| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Ahoj děvčata, budete mít taky další miminko kvůli 1600?

 Celkem 5 názorů.
 Dana, dvojčata 
  • 

Ahoj děvčata, budete mít taky další miminko kvůli 1600? 

(7.2.2001 22:02:44)
Ahoj (holky mi připadá poněkud blbé) děvčata!
Dneska jsme se při zprávách s tatínkem dohodli, že si kvůli 1.600 korunám čistého zařídíme další miminko! Představte si to.... 1.600!!!
Ne, samozřejmě se jedná o nejapný vtip, ale dovedete si představit, že by Vás to podnítilo k dalšímu děťátku? Rodičák směšný, (doufám, že alespoň projde možnost pracovat za neomezený příjem), přídavky nízké, sociální jistoty žádné a nezaměstnost klesá!! (prý - na vlastní kůži nějak nevidím, že by se o mne potenciální zaměstnavatelé rvali). No nic, to jen, abyste případně věděly, že máte na jeden měsíc na plenky navíc (jak zcela správně vyjádřil pan Ševčík). Mějte se krásně a přeji jen milé a usměvavé úřednice při vyřizování soc. dávek!!
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Ahoj děvčata, budete mít taky další miminko kvůli 1600? 

(8.2.2001 8:16:02)
Ahoj Dano,
zvýšení porodného se mi jeví jako směšné (1600 Kč nic neznamená, za 8000 Kč se horko těžko pořídí slušná výbavička - bez kočárku). zajimavější mi přijde návrh zrušit omezený výdělek pro rodiče pobírající rodičovský příspěvek. Svoje výdělky si musím velmi pečlivě hlídat, tak, aby mi rodičák nesebrali. U mě je situace o to horší, že mám postižené dítě, rodičák budu pobírat do jeho sedmi let - zrušení tohoto omezení by mi přišlo velmi vhod, na běžné zaměstnání nemohu (také nechci) ani pomyslet, pracuji tedy doma, naštěstí to můj obor umožňuje (ekonomika, daně, mzdy, personalistika). A protože pobírám i částečně invalidní důchod na jiné sociální dávky nemám nárok (např. dávka při péči o osobu blízkou - mám příjem, tedy nic). Ale to jsem trochu odbočila, jen jsem chtěla říci, že toto tzv. přilepšení mě rozhodně nepodnítí k dalšímu dítěti.
Měj se hezky a pozdravuj ty své rošťáky Jitka
 Radka 
  • 

Re: Re: Ahoj děvčata, budete mít taky další miminko kvůli 1600? 

(8.2.2001 9:53:11)
Ahoj!

To porodné 8000,- už platí?
 Stáňa(40)+Ondra(7) 
  • 

Re: Re: Re: Ahoj děvčata, budete mít taky další miminko kvůli 1600? 

(8.2.2001 10:45:38)
Zvýšení porodného (ani úprava týkající se výdělků při pobírání rodičovského příspěvku) zatím neplatí. Tento návrh včera schválila vláda, ale protože státní sociální podpora je upravena zákonem, musí vládní návrh na jeho novelu schválit ještě Parlament. Účinnost je navrhována od 1. 7. 2001, pokud jde o zrušení omezení souběhu výdělku a pobírání rodičovského příspěvku až od 1. 1. 2002.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Ahoj děvčata, budete mít taky další miminko kvůli 1600? 

(8.2.2001 21:08:21)
Ahoj, o tom, že novela ještě schválena nebyla, vím. Sice je to svým způsobem prima (kdo nám těch 1600 daruje?), ale opravdu mne pobavilo, že si nějaký - nejspíš chlap - může myslet, že se kvůli tomu narodí víc dětí.
Jitko - máš pravdu, jsem na tom stejně - pracuji doma a pořád jsem něčím omezovaná a bržděná a přestože o své děti pečuji opravdu celodenně a řádně (zákonný výraz - to znáš) mé výdělky jsou nesmyslně limitovány (to také znáš), takže nám to dost komplikuje život. Tohle je na tom to dobré. Otázka je, zda to projde definitivně. Mne spíš udivuje ta určitá zaslepenost v tom, že se někdo diví skutečnosti, že nechci mít pět dětí. Prostě je neuživíme a to myslím zcela vážně. Pamatuji si, že dřív se rodinné přídavky na tři děti rovnaly jednomu platu, to se radikálně změnilo a výsledek? Dneska neuživíme víc dětí, v budoucnu děti neuživí nás coby důchodce. Ale teď zase nevážně - fakt o tom neuvažuješ??? Kulíšky jsem pozdravovala.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.