporák vybavený troubou horkovzdušnou. Jsou tam přesná čísla, obecně to shrnuli do věty, že horkovzdušné trouby mají menší tepelné zráty. O časopis si můžeš napsat na test_rozova@mbox.vol.cz, nebo tel. 02/2213 5236.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.