| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Překladatelství

 Celkem 4 názorů.
 Daniela, 2 dcerky (3 a 1,5) 
  • 

Překladatelství 

(27.1.2001 22:24:10)
Chtěla bych moc poprosit maminky, které doma pracují jako překladatelky AJ, aby se se mnou podělily o zkušenosti. Mám v plánu začít se této činnosti také věnovat a uvítám jakokoukoliv radu - jak získat klientelu, zkušenosti s agenturami, doporučení na užitečné slovníky atd. atd. Zatím jsem "zkoušela štěstí" v pobočce jedné velké agentury, kde sice na základě cvičného překladu zhodnotili mou angličtinu jako dobrou, ale nepřijali mě z důvodu chybějící praxe - nikdy jsem jako překladatelka nepracovala. Budu velmi vděčná všem, kdo mi poskytnou rady do začátku - můžete mi psát i přímo na mail, abych zbytečně nezahlcovala tuto diskuzi, která je přeci jen o něčem jiném... Děkuji vám předem!
Daniela
 Alena 
  • 

Re: Překladatelství 

(28.1.2001 20:01:48)
Ahoj Danielo,
určitě je ti jasné, že budeš potřebovat živnostenský list, počítač, modem, software, telefon... Často se velice hodí specializace, záleží na oboru, ve kterém pracuješ, např. ekonomika, zdravotnictví..
V některých oborech je práce fůra, v jiných ne. Kdo není odborník na nic, nedostane moc práce, protože dnes se již obecné dopisy apod. nepřekládají, na to mají páni sekretářky s dobrou znalostí angličtiny. Výborně se hodí znalost počítačů - překládají se programy do češtiny. Není vůbec špatné profilovat se jako překladatelka do češtiny, kontaktovat nakladatele, ale není to zas tak moc dobře placené.
No nic, to jen tak v rychlosti. Můžeš se taky sama obrátit na kokrétní firmy, které ti specializací vyhovují a mohly by ti nabídnout joby.
Hodně štěstí.
 Daniela 
  • 

Re: Re: Překladatelství 

(30.1.2001 20:23:31)
Aleno, dík za užitečné rady. Mám ještě další otázky (např. jsi psala o softwaru - myslela jsi tím běžný kancelářský, nebo existuje i speciální SW na překlady?). Nikdo jiný se mi zatím neozval ani na mail - prosím ještě jednou maminky překladatelky, které by byly ochotné mi poradit v začátcích, aby se mi ozvaly sem, na mail, nebo do rubriky Jak uživit rodinu...
 Alena 
  • 

Re: Re: Re: Překladatelství 

(1.2.2001 13:56:25)
Danielo,
měl jasem na mysli obyčejný Office a obyčejný Word. Jsou věci (knížky), co se dělají v různých složitých hrůzách, ale tohle pro začátek bohatě stačí.
alen

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.