| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Početí po vysazení HA

 Celkem 9 názorů.
 Kristina, 27 l., bezdětná 
  • 

Početí po vysazení HA 

(24.1.2001 13:45:34)
Ahoj,
napište mi prosím své zkušenosti s rychlostí početí po vysazení HA. Užívám 7 let Diane-35 a slyšela jsem, že po vysazení je první tři měsíce zvýšená pravděpodobost, že k početí dojde. Já mám totiž tabletky už jen na měsíc, můj přítel odjíždí na 4 měsíční stáž do zahraničí, a tak nevím, zda ji ještě brát po dobu jeho nepřítomnosti, abychom tím, že již teď vysadím, nepromeškali tu vhodnou dobu. Vzhledem k mým dřívějším zdravotním problémům mi lékař doporučuje pokusit se otěhotnět ještě v tomto roce (nyní jsem po gynekologické stránce v pořádku).
Děkuji za Vaše zkušenosti a názory.
Kristina
 Iva,29 let, 14.týden 
  • 

Re: Početí po vysazení HA 

(24.1.2001 15:15:56)
Ahoj Kristino!
Stejně jako Ty i já jsem brala 7 let Diane a potom ještě 2 roky Mercilon.Když jsme se rozhodli pro miminko, můj lékař mi potvrdil, že první 3 měsíce po vysazení HA je pravděpodobnost otěhotnění vyšší. Názory lékařů se ale různí.Prodělala jsem několik zánětů a měla i jiné gynekologické problémy, přesto se nám to na 3. pokus podařilo. Přitom jsem se léčila na zánět dělohy a menstruace se po vysazení dostavila pouze jednou, zpožděná, zato velmi bolestivá (asi díky zánětu).Ňěkde jsem četla, že při dlouhodobém užívání HA se děloha trošku zmenší(cca 1 cm), ale po vysazení se opět vrátí do původní velikosti. Není to pravidlo - ja jsem to cítila jako takové kroucení (jako pri měsíckách), jen s tím rozdílem, že to bylo v místech, kde je děloha.Když si pročteš předchozí příspěvky na toto téma, zjistíž, že je to opravdu velice individuální. Přesto Ti přeji, aby se Vám Vaše přání vyplnilo, co nejdříve.

Iva
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Početí po vysazení HA 

(24.1.2001 15:20:49)
Ahoj Kristino,
já jsem 5 let užívala HA - Trisiston (vždy po roce tříměsiční pauza), po vysazení jsem první měsíc menstruovala normálně (to jsme si dávali pozor - pročištění organismu, vitamíny, atd.). No a pak tři měsíce nic. Dostala jsem Turinal - nic. Jen vyvolané krvácení, ovulace žádná. Lékař změnil léky na Orgametril - ovulace sice ano - po třech měsících, ale mimi pořád ne. Celkem to trvalo od vysazení HA do početí 16 měsíců. Kromě léků jsem docházela i na cvičení (Mojžíšová) a na laserové masáže pánevního dna.
Můj gynekolog říká, že po delším užívání HA je třeba s delší dobou počítat i když to neplatí absolutně - některé ženy otěhotní hned první měsíc.
Hodně štěstí Jitka
 Marcela 
  • 

Re: Re: Početí po vysazení HA 

(24.1.2001 16:32:28)
Tak podle všech příspěvků je to asi vážně velmi individuální (a co ostatně ne,že?). Takže tady je můj případ: cca 8-9 let Cilest a Femoden (teď si nejsem jistá, jestli se to tak jmenuje). Po vysazení antikoncepce jsme asi 2 měsíce používali kondom (dle mého lékaře je vhodné 3 měsíce počkat, ale vydržte to!) a potom s vědomím že to nebude hned (podle zkušeností z okolí)jsem hned otěhotněla.
Asi taky hodně záleží na psychice (také podle zkušeností z mého okolí). Tedy něco jako vzorec moc chci dítě = nejde to.

Přeji brzké otěhotnění
 Jana* 
  • 

Re: Početí po vysazení HA 

(25.1.2001 5:51:48)
Ahoj Kristino,

brala jsem 3 roky Mercilon. Po vysazení jsme si dali 3 měsíční pauzu (čištění, vitamíny,... oba!) a následně nám vyšel hned 2. pokus. Ještě nevím, jak to dopadne (viz Bojím se o toho človíčka).
Jinak jak už se tu psalo několikrát. Po vysazení jsi od hormonů "čistá" celkem rychle (tuším, že údajně do týdne), ale tou pauzou jde hlavně o to, chovat se před početím jako těhotní, abyste tomu miminku dali co nejkvalitnější buněčný základ. Trošku bych to přirovnala stavění domu na písku či na skále. Proto to čištění a braní vitamínů. Má gynekoložka mi to schválila. I po těch třech měsících jsme brali oba (a stále bereme) vitamín E, kyselinu litovou a vitamín C (o víkendu to střídáme a bereme multivitamín - já maternu).
Také jsme tomu pomáhali polštářkem pod zadek. Tedy přesněji řečeno, poté, co mi řekla gynekoložka, v jaké poloze mám dělohu (ultrazvukem), tak se mi polštářek zdál málo a dělala jsem takovou tu svíčku jako v tělocviku, ale abych si nemusela podpírat celé tělo a držet rovnováhu, tak jsem to celé opřela o zeď asi na 5 minut. Udělala jsem těm spermiím prostě tak trošku tobogán, aby to neměly tak daleko a do kopce.
Hodně štěstí, Jana*.
 Jitka, 18.týden 
  • 

Re: Re: Početí po vysazení HA 

(25.1.2001 12:47:54)
Milá Jano*, nevím jestli to víš, ale dočetla jsem se, že nadbytek vitamínů může způsobit stejnou škodu, jako jejich nedostatek. Dokonce i moje doktorka mi do 16.týdne doporučila brát pouze ty přírodní vitamíny, což nebyl žádný problém. Vlastně problém braní umělých vitamínů na začátku těhotenství je do dnešního dne sporný a doktoři se neshodují, ale celkem mně přijde logické, nebrat žádné prášky v základním vývoji dítěte. Já mám tedy takovou zkušenost, že první tři měsíce jsem měla neskutečnou chuť na vše zdravé a tak nemám žádné výčitky, že byl to malé nějak ošidila.
Jinak já byla na ultrazvuku poprvé ve 12.týdnu, kdy už je opravdu poznat, zda vše probíhá jak má. Ale chápu, že u žen, které mají nějaké problémy (např. trochu krvácí) je ultrazvuk nutný i dříve.
Přeji hodně zdraví Vám i Vašim drobečkům. Jitka
 Jana* 
  • 

Re: Re: Re: Početí po vysazení HA 

(25.1.2001 13:26:28)
Ahoj Jitko,

ty vitamíny jsem přesně konzultovala s lékařkou a bereme je podle toho, tedy denně kys. listovou a E, občas C a já to někdy všechno vyměním za maternu (tak 1 x o víkendu). Nejíme nezdravě, ale nejsem přesvědčena o tom, že zelenina jako příloha k večeři (obden) je pro nás dostačující v tomto zimním období (vařeno v páře), natož pro počínající život. My nejsme ani natolik imunní, abychom nechytili chřipku nebo nepodlehli jednorázovému krátkému nachlazení. A z toho já vycházím. Ale od května do října určitě budeme brát max. tu kys. listovou, to už to zase doženeme přírodními vitamíny. Navíc i v těch vitamínech si dáme pauzu (opět doporučenou lékařkou) a k tomu prostě občas zapomeneme.
Názory i lékařů se na vše liší, i na vitamíny, ale myslím si, že to nepřeháníme.
Přeji ti hezké těhotenství.
 Jitka, 18.týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Početí po vysazení HA 

(25.1.2001 14:55:17)
Ahoj, já Ti ten názor opravdu nevnucuju, jenom říkám, že se doktoři nedokážou shodnout a každý říká něco jiného. Já jsem jen opravdu velký "žrout" zeleniny a ovoce. Mísy salátů se vším možným v nedušené podobě jsou pro mě normální. Myslím, že ať tak nebo tak budou nakonec z těch našich drobečků krásné děti. Ahoj.

 Jana* 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Početí po vysazení HA 

(25.1.2001 15:50:13)
Jitko, promiň, to neměla být obhajoba, vím, že mi názor nevnucuješ, to byla snaha o vysvětlení. Máme zeleninu rádi, ale nějak nemáme možnost vzhledem k pracovní době a umístění naší práce k takovému způsobu stravování, jaký bychom si představovali a jaký by nám vyhvoval (snad až budu jednou sama právě na té mateřské), proto to doháníme alespoň takto. Jsem přesvědčená, že v těhotenství pro ty čerstvé vitamíny udělám maximum, ale sama na sebe jsem větší lajdák, tak to takto doháním. Měj se.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.