| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Divadélko z krabice

 Celkem 14 názorů.
 Lída, syn 20m 
  • 

Divadélko z krabice 

(26.1.2001 6:24:59)
Mile mě překvapila krabice od piškotů Plus. V obchodě z ní v naznačených místech vytrhnou část přední strany, takže trošku připomíná obrazovku. Dá se použít jako domeček pro plyšáky nebo po úpravě jako divadelní scéna.
 Dáša,4 kluci 
  • 

Re: Divadélko z krabice 

(27.1.2001 0:34:00)
Ahoj Lído,
prosím nemáš v zásobě nějaký podobně moc,moc dobrý nápad,jako byla Prostrkávací kostka jinak? Náš nejmladší a jeho přátelé budou oslavovat své třetí narozeniny,tak bychom chtěli vyrobit několik darů.Díky předem Dáša
 Lída, syn 20m 
  • 

Re: Re: Divadélko z krabice a jiné hry 

(29.1.2001 19:38:47)
Ahoj Dášo,

se mnou je to těžké, mám kluka dvouletého, takže přehled o tom, co baví tříleté budu mít tak za rok :-)

Máme doma šipky pro děti: pingpongové míčky oblepíš proužky suchého zipu a terč uděláš třeba z kartonu zašitého do látky, na kterou se bude suchý zip dobře přichytávat. Výseče nebo kruhy na terči můžeš udělat z různobarevných látek.

Tahle hra bude zřejmě pro menší, ale je tak jednoduchá, že neodolám. Na velký papír nakreslíš třeba velkou rybu. Uděláš ji dvakrát a např. sešívačkou sešiješ. Necháš přední třetinu nesešitou jako hodně velkou tlamu. S dítětem zmačkáte kousky papíru jako "krmení". Když rybu chytíš za horní a dolní konec tlamy a rukama budeš dobře pohybovat, bude tlamu otvírat. A dítě může piraňu krmit. Když uděláš další otvor na správném místě, může mít hra i pokačování...

Zkusím najít i něco pro ty větší caparty.

Lída
 Lída, syn 20m 
  • 

Re: Re: 3. narozeniny 

(30.1.2001 15:02:56)
Ahoj Dášo,

především ti chci poděkovat, protože svou otázkou jsi mě donutila probrat zásoby her a nápadů, takže jsem zjistila, že s některými můžeme začít i my :-)

Předem se omlouvám, jestli s nějakým nápadem šlápnu vedle, snad půjde použít alespoň něco.
Bezva knížka na tvoření dárků je Výtvarné náměty z Asie, Afriky a Ameriky (Portál). Jsou tam různé loutky, masky, papírové kostýmy, taky lapač snů, totemy, náhrdelníky. Vše s nákresy, mohly by to pro malého vyrobit starší děti. Jestli chceš, pošlu Ti obsah té knihy.

Při čtení těch knih se soubory her mě překvapilo, jak si je od sebe autoři navzájem půjčují. Snad nebude vadit, když si teď něco půjčíme mi od nich.

Pokud syn přijímá takové hračky, u kterých musí zapojit také fantazii, můžete mu udělat auto z krabice. Snad se ještě balí do krabic pračky, lednice nebo nábytek. Buď ho můžete udělat tak, aby v něm dítě jen sedělo, nebo do dna a víka vyříznete otvory, aby si dítě krabici mohlo „obléknout“ (to pak bude chtít přidat ještě popruhy přes ramena a do bočních stěn udělat možná ještě díry, kde by se krabice mohla držet). Z tvrdého papíru se dají udělat i (nefunkční bohužel) kola. Volant se dá udělat z pokličky nebo papírového talíře. Světla třeba z kulatých víček od kelímku od hořčice. Můžete udělat přihrádku na drobnosti, taky na řidičský průkaz. Přístrojová deska se dá udělat z další krabice, aby se mohla používat i samostatně (třeba i při opravdové jízdě autem). Z kulatých víček se dají udělat i ukazatele rychlosti, plné nádrže atd. Když bude možné s nimi otáčet, bude to nejlepší (přišít, přinýtovat, udělat stupnici a rysku). Na tlačítka se dají využít víčka od limonád, řadicí páka může být z vařečky nebo roličky od papírových ručníku, výfuk z roličky od toaletního papíru. Místo klíče od zapalování můžeme použít starý klíč od dveří. Přístrojová deska se dá použít i pro „jízdu autobusem“: dítě je řidič, revizor a prodejce jízdenek v jedné osobě, může hlásit i zastávky. Cestující sedí na židlích seřazených za řidičem.

Motorový člun: podélně rozřízneš krabici od mléka nebo džusu. Na zádi lodě uděláš díru asi 1cm v průměru. Nafoukneš balónek a jeho konec prostrčíš tím otvorem. Loď dáš na vodu a hrdlo balónku pustíš.

Jestli se u vás hodně maluje a je na to dost místa, možná by se hodila role balicího papíru zavěšená na stěnu. Odtrhávat papír by snad šlo podél dřevěné laťky.

Magnetická krabička: potřebuješ mělkou krabičku s průhledným víčkem. Do krabičky nasypeš železné piliny, aby pokryly dno. Zavřeš ji a oblepíš, aby nešla otevřít. Nejlépe je, ji oblepit izolepou celou. A dítěti dáš do ruky velký magnet.

Na dřevěnou destičku přitlučeš cívky od nití tak, aby se mohly otáčet. Navlékneš gumičku vždy na dvě cívky a všechny tak postupně spojíš do řady. Pak dítě může poslední cívkou začít točit a sledovat, jak se cívky postupně roztáčejí. Může samo gumičky přendat jinak.

Píšeš, že budete dělat párty pro více dětí. Třeba by se Ti hodily i takové hry:
voda:
Plastovou láhev naplníš vodou asi do tří čtvrtin. Do očního kapátka nasaješ tolik vody, aby se špičkou dotýkalo hladiny a drželo ve svislé poloze. Pak ho v láhvi zavřeš. Když dítě láhev stiskne, bude se kapátko pohybovat. Do kapátka můžeš taky dát obarvenou vodu.
Do láhve nebo sklenice děti můžou kapátkem obarvenou vodu kapat a pozorovat, co to udělá. Můžeš taky dát půl vody a půl oleje a pár kapek barviva a lahví zatřást.
Do láhve dáš vodu a několik lžiček octa. Promícháš a vhodíš dovnitř pár rozinek. Přidáš lžíci jedné sody. Nemícháš a koukáš jak bublinkami obalené rozinky stoupají nahoru. U hladiny vzduch vyprchá a rozinka padá zase dolů. A tak dokola. :-)

Do krabice uděláš díru na prostrčení ruky (nebo dvě pro dvě děti). Dovnitř dáš různé věci, které má dítě pohmatu poznat. Stejné věci můžeš dát i mimo krabici, aby děti viděly, co vlastně v krabici je a měly hádání snazší.

Líbí se mi tahle hra: Potřebuješ pevné igelitové sáčky. Smícháš 90ml cukru a 250 maizeny a dáš to do litru vody (možná by stačila od všeho půlka). Mícháš a zahříváš to, aby směs zhoustla. Pak ji rozdělíš do několika misek a každou misku obarvíš jiným potravinářským barvivem. Do každého sáčku dáš kus od sebe porcičku barevných hmot a sáček opatrně, ale pevně zalepíš izolepou. Děti pak můžou patlat barvy do sebe, aniž by se zmazaly.

Hry jsou mimo jiné z knih 365 zábavných činností bez televize a Od báboviček k magnetům. Jestli se vám líbily, knížky si určitě kupte, protože tohle je jen zlomek zábavy, která v nich je obsažená!

Na vytváření dekorací pro párty doporučuju třeba knížku Veselá zvířátka z džungle z nakl. Anagram.
Ať se dílo podaří.

Lída
 Lída, syn přes 2r., 6tt. 
  • 

Re: Re: Re: 3. narozeniny 

(18.9.2001 22:37:50)
Ahoj Dášo,

hledala jsem tu pro jinou maminku, jak zabavit malého syna a s nelibostí zjišťuju, že spoustu her, které jsem ti kdysi radila sama, jsme ještě nehráli. Je tak snadné, spadnout do toho stereotypu kupovaných hraček. No, polepším se, občas takové pošťouchnutí potřebuju.

Měj se prima

Lída
 Dáša,4kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: 3. narozeniny 

(19.9.2001 8:43:00)
Ahoj Lído,
díky za pozdrav:-),tak mě napadlo,když jsem koulela třetí desítku tvarohových knedlíků a před sebou viděla horu krabiček od měk.tvarohu,ze kdyz odstřihnu dna krabiček,zasunu je do sebe a ruzně natočím,mohu tak udělat kuličkovou dráhu,nebo tunel pro malá autíčka,či potrubní poštu z horní palandy....Kdo je zvědavec,může použít lahve od balené vody,ale ty se musí přichytit lepidlem.
Čím víc krabiček,tím delší dráha a tím víc knedlíků:-)) Dáša
 Mirka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: 3. narozeniny 

(20.9.2001 15:20:20)
A když do těch spojených krabiček pustil děda křečka:o))) Ale knedlíky jsem v nich už nekoulela... Mimochodem - bezva materiál jsou trubky od papírových ručníčků, zvlášť když je šikovný tatínek rozřízne podél na polovinu...
 Lída, syn přes 2r, 7.tt 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: 3. narozeniny 

(21.9.2001 9:49:54)
Ahoj Dášo,

ty lahve od dobré vody se lepit nemusí. Včera jsme z nich udělali tunel, ale protože se nám do něj nevešel autobus, otočili jsme ho a byla z toho výtahová šachta. Udělali jsme pár dveří, ze zbytku hrdla láhve se zátkou byla výtahová kabina a vozili jsme prstové maňásky. No, dobře jsme se bavili. Díky za tip.
Když jsme byly se sestrou malé, dělala nám mamka jednoduché domečky. Prostě vyřezala dveře a okna s okenicemi do malých krabic. Nevěděly jsme nic lepšího, než do takového domečku opravdu pustit křečky. :-) Hledali jsme je všichni dlouho! ("Vždyť jsme ty okna zavřely!" (A pak odešly k obědu)).
Lída
 Milada, dcera 10m, syn 5,5 roku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3. narozeniny 

(21.9.2001 20:13:55)
Ahoj Lído,

můj syn si nedávno takový domeček udělal sám z krabice od bot. Ani nemusí mít žádné hmotné postavy, vymyslel si, že tam bydlejí dva panáčci a vede s nimi dialog. Byla jsem docela překvapená, všechno ho to napadlo samo a má to docela hezké. Z barevných papírů si udělal záclonky, něco vybarvil pastelkama. Jako stolek a ostatní nábytek použil kostky z Dupla.

Ahoj Milada
 Lída, syn 20m 
  • 

Re: Re: 3. narozeniny 

(30.1.2001 15:43:54)
Ještě mě napadlo něco: udělejte dětem sádrový obtisk ruky. Autorka toho nápadu radí dát sádru (prý existuje i rychleschnoucí) do kulaté krabičky do sýra, ruku obtisknout a přidat provázek na zavěšení. Můžete to dělat každý rok. Jen se nemá vylévat to sádrové blátíčko co zbyde do odpadu :-)
L.
 Dáša,4kluci 
  • 

Re: Re: Re: 3. narozeniny 

(31.1.2001 17:24:51)
Milá Lído,
nevím jak mám poděkovat,protože radost byla jako ta pohádková řepa,veliká,převeliká!Stránku jsem raději vytiskla(ujednoho monitoru bylo příliš těsno) a pokud to časově zvládneme,tedy hlavně já,postupně použijeme vše.Rozhodně jsi nešlápla vedle.Na knížku Výtvarné nám.z Asie...mám zálusk delší dobu,tak si udělám radost.Ještě jednou moc,moc děkujeme a doufám,že nápady použije co nejvíc maminek. D.
PS.Už dlouho přemýšlím,jak využít roličky od toal.papíru.(jakýkoliv nápad má cenu zlata)
 Lída, syn 20m 
  • 

Re: Re: Re: Re: 3. narozeniny 

(1.2.2001 11:35:00)
Ahoj Dášo,

díky, jsem ráda, že se nápady hodily. Taky jsme prožili příjemné odpoledne s barevnou vodou. Ještě, že to šlo potom dobře umýt. Co se těch roliček týká, věřím, že stačí jen napovědět a Tvoji kluci vše s lepidlem, barevným papírem a dalšími věcmi domyslí.

Dá se z nich udělat:
dalekohled pro dvě i delší pro jedno oko,
ve spojení s dalšími krabicemi komíny parníku, továrny (kouř může naznačit vata), nos či uši robota
polínka na imaginární táborák
světlice na dobrodružnou výpravu po domácnosti
kuželky (něčím zatížit, místo roliček se dají použít třeba i lahve od dobré vody)
vor (obalené např. igelitovou potravinovou folií)
stojan na tužky (děti ji můžou zakrýt např. velkým papírovým zvířetem nalepeným na ni)
zvířata – buď jim uděláš vlastní nohy a hlavu, nebo jen něco dolepíš (u slona uši a chobot, oči domaluješ, rolička bude nastojato)
kasička (jako ta zvířata)
mikrofon (ve spojení s papírovou koulí nebo míčkem)
náklad (barely, klády) do těch vašich náklaďáků, nebo kulatá popelnice, pokud máte takové popelářské auto
můžeš je nalepit nastojato na papír těsně k sobě, do každé dát mls, dát dítěti balonek, aby se trefovalo a něco ulovilo
můžeš je nalepit i naležato a spolu s papírovými mantinely, nebo mantinely z kostek udělat bludiště, kterým můžete profoukávat balonek
Když k ní nalepíš brčko, a tím brčkem protáhneš nit, může z toho být lanovka sjíždějící dolů (Tvoji kluci jistě domyslí, jak ji vytáhnout i nahoru J)
ve spojení s dalšími krabicemi to může být i objektiv foťáku nebo promítačky (ve spojení s baterkou v té krabici a třeba další krabicí bez zadní strany a s přední stranou nahrazenou tenkým papírem, za kterým se v záři baterky odehraje divadlo se stínovými loutkami na špejli)
když vyřešíte zatáčky, může to být horská dráha pro kuličky
podélně je rozpůlíš a slepíš za sebou, bys dostala dlouhý žlab. V různých úhlech do něj provrtáš díry a teď se děti můžou snažit dostat kuličku z jednoho konce na druhý, aby jim dírami nepropadla.
podobně jde nalepit takové půlky do víka od krabice a udělat žlábky vedle sebe. Mezi nimi Ti nejspíš vzniknou tunýlky. Do roliček uděláš díry těsně u dna víka, aby se kulička mohla (když víko nakloníš) koulet ve žlábku roličky, pak propadnout do tunýlku, zase z něj vyjet do spodní roličky atd. Můžeš udělat i slepé chodby. Nahoře bude start, dole v rohu cíl.
Nejdivočejší nápad jsem si nechala nakonec. Rumbakoule. Roličku vycpeš zmačkaným papírem. Na roličku nasadíš starou žárovku. Na lepení používáš třeba lepidlo na tapety. Natrháš si proužky ozdobného papíru. Všechno potřeš lepidlem a obalíš proužky papíru, zase lepidlo, zase proužky. Asi deset vrstev. Necháš několik dní schnout. Když pak jednou udeříš žárovkou o stůl, rozbije se a střepy budou chrastit. Vyzkoušené to teda nemám, zdá se mi, že nejdřív by se měla žárovka obalit listem papíru a teprve na něj by se měla dát první vrstva papíru. Zdá se mi, že jinak by se ty střepy od papíru neoddělily a nechrastily by.

To vyhazujeme poklady, že?

Dobrou zábavu
Lída
 Dáša,4kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: 3. narozeniny 

(2.2.2001 14:14:00)
Ahoj Lído,
tak jsem došla k závěru,že pouze pro jednoho potomka je Tě,,škoda,,a tak,pokud nebudeš nic namítat,staneš se internetovou tetou s dobrými nápady,pro naše malé kamarády a kamarádky.Určitě si nic nenecháme jen pro sebe a když Tě něco napadne,tak na nás určitě nezapomeň.Díky Dáša
 Lída, syn 21m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3. narozeniny 

(2.2.2001 19:58:46)
Ahoj Dášo,
dík. Dneska jsme házeli do vody rozinky a dobře jsme se bavili. Chemická reakce fungovala asi dvě hodiny, my odpadli dřív, ale bylo to fajn.
Lída

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.