| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Prujem

 Celkem 3 názorů.
 Iva 
  • 

Prujem 

(25.1.2001 10:09:17)
Chtela bych se zeptat, jestli náhodou nemáte zkušennosti s častou stolicí svých dětí. Moje dcera (8 měsíců) je kojená + od šesti měsíců má příkrm. Již 14 dnů má stolici asi 5x denně. Někdy normálního vzhledu, někdy s hleny. Zpočátku klasického zápachu nyní s kvasným zápachem. Bakteriologický výtěr byl negativní. Užívala Hylak, ale vůbec nezabíral. Zpočátku jsem si myslela, že má průjem, protože jí lezou zoubky (nemá zatím žádný zub), ale tento stav trvá již 14 dnů a zub se zatím neukázal. Jinak je bez teploty, má normální náladu, ale již 14 dnů nepřibrala ani deko. Lékařka jí dnes předepsala Endiaron, ale vím, že tento lék má hodně vedlejších účinků, tak mám docela strach jí ho podávat.
Děkuji za Vaše rady Iva.
 Alena 
  • 

Re: Prujem 

(25.1.2001 11:33:47)
Ivo, nepřidáváš nějaké mléko, jogurty atd. Mohla by to být alergie na kravskou bílkovinu.
alena
 Daniela, 2 dcerky (3 a 1,5) 
  • 

Re: Prujem 

(27.1.2001 22:20:27)
Ivo, podobné problémy jsem měla s oběma dětmi. Průjmy i hlen ve stolici dobře znám. Dodnes si nejsem stoprocentně jistá, co to způsobovalo, ale na 90% si myslím, že u nás to byl pomeranč - dávala jsem jim ho nakrájený na malé kousky a připadalo mi, že ho vůbec nestrávily a nějak jim podráždil trávicí systém, výsledkem čehož pak byly hleny. Když se to stalo párkrát, už jsem jim ho nedávala a přestalo to (teď už ho obě bez problémů zase jí) - ale třeba to bylo z jiného důvodu a ten pomeranč byl jen shoda okolností. Vždy jsem to řešila přírodní cestou - dietou s vyloučením mléčných výrobků, ovoce, atd. Také se na průjem doporučuje odvar z ovesných vloček (ve zjednodušené podobě neslazená instantní ovesná kaše umíchaná ve vodě místo v mléce), ale nevím, jestli v 8 měsících již dáváš dcerce výrobky obsahující lepek. S Endiaronem a jinými léky zkušenosti nemám, u nás trval průjem vždycky jen pár dnů.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.