| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Neprůchodné slzné kanálky

 Celkem 8 názorů.
 Petra a Pepa (2 děti) 
  • 

Neprůchodné slzné kanálky 

(25.1.2001 21:27:46)
Před pár dny se oční lékařka pokusila provést průplach slzných kanálků levého oka u naší osmiměsíční dcery, avšak bez úspěchu. Jednalo se už o třetí průplach - první ve dvou měsících byl úspěšný, druhý asi za 6 týdnů rovněž - zjištěno zúžení kanálku. Dcera trpí prakticky od narození záněty spojivek tohoto oka se zvýšeným slzením a častým ekzémem víček. Po průplachu či po kapání různých kapek se stav vždy zlepšil pouze přechodně. Při poslední recidivě zánětů spojivek jí byla nasazena lokální antibiotika podle citlivosti z kultivace, po 3 dnech vypadalo oko krásně jako snad nikdy předtím, ale po dalších 3 dnech už jsme byli tam, co na začátku léčby. Proto se paní doktorka rozhodla to zkusit ještě jednou propláchnout, ale bohužel :-(( Je snad ještě malá pravděpodobnost, že se situace časem vyřeší sama, ale zřejmě bude muset dcera podstoupit sondování a zprůchodnění kanálků v celkové anestézii, ale to je možné až v jednom roce věku. Dnes jsme ve stadiu "jednou dole a jednou nahoře", občas máme očko ráno zalepené, občas červené, kapeme alespoň O. Septonex a čekáme.... (Syn měl rovněž tyto problémy, ale 3. průplach v 6-ti měsících vše vyřešil .)
Máte někdo zkušenosti s neprůchodnými slznými kanálky, s jejich operativním zprůchodňováním? Už předem díky za všechny rady a postřehy.
 Šárka, Terezka 13 měsíců 
  • 

Re: Neprůchodné slzné kanálky 

(28.1.2001 13:11:44)
Milá Petro a Pepo,
měli jsme s dcerkou stejné trápení už od narození. Měla neustálé výtoky z oka(jednalo se pouze o jedno), záněty, podrážděná víčka a koutky, atd. To znáte. Nejdříve jsme dle naší pediatričky čekali do třech měsíců, zda se to nespraví samo, jak pravila. Nespravilo. Začali jsme Septonexem, dalšími kapkami, antibiotiky a samozřejmě průplachy. Vždy následovalo krátkodobé nádherné zlepšení a za týden dva jsme byli zase na začátku. S paní "doktorkou" na obvodě jsme se rozloučili asi po měsíci a půl marné snahy, kdy za sebou měla Terezka několik průplachů. Doktorka nám tenkrát sdělila, že vyčerpala všechny možnosti. Mluvila o atopickém ekzému v oku, o geneticky jiném složení očního mazu a to už bylo na nás moc. Obrátila jsem se na oční ambulanci Thomaerovy nemocnice, kde jsem popsala naši situaci. Během dalšího týdne jsme obíhaly předoperační vyšetření a další týden byla Terezka po operaci. Bylo to zprůchodnění kanálku v celkové anestezii. Dcerce bylo 5 měsíců. Od té doby máme klid a Terezka má obě oči zdravé. Nevím kdo vám říkal, že musíte čekat do roka. Naopak, čím dřív, tím lépe. Bylo nám sděleno, že z ucpaného kanálku se stává chrupavka a když ani ta není odstraněna, kanálek zkostnatí. Pak přichází v úvahu jen opravdu operace a někdy ani ta není možná. My jsme byli ve stadiu chrupavky a bylo to tak, tak. No, asi jsem vás vyděsila. Bohužel už nemám čas dále psát, ale pokud budete mít zájem, ráda vám příště napíši jak probíhal zákrok a cokoli co vás bude zajímat.
Ahoj Šárka
 Lidka, 2děti 12 a 15let 
  • 

Re: Neprůchodné slzné kanálky 

(28.1.2001 20:42:32)
měla jsem se synem úplně stejný problém už v porodnici.dětská ani obvodní oční lékařka mi nepomohly. spíš naopak. miminko, které skoro celý den spí,jsem musela trápit kapkami a mastičkami.po 3 měsících jsme jezdily další 3měsíce na proplach (tenkrát autobusem každý týden a v zimě)zbytečně! to mě došla trpělivost a protože před 1989 se nemohlo měnit lékaře sehala jsem si adresu na doktora Kuběnu ze zlínské nemocnice (kapacita, operoval i prezidenta) navštívili jsme ho doma příjemný starý pán nás pozval do nemocnice zrovna na následující den se slovy že to trvá chvilku a dělají to u narozených dětí. omlovám se ,ale už jsem zapoměla jak se ten zákrok jmenoval. já jsem čekala na chodbě, ale manžel pomáhal sestře malého držet. říkal, že mu něčím píchnul do koutku v oku směrem do nosíku a odtud okamžitě vytekl hnis a trošku krve. trvalo to opravdu vteřinku . jenom s druhým okem jsme musely jet ještě jednou, ale kluk byl opravdu zdravý , žádné kapky ani mastičky.do zprávy pro dětskou doktorku napsal velké srůsty. nevím odkud jste, ale ve zlíně pracuje tým opravdových odborníků pořád. u dětské jsem si tenkát vyzvedla kartu a odešla. přeji vám krásné zdravé oči vašich dětí co nejdřív. ahojte Lidka.
 Mirek, Filípek 10 měsíců 
  • 

Re: Neprůchodné slzné kanálky 

(29.1.2001 16:26:49)
Milá maminko,

měli jsme naprosto stejné problémy s očima u našeho Filípka a to už od narození. V žádném případě miminko již netrapte u Vaší oční lékařky a nestřídejte antibiotika! Nám po dvou neúspěšných průplachách (nebo průplaších)slzných kanálků u "naší" oční lékařky, pomohl primář speciální dětské oční kliniky v Pražské Motolské nemocnici. Filípkovi bylo tehdy šest měsíců. Pan primář nám nařídil vysadit veškerá antibiotika. Stačil jediný zákrok-razantní, něco jako průraz. Filípek měl kanálek ucpaný nějakým "špuntem", kterým nepronikly běžné a opakované, avšak pro dítě drastické, průplachy.
Každý případ je samozřejmě jiný, avšak doporučuji Vám objednat se k primáři dětské oční kliniky v Motole. Byla to otázka několika dnů, tedy objednání.

S pozdravem M. Ruta
 Petra a Pepa (2 děti) 
  • 

Re: Re: Neprůchodné slzné kanálky 

(2.2.2001 21:50:45)
Děkujeme moc všem, kteří jste se ozvali na náš problém.
Šárko, opravdu jsi nás vyděsila, ale na druhé straně jsme za to moc a moc vděční, protože..... Začali jsme pátrat po tom, zda je možné uspat dítě mladší než jeden rok - to nám právě oční lékařka tvrdila, že ".....do jednoho roku Vám dítě nikdo! neuspí (a dala těmto slovům patřičný důraz), pokud se nejedná o situaci ohrožení života". A najednou jsme zjistili u jedné anestezioložky, že to více méně není až takový problém, pokud dítě uspává lékař, který to s dětmi umí. Začali jsme se pídit dál, až jsme získali kontakt na jednoho očního lékaře (dřív jsme o něm nikdy neslyšeli, protože je od nás vzdálený 80 km), který se na slzné kanálky specializuje, už jsme ho kontaktovali a ten nám navrhl situaci řešit hned, protože pravděpodobnost, že se kanálek časem uvolní sám, je téměř mizivá, zvláště po tom, co se do něj už třikrát zasahovalo. Takže doufáme, že naše dcera bude mít zanedlouho zase krásná modrá kukadla. Šárko, máme ještě pár všetečných otázek, mohla by jsi nám napsat svůj e-mail? Díky.
Mirku, rovněž díky za ohlas. Do Prahy to máme trošičku z ruky, ale snad jsme i tady na Moravě našli spolehlivého lékaře jako je pan primář oční kliniky v Motole.
Přejeme všem hezký víkend.
Petra a Pepa
 Šárka, Terezka 13 měs. 
  • 

Re: Re: Re: Neprůchodné slzné kanálky 

(3.2.2001 20:22:10)
Ahojky,
jsem ráda, že jste sehnali ochotného a zkušeného lékaře, který vám pomůže. Uvedla jsem nyní i svůj e-mail, tak klidně pište, odpovím jak budu moci nejlépe.
Šárka
 Katka s 7měs. dcerou 
  • 

Re: Re: Re: Neprůchodné slzné kanálky 

(8.3.2005 9:01:17)
Ahoj, chtěla bych se taky informovat o průběhu operace slzných kanálků.Tato operace nás čeká koncem přezna tak se na ní pomalu psychycky připravujeme.Ty to problémy má dcera od narození,k lékaři jsme chodili na průplachy. Na poslední kontrole jsme byli když Verunce bylo 6měsícu. Do 6měsíců nám lékař říkal,že se to může vyléčít.Opravdu byly tam maminky které odcházely šťastné,že jejich miminko ma očičko vpořádku.Nám se to nepodařilo. Teď má má Verunka 7měsíců.Byla bych moc ráda když mi odepíšete.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Neprůchodné slzné kanálky 

(8.3.2005 9:02:32)
Katko, kouni sem: http://www.rodina.cz/diskuse1873.htm

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.