| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zlaté dítě

 Celkem 6 názorů.
 Mirka, Míša 1 rok 
  • 

Zlaté dítě 

(5.2.2001 23:21:00)
Z deníčku našeho drobečka - ukázka.
(9.měsíců)

Jak jsme si s maminkou zahráli bojovou hru s názvem zlaté dítě. Hraje se takto: Jednoho dne jsem seděla na koberci a hrála si s hračkama a zkoumala okolí. Máma myla nádobí a moc si mě nevšímala, jen vždy tak očkem mrkla, jestli jsem hodná holčička. Pak jsem našla takovou zajímavou věcičku, strčila jsem ji do pusy a chtěla ji spolknout, ale moc to nešlo a tak jsem se zakuckala. Máma okamžitě vystartovala a chtěla vědět co to mám. Znám ji a vím, že by mi to určitě sebrala a tak jsem to raději spolkla. Ona jen rezignovaně pokrčila rameny a šla domýt to nádobí. Asi za hodinu jsem dostala chuť na mlíčko a tak jsme šly kojit. Maminka se na mě usmívala, hladila mě po zádíčkách já pila a bylo mi dobře. Najednou mě z klidu a pohody vytrhl mámin řev. Všimla si, že mám jen jednu náušnici a začala na mě křičet, kde je proboha ta druhá. Moje odpověď "ajajajajababa" ji ale nestačila. A protože je to žena v celku inteligentní ihned si vydedukovala čím jsem se to vlastně dusila. Nechtěla tomu však věřit a tak lezla po čtyřech a prohledávala pokoj, chodbu, kuchyňku i sedačku, ale stále nic. Líbilo se mi, že máma leze po čtyřech a tak jsem se na ni spokojeně usmívala. V té chvíli její inteligenci zcela pohltil mateřský pud a tak si sedla, chovala mě a měla strach. V duchu již viděla jízdu rychlou sanitou nebo dokonce vrtulníkem do nemocnice, několika hodinovou, náročnou operaci a své dítě s obrovskou jizvou, znamením na celý život. Vzala telefon a zavolala tátovi. Ten ji neporadil ani nepomohl, ale řekl ať mě vezme na pohotovost. Dobrý nápad, ale na pohotovosti jsou od 17hodin a bylo 10 dopoledne. A protože bylo úterý, tak náš pan doktor ordinoval ve vedlejší vesnici, takže k němu mě zatáhnout taky nemohla. Pak ji ale napadlo alespoň doktorovi zavolat. Pan doktor je člověk rozumný s dlouholetou praxí a tak ji klidným hlasem řekl, že děti spolknou všechno a aby mě nacpala kaší (zelí by bylo lepší, ale to jsem odmítla) a čeká až to výjde. V případě, že bych měla bolesti, nebo náušnice nevyšla do tří dnů, tak máme jet na Bulovku na chirurgii. Nastalo velké čekání. Je to pěkná nespravedlnost, já si s tím co naložím do plínek hrát nesmím a kdybyste viděli co s tím dělala ona…!!!! Chtěla jsem ji udělat radost a tak jsem ji poskytla do večera tři plné plíny materiálu na hraní. Jistě by to tak pokračovalo několik dní, kdyby to nezkazil táta. Prolezl ještě jednou sedačku a tu náušnici našel zapadnutou v jednom ohybu. A čím jsem se dusila? Mamka si sypala do skleničky voňavé kytičky a jedna taková štětinka ji nepozorovaně spadla na zem. Ráno ji našla v plínce.
Michalka
 Lenka (Šárka 9 měsíců) 
  • 

Re: Zlaté dítě 

(5.2.2001 23:26:41)
Mirko,
dníček Tvojí Míši je bezva. Moc jsem se nasmála. Taky píšu Šárce podobný - z pohledu mámy i z pohledu mrňouse a myslím si, že se Ti naši drobečkové pěkně nasmějí, až to jednou budou číst.
Výdrž při psaní přeje Lenka
 Michaela, dcera 2 roky 
  • 

Re: Zlaté dítě 

(7.2.2001 20:07:22)
Moc jsem se nasmála při čtení záznamu z deníčku. Je fajn mít takové vtipné miminko /nebo spíš maminku/.
Ale ještě něco k tomu propichování. Také jsem nechala dceři propíchnout uši po základním očkování /asi ve 4 měsících/. Já sama jsem to nezvládla, byl tam s ní tatínek. Ale myslím, že to krátké utrpení, které dítě ihned zapomene je lepší, než si nechat dělat bolest později, když už to dítě cítí a chápe. Takhle se také může přece rozhodnout, jestli chce nosit náušnice nebo ne. Myslím, že by asi dítě bylo vděčnější, kdyby už tuto proceduru mělo za sebou a vůbec si na to nepamatovalo.
 Jorga, 2 synové, 5 let a 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Zlaté dítě 

(9.6.2001 12:29:04)
Já sama uši propíchnité nemám a mohu říct, že jsem ráda. Jistě, byla doba, kdy "to všechny holky měly, jenom já ne" a hrozně mě to žralo, ale rodiče této situace využili jako příležitosti a naučili mě, že když někdo dělá nebo má něco, s čím nesouhlasím nebo co se mně nelíbí, nemusím to nutně dělat nebo mít taky. A když už jsem byla dost velká, abych se sama rozhodla, jestli si do sebe chci nebo nechci nechat nadělat díry, zjistila jsem, že mně to připadá nepřirozené a že nechci. A nakonec mně manžel řekl, že je rád, že v uších dírky nemám. Takže až (jestli) budeme mít dceru, uši jí propíchnout nedáme a necháme to na ní.
 Darja, dcera 9 měsíců 
  • 

Re: Zlaté dítě 

(12.7.2001 20:28:25)
Mirko jsem uchvácená vaším deníčkem. Máš úžesný smysl pro humor, který navíc dokážeš nádherně literárně zpracovat. Vydej to jako knihu! Bude to určitě bestseller
 Mirka, Míša 19m. 
  • 

Re: Re: Zlaté dítě 

(7.9.2001 22:07:21)
Milá Darjo,
děkuji Ti za chválu, ale zase tak dobrá nejsem. Jsem čistě amatérka a navíc nejsem nejlepší v pravopise. Je mi taky líto, že ze mě nebude halina Pawlowská. Ale občas mě políbí múza a tak si píšu sobě pro radost a taky okruhu mých dopisních a e-mailových kamarádek. Jestli chceš, tak většina deníčku je na adrese http://misinka.webpark.cz, a až bude mít náš táta čas bude tam deníček celý, tj. do jednoho roku. Jestli bude pokračování nevím. Je tam i moje adresa, tak klidně napiš. Ahoj Mirka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.