| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Plavání a infekce

 Celkem 3 názorů.
 Jana, 28 let, bezdětná 
  • 

Plavání a infekce 

(29.1.2001 11:04:52)
Prosím všechny o radu. Moc ráda chodím plavat, ale poslední dobou si z bazénu vždycky donesu nějaký výtok. Můžete mi prosím poradit jak se proti infekcím bránit, obyčejný tampón moc nepomáhá. Díky předem za odpovědi.
Jana
 Eva, 39. týden 
  • 

Re: Plavání a infekce 

(31.1.2001 19:36:19)
Ahoj Jani,
nevím, jestli odpovím právě na Tvou otázku, ale přesto se chci podělit o zkušenost. Možná totiž problém není jen v tom bazénu. Já jsem se na rady lékařů cpala 3 roky antibiotiky, občas i s manželem, a bylo to čím dál horší. Respektive: na začátku mi nic nebylo (subjektivně, žádný výtok, svědění, nic), jen gynekolog/žka (vystřídala jsem jich víc) vždy prohlásili: je tam nález, dostanete předpis... (velmi často širokospektrální antibiotika, aniž se testovalo, na co je ten "nález" citlivý.). Výsledek byl vždy tentýž: nález tam byl pořád, nebo za krátko znovu, a ještě něco navíc (třeba kvasinky). Ten třetí rok už jsem měla pálení nebo svědění skoro pořád (po milování vždycky), často silné výtoky různé barvy a když jsem se odvážila někam cestovat, otekla jsem mezi nohama tak, že jsem nemohla bolestí ani chodit (kvasinky). Čtvrtý rok jsem, po další změně lékaře, začala ty předpisy házet do koše. Když mě ten poslední gynekolog urazil tvrzením, že pravidelné pojídání antibiotik mám považovat za "údržbu, nikoliv léčbu", šla jsem v slzách hledat zase jinou ordinaci, asi už pátou, kde naštěstí věděli, že tudy cesta nepovede, a že je taky dobré občas počkat, s čím si tělo poradí samo a s čím ne, popř. jak. Totéž mi potvrdila imunoložka /už jsem totiž chodila i na autovakcíny proti těm nálezům/, že každý výtok neznamená, že se hned člověk má ládovat léky, a že když antibiotika napotřetí, napočtvrté nezaberou, musí se zkoušet jiná cesta. Třeba to není Tvůj případ, ale třeba se v tom "pozná" někdo jiný.
Zdraví Eva, přeju, ať zas brzy můžeš plavat, jako já.
 Eva, 39. týden 
  • 

Re: Plavání a infekce - PS 

(31.1.2001 19:39:04)
P.S:
Jo, zapomněla jsem napsat, že už samozřejmě žádné výtoky ani jiné potíže nemám, ale "vyléčit" se z následků "léčení" trvalo několik měsíců, pomalu, ale jistě se to lepšilo.
Eva

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.