| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Můj přítel je o deset let starší ....

 Celkem 21 názorů.
 Adriana 21, svobodná 
  • 

Můj přítel je o deset let starší .... 

(24.1.2001 13:05:02)
Milé slečny, paní a maminky,
ráda bych věděla, zda máte některá se svým přítelem také tak velký věkový rozdíl jako já. Ve všem si rozumíme, ale občas se trochu bojím, že by se tento rozdíl mohl někde projevit a já bych byla strašně nešťastná a zklamaná. a přitom by vlastně nebylo z čeho, "měla jsem to přece očekávat". Doufám, že se najde někdo se stejným "problémem" a trošku mě seznámí s tím jak to je, když je partner o dost starší.
Děkuji všem
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(24.1.2001 21:43:57)
Ahoj Adriano, tak velký věkový rozdíl? Možná Ti to bude připadat divné, mezi mnou a mým partnerem je 20-ti letý. Zatím to bez potíží klape 8 let, takže nevidím důvod, proč by nemohlo dalších 20. Stejně jako zřejmě ty jsem byla varována, že sex. aktivita mužů s věkem klesá, ale ani s tímhle problémy nejsou - ty mám spíš já. Jiný důvod, proč by to mělo přestat fungovat nevidím (krom toho, najde-li si nevybouřená dvacetiletá slečna čtyřicetiletého pána, který už o diskotéky a mejdany nemá zájem - já jsem vybouřená byla, takže po nich netoužím - někomu se to ale stává). Proto, máte-li společné zájmy, nevidím důvod proč ne.
 Karolína, 32 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(24.1.2001 23:20:17)
Milá Adriano,

bylo mi stejně jako Tobě, když jsem se seznámila s mým manželem, kterému tehdy bylo 37. Připadala jsem si trochu divná, dokonce jsem chtěla jít do předmanželské poradny, poradit se, jakou by mělo případné manželství naději na úspěch ... První dítě jsme měli, když mi bylo 24, manžel spěchal, připadal si starý. Abych to zkrátila: děti máme mezitím 3 (nejmladšímu je měsíc), poznala jsem hodně párů, kde je rozdíl ještě mnohem větší než našich 16 let a došlo mi, že jediné na čem záleží jsou stejné životní hodnoty a cíle, jak se manžel chová k dětem, zda je na něj spolehnutí a nakonec - ženská přeci jenom stárne rychleji, na tom něco bude. Každopádně na věkový rozdíl už dávno nemyslím (ani na to není čas při tom fofru s dětmi).
 Jana, 28 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(25.1.2001 10:24:48)
Ahoj Adriano,
můj muž je o osm let starší než já. Když jsme se seznámili, bylo mi jako Tobě. Po pravdě řečeno mě vůbec nikdy nenapadlo o tom uvažovat jako o nevýhodě. Naopak - ženy, jak už tu bylo řečeno, stárnou rychleji. Průměrná žena středního věku vypadá vedle svého stejně starého manžela většinou "opotřebovaněji" než on. Daleko spíš by mi vadilo mít partnera mladšího - klobouk dolů, to už chce kus sebevědomí.
Hodně štěstí! Jana
 Daniela 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(27.1.2001 22:28:25)
Adriano, jak už Ti napsaly všechny předem mnou: pokud máš se svým přítelem pěkný a upřímný vztah, od kterého oba očekáváte totéž, pak věkový rozdíl nehraje absolutně žádnou roli. Navíc 10 let opravdu není tolik, já jsem šťastně vdaná za muže staršího o čtvrt století a tak mi 10 let připadá, jako když jste skoro stejně staří - možná i proto, že moji rodiče byli od sebe o 9 let a přišlo mi to úplně normální. Nedávno jsem někde četla odpověď Dr.Uzla na dotaz podobný Tvému - zde byl partner starší o 16 let a dotyčné to maminka velmi rozmlouvala. Jeho odpověď byla ve stejném duchu jako ty naše, tedy: věkový rozdíl není podstatný (problém s tím má většinou jen okolí, zejm. rodina) a uváděl i příklady historických svazků s velkým věkovým rozdílem, které byly velmi kvalitní a funkční až do smrti. Problémy větší či menší se samozřejmě občas vyskytnou všude, ale podle mě nesouvisí s věkem.
 Lenka 23 let 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(30.1.2001 15:23:20)
Ahoj Adriano,
ve svých 20-ti letech jsem se seznámila s mužem o 14 let starším a dodnes jsem s ním velmi šťastná. Myslím si, že na věkovém rozdílu příliš nezáleží, když si dva lidé rozumí a mají společné zájmy. Občas se setkávám s nepochopením okolí, které si myslí, že žít se starším mužem je věc vypočítavosti a pohodlnosti, ale takové řeči si nesmíš brát, pokud jsi ty sama spokojená a šťastná.
Znám spoustu párů, kde to neklape a věkový rozdíl není tak značný, takže opravdu to dokazuje, že záleží na setkání dvou spřízněných duší. A pokud mi někdy přítel dá najevo, že jsem mladší, tak jenom v tom duchu, že mě chrání a pečuje o mě, takže je to moc příjemné..:o)
Přeji Ti hodně lásky a krásné zážitky s člověkem, kterého miluješ. Lenka
 Bratr 
  • 

Re: Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(6.2.2001 18:36:08)
Ještě jednou-žiju-li přítomností,říkám ano.Myslím-li na budoucnost(kdo by na ni myslel?)říkám - - -co vy na to?
Hezky píše Sharon-ale ???
 Jana, dvě dcery 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(30.1.2001 17:31:06)
Ahoj Adriano,
můj manžel je o 14 let starší než já a jsme spolu sedm let. Je to v naprosté pohodě, jen vidím, že některé věci ho "zmáhají" dříve než mne, myslím tím třeba hlídání nezbedného batolete atd. Respektuji to a nevadí mi to, jen je důležité na to předem pomyslet, aby to pak nebyl problém.
Jinak je to naprosto bezvadné.
Měla jsem před ním jednoho přítele, ten byl o 32 let starší než já, ten vztah trval řadu let a byl bezva, rozešli jsme se jako přátelé, protože on už nechtěl mít děti a já s přicházející třicítkou po nich toužila čím dál více, on tuto moji touhu chápal a řekl mi, že od začátku počítal s tím, že na to jednou dojde a že těch pár let se mnou bylo moc fajn...
Takže: mějte se rádi a buďte v pohodě!
Jana
 Denisa 23 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(31.1.2001 8:15:34)
Ahoj Adriana,
vekovy rozdiel vo vztahu s partnerom, hra len velmi malu rolu. Mala by si viac zaoberat nad otazkami: citim sa s nim dobre alebo zle, rozumieme si vobec, mame spolocne zaujmy, atd. Moj partner je tiez starsi a sice o 12 rokov, ale co sa tyka vekoveho rozdielu, nikdy tu problemy neboli. Tiez si myslim, ze cim je clovek starsi, tym je vekovy rozdiel menej z oboch stran pocitovany.
Prajem vela stastia.
 Sharon 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(31.1.2001 17:02:45)
Adriano, sice nemůžu posloužit aplikací vlastního harmonického soužití se starším mužem, ale jak čtu předchozí příspěvky, všude to klape. Myslím, že na tom není nic zvláštního, protože starší chlap je vždycky o krok napřed a nejspíš dokáže vycítit, co by asi ta mladší dívka nebo žena mohla potřebovat. Není už tolik zahleděný do sebe a kromě toho už má srovnané životní hodnoty. Já bych se naopak děsila vztahu se stejně starým klukem, tuhle špatnou zkušenost už mám za sebou. Vrstevníci jsou ve 20 fajn na diskotéky, do kina, na vodu nebo hory, všude tam, kde se chceš bavit a divoce si užívat. Ale na kloudný vztah jsou k ničemu. Když byl můj manžel ve tvém věku (a já taky), měli jsme dítě, druhé na cestě a stálo to za houby. Dnes je ve věku tvého současného přítele, který tobě připadá "starý" (působí to groteskně, jak se s věkem mění úhel pohledu) a toho rozumu má o chlup víc, ale já jsem pořád tak nějak trochu napřed... Tak o tom tolik nepřemýšlej a měj ho ráda :-))
 Lenka (Šárka 8,5 měsíce) 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(1.2.2001 8:32:58)
Ahoj Adriano,
nezbývá mi než souhlasit s ostatními že věkový rozdíl není to nejdůležitější. Mám manžela o 15 let staršího (mě je 27 a jemu 42) a je nám spolu moc fajn. Víš ten rozdíl se určitě někde projeví: rychlejší únava, jiná věková skupina přátel, menší trpělivost s dětmi ... Vše záleží na toleranci. Ale jedno mě napoprvé zaskočilo. Bylo mi tenkrát 20 a s manželem jsme chodili asi půl roku. Není podstatné kde to bylo, o co šlo, ale jeden pán mi řekl : "On je tatínek ..." V té chvíli bych se byla nejraději propadla - teď už to beru s humorem.
Držím vám palce Lenka
 Míša, syn skoro 4 
  • 

Re: Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(1.2.2001 10:44:46)
Ahoj Leni,
jestli Tě to uklidní, tak na to, aby manžela považovali za Tvého otce stačí i jen šestiletý věkový rozdíl a dostatečně infantilní vzhled. Asi před měsícem jsem něco osobně vyřizovala s manželovým obchodním partnerem a ten pak mému muži řekl: "mluvil jsem s vaší dcerou..."
Smála jsem se tomu asi dva dny. A naštěstí se smál i manžel.
 Lenka 23 let 
  • 

Re: Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(1.2.2001 15:13:49)
S tím "tatínkovským" omylem jsem se taky setkala několikrát.. avšak pouze jednou se spletl opravdu neznámý člověk (nějaký úředník). Ostatní "omyly" pocházely od našich známých, zejména přátel mého muže, což bylo míněno zřejmě jako nejapný vtípek nebo bledá závist?! :o) nevím
 Jana , tři dcery 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(2.2.2001 11:29:52)
Milá Adriano,
můj manžel je starší "jen" o 9 let.
Když jsem se v 19ti vdávala věkový rozdíl se zdál být nulový, dá se říct, že naše zájmy byly stejné. Nyní po 15. letech manželství začíná být manžel usedlejší a návštevy plesů, kina, nějaké večeře v restauraci a pod. párkrát do roku mu nic neříkají. Mně ale připadá, že ještě nemám potřebu neustále sedět doma. Naše dcery jsou již odrostleší ( 13, 8 a 7 let), takže není nutnost hledat někoho k jejich hlídání, ale opravdu za celý rok ho prostě nikam nevytáhnu, dokone ani na silvestrovskou noc. Prostě ten věkový rozdíl pociťuji s přibývajícím věkem víc a víc.
 Vendula 
  • 

Re: Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(5.2.2001 8:38:02)
Můj muž je starší o "pouhé" čtyři roky a kino, divadlo, či případné posezení v restauraci mu také nic moc neříká...Naopak mám pár známých, které mají manžely starší o 10 až 15 let a v oblasti kulturního vyžití nemají žádné problémy. Moji rodiče jsou od sebe rovněž téměř deset let a také neměli problémy s tím "někam si vyrazit". Takže to asi nebude věkem, ale spíš povahou...A to nejen otázka toho, zda si spolu někam vyrazí, ale soužití vůbec.
 Milada, dcera téměř 3m, syn 5 let 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(2.2.2001 15:48:29)
Adriano,

my jsme s mužem skoro o 9 let a je to taky v pohodě. Brali jsme se, když já jsem měla 20 let a on skoro 29. Najednou jsem věděla, že je to ten pravý, že má sice míň vlasů-))), ale jak Ti napsaly všechny dámy, je důležité, co je mezi Vámi a ne, co si myslí okolí.

Jinak moji rodiče jsou od sebe o 11let a určitě jim to klape víc, než tchýni a tchánovi, kteří jsou od sebe pouhý 1rok.

Milada
 Daniela 
  • 

Re: Můj přítel je o 22 let starší .... 

(5.2.2001 8:39:30)
Adriano,
někomu připadá rozdíl devět let moc, někomu naopak málo. Určitě bych to ale nepovažovala za "problém". Pokud si rozumíte a máte se rádi, tak si jistě navzájem ve všem vyhovíte a domluvíte se. Mému příteli bude letos 50, ale nevyměnila bych ho za nikoho na světě! Je velmi inteligentní a má spoustu zkušeností, takže vše co dělá má pořádně promyšlené. Sice i jeho přátele jsou mnohem starší než já, ale povídat si s nimi je mnohem zajímavější než chodit ven s některými lidmi mého věku. Vím, že se mnou asi nebude chodit po diskotékách, ale jinak je pro každou legraci. Jen pro zajímavost, moje maminka je o dvanáct let mladší než tatínek, a můj dědeček byl o devatenáct let starší než babička!
Adriano, nemysli na to kolik vám je, ale jak vám spolu je, užívej života a netrap se.
Daniela
 Bratr 
  • 

Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(6.2.2001 18:23:38)
ANO SOUHLASÍM:Je to hezké-ale
Vážené dámy,vztah mezi mladší ženou a o generaci starším mužem bývá nádherný.Napíšu to stručně-bez omáčky.Oba to povznáší.Mládí,temperament,krása,zkušenost,hloubka citu,materiální zabezpečení.
Drsná pravda:Moje žena a její kamarádka se ve 20 letech přibližně ve stejnou dobu vdávaly.Moje žena+3 roky,kamarádka+25 let.Dnes v50 letech my prožíváme druhé líbánky.Kamarádka si našla přítele a nastěhovala si ho do bytu.Hezký život-kruté stáří.Nechtěl bych být v kůži toho manžela.
Život to někdy řeší za nás.Potom jsou krásné,mladé a bohaté vdovy. A ty potom prožívají tu mladou lásku o kterou přišly.Asi to tak má být.Toto téma je na víc řádků.Ale tyto stačí. Neodrazuji Vás-moje dcera má taky chlapa + 20 let.
 Daniela 
  • 

Re: štastná žena 

(7.2.2001 11:22:23)
Žena "bratra" je velmi šťastná žena. Šťastná proto, protože její téměř stejně starý muž ji po tak dlouhé době neopustil. Napadlo vás někdy odkud se ti starší muži objevující se po boku mladých žen berou? Co dělali posledních dvacet let? Buď tuto dobu strávili sami hledáním té pravé nebo svoji drahou polovičku opustili právě kvůli nějaké mladé ženě. Takže, drsnou pravdou pro ty, kteří mají partnera stejně starého pak může být, že on si po dvaceti letech najde nějakou mladší ženu, se kterou prožije "druhé líbánky". Ve vztahu se starším mužem se většinou nemusíte bát, že vás bude podvádět nebo že si najde někoho mladšího a vás opustí. Vy pro něj budete ta nej !
 Sharon 
  • 

Re: Re: štastná žena 

(9.2.2001 0:02:21)
Jo, Danielo, to máš pravdu. "Bratr" je opravdu vyjímečnej chlap a my ostatní, co jsme si vzaly stejně starý ucha, kterým jaksi primární pocit zodpovědnosti a pevné vůle chybí od přírody, nemáme jinou šanci, než čekat, kdy ho drapne druhá míza a vyčadí :-))). Anebo máme ještě jednu možnost, jako to píše Dana - najít si toho staršího, co už nebude chtít nikam utíkat... No, já teda už asi ne, já už jsem svojí šanci prošvihla... :-)))
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Můj přítel je o deset let starší .... 

(7.2.2001 21:54:00)
Ahoj milý bratře,
v tomto si stále stojím za svým, není to o věku, ale o vztahu. Osobně nám byla prorokována budoucnost v rozmezí tak 3, max. 4 let. Jsme spolu osm, spokojenější než na začátku a zdaleka nejsme jediní. Přesně jak již tady bylo vyjádřeno, jsem poměrně žárlivá a vztah ze starším mužem mi dodal klidu a jistoty.. krom jiného. Nepochází z bohatých vrstev. Teď jsem přes rok byla podstatným zdrojem rodinného příjmu já, v tom to tedy nebude. V čem tedy??? V pocitu klidu, pohody, v tom, že jsem roky bojovala s tím, že mi stejně staří muži tak nějak "nestačili", protože mi nevyhovovalo chodit na pivo, na flámy, ani na diskotéky - taková předčasně zestárlá ženská, ale i v zodpovědnosti - naprostý balzám narozdíl od mého prvního manželství. Nezlob se, ale jestliže něco (cokoliv) ve vztahu nefunguje, může se stejně dobře stát, že žena odejde za starším partnerem, než je její manžel i když ty popisuješ obrácenou roli....

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.