| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Bojím se o toho človíčka

 Celkem 12 názorů.
 Jana* 
  • 

Bojím se o toho človíčka 

(24.1.2001 10:40:12)
Ahojte všichni,

spoustě z vás bude můj dotaz připadat asi zbytečný (něco jako moje starosti na vaše ostny), ale i přesto to píši. Včera jsem měla již 5. den zpoždění MS a 3. pozitivní (ač slabší) těhotenský test. Sjednali jsme si termín na ultrazvuk až za 10 dní. Tomu človíčovi je asi 21 dní. Dnes jsem ráno lehounce špinila. Dostala jsem strach, že u nás nezůstane. Teď se to zastavilo. Vím, že se to stává, vím, že některé ženy mají ještě třeba i 3 normální MS a přesto jsou těhotné a vím i tom že 20% prvních těhotenství končí potratem a že pokud ten človíček u nás nezůstane, tak asi nebylo něco v pořádku. Také vím, že bych asi měla být ráda, že aspoň vím, že se nám to bez problémů povedlo (prakticky hned 2. pokus) a že tedy nic nebrání eventuelnímu dalšímu početí. Jen jsme si už na ten krásný pocit začali zvykat a je nám z toho smutno, když si představíme, že by to neměla být pravda. Tak mě jen napadlo, že se vás zeptám, kolika z vás se stalo něco podobého a jak to nakonec dopadlo. Předem vám moc děkuji.
 Jana 
  • 

Re: Bojím se o toho človíčka 

(24.1.2001 10:48:10)
Ahoj Jani,
věřím ti a tvůj dotaz se mi nezdá zbytečný. Nemohu ti říci mou zkušenost, protože také čekám, kdy konečně bude chtít ten človíček se u nás zabydlet. Asi jsem špatná máma, že zatím nepřišel. Ale bývá to, řekla bych i často, že těhotná žena špiní. Myslím, že nemusíš mít obavy. Jestli se chceš přesto ujistit, zavolej své lékařce, určitě ti odpoví. Jana.
 Jana* 
  • 

Re: Re: Bojím se o toho človíčka 

(24.1.2001 11:06:53)
Jani, děkuji za odpověď.

Já už jsem tímto serverem tak "zkažená", že míst abych jí zavolala, tak píšu sem. Musel mi to poradit manžel (pár vteřin před tebou). Doktorka řekla, že když se rozkrvácím, okamžitě do nemocnice. Má krátkozraká představa, že prostě jen tak dostanu MS a nechám to proběhnout, byla mylná. Nějakm mi nedošlo, že by to byl vlastně opravdu potrat. Věřím, že to bude dobré a dám sem časem vědět. Ahoj.
 Markéta 
  • 

Re: Bojím se o toho človíčka 

(24.1.2001 12:40:04)
Ahoj Jano*,
nevím, jestli Tě povzbudím, ale chtěla bych Ti říct, že naprosto chápu Tvoje obavy o toho malého človíčka. Jsem taky krátce těhotná (6. týden), doktor mi to dnes potvrdil ultrazvukem. Taky mě upozornil na oněch 20 % potratů při prvním těhotenství. Jsem tedy na jednu stranu šťastná, že jsem konečně těhotná, na druhou stranu se ale hrozně bojím. Snažím se myslet pozitivně, že vše bude v pořádku...
Se špiněním v těhotenství nemám žádné zkušenosti a myslím si rovněž jako Jana, že to nemusí znamenat vůbec žádný problém.
Držím Ti i ostatním těhulkám všechny palce...
 Petra, 32 let 18.týden 
  • 

Re: Bojím se o toho človíčka 

(24.1.2001 12:58:45)
Ahoj Jani*,

nemyslím, že by Tvůj dotaz byl zbytečný (ale to už ti pár lidí přede mnou napsalo také). Já jsem si na otěhotnění počkala skoro 2 roky a když se to konečně (a zcela nečekaně) podařilo, byla jsem štěstím a zároveň i hrůzou bez sebe. I mě postihlo špinění, trvalo to poměrně krátce, ale protože jsem byla k smrti vyděšená hned jsem volala doktorovi. Nebyl tam, mluvila jsem s jinou paní doktorkou a ta se mě hned zeptala, jestli je to moje první těhotenství. Když jsem odpověděla kladně, řekla mi, že mám okamžitě jet do nemocnice. Tím mě samozřejmě vyděsila ještě víc. Do nemocnice jsem uháněla, jak jsem nejrychleji mohla a doktor na příjmu mi řekl, že podle jeho názoru to není nic závažného, ale že by mi doporučoval pár dní v nemocnici zůstat, protože do 12. týdne je to u prvního těhotenství hop anebo trop a je zbytečné si vyčítat, že pro to člověk neudělal všechno, co mohl. Teď už se na to koukám přece jen střízlivěji, nemusela jsem se tak děsit, ale jsem ráda, že jsem tam tehdy nakonec šla. Poležela jsem si pár dní, dostala nějaké léky a pak šla domů. Ať už Ti paní doktorka doporučí cokoliv, jedno udělej určitě: snaž se co nejvíc odpočívat, nejlépe v leže. Je to totiž pro tyhle počáteční týdny to nejlepší, i když ne každá to může splnit. Mě to tenkrát pomohlo - měla jsem sice na sebe vztek, že jsem taková lenora, ale myslím, že se to vyplatilo.
Teď už jsem v 18. týdnu (což mi připadá absolutně neuvěřitelné), ale kdybych ještě nějaké potíže zaregistrovala, šla bych ihned do nemocnice znovu.
Moc Ti držím palce, človíčkovi taky a kdybych Ti třeba mohla ještě nějak poradit, tak napiš na můj mejl.

Petra

 Marcela, Viki-11m 
  • 

Re: Bojím se o toho človíčka 

(24.1.2001 14:40:36)
Môžem Ti napísať o dvoch rozdielnych prípadoch "špinenia" v tehotenstve.
1. Pár rokov späť mi pár dní meškala menštruácia a test bol pozitívny. Ešte som nejaký čas čakala aby to bolo isté, keď som tiež začala špiniť. Doktor zistil tehotnosť ale ultrazvuk nič neukazoval. Odoslal ma do nemocnice s podozrením na mimomaternicové tehotenstvo, čo po dvoch týždňoch "doktori" z nemocnice neboli schopný potvrdiť / napriek laparoskopickej operácii/. Prepustili ma domov a ešte v ten deň asi o dve hodiny neskôr ma priviezla húkačka potom čo som skolabovala v ordinácii môjho doktora. Museli ma akútne operovať pretože som takmer vykrvácala do dutiny brušnej. Vtedy sa už mimomaternicové tehotenstvo potvrdilo.
2, Iný prípad - 3 dni mi meškala menštruácia a začala som špiniť. Po svojich predchádzajúcich skúsenostiach som okamžite naklusala k doktorovi, kde sa potvdila tehotnosť, zase bez ultrazvuku. Bolo ešte moc skoro, ale nasledujúci týždeň som musela dochádzať na ultrazvuk každý deň až pokiaľ našu malú /veľkú asi 5mm/ nebolo vidieť. Keďže ale špinenie začalo silnieť až prešlo do otvoreného krvácania, zase som skončila v nemocnici. Po troch nekonečných týždńoch konečne skončilo a malá bola v poriadku. Ako mi povedali len nejaká krvná zrazenina sa potrebovala vyplaviť.

Takže ako vidíš nikdy nemôžeš vedieť čo sa v tehotnosti za takým "špinením" skrýva.
Držím palce aby bolo všetko v poriadku.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Bojím se o toho človíčka 

(24.1.2001 21:47:51)
Ahóóój Jani* - dobrá zpráva (tvé těhotenství). Jinak - já jsem špinila v prvních dvou měsících také - proto jsem nevěřila, že jsem těhotná. Držím palce!!! a gratulujeme.
 Jana* 
  • 

Re: Bojím se o toho človíčka 

(25.1.2001 6:33:18)
Úvodem vám všem děkuji za odpovědi, tolik jsem jich opravdu nečekala, už vzhledem k tomu, že když jsem listovala různě do historie, našla jsem i tam několik podobných příspěvků.

Milá Marcelo, děkuji za dva dokonalé příklady a spoustu informací. Jen by mě ještě zajímalo, jestli jsi těch testů (v obou případech) vyzkoušela víc. Dnes ráno jsme dělali další a tu čárečku mám sotva na hranici viditelnosti. Kdybych neviděla ty jasně pozitivní 2 testy předtím, tak si budu myslet, že si ji tam jen představuji (vsugerovávám). Vím, že bude nejlépe vyřešit to s lékařkou, také to udělám, ale dnes ji seženu až pozdě odpoledne, tak se ještě jen tak vyptávám na vše, co mě v této souvislosti napadá. Také se určitě domluvíme na ultrazvuku, ale asi ještě nebude mít co vidět (7. den zpoždění, asi 22. den děťátka). Vzhledem k tomu, že mi to špinění nepřestalo (včera jen asi na tu hodinu, co jsem psala svůj příspěvek), nebudu svou návštěvu u lékařky odkládat, ať už víme nějaký výsledek.

Petro, také děkuji a držím palce, aby se vaše těhotenství, porod a miminko rovnaly jen samým dobrým zprávám a prožitkům.

Markéto. Kdy jsi šla na první ultrazvuk ? Že jsi v 6.týdnu, to počítáš od početí nebo od 1. dne poslední menstruace ?

Jani, jak to nakonec dopadlo s tvými několika testy ? Dělala jsi další ? Já jsem dělala Clear Blue (1. a 3. den pozitivní) a Phoenix - nevím jak se píše, za 36,-Kč (5. den pozitivní, 7. den skoro neviditelná čárečka). Vzpomínám si na příspěvky tuším Katky a Rendy, jaké měly trampoty s testy těhotenstvím - netěhotenstvím.

Tak mě napadlo, Rendo, jak jsi na tom teď ty ? Přehlédla jsem další příspěvek ? Musím říct, že já nemám naprosto žádné jiné popsané těhotenské příznaky, jako jsi například měla ty. A nebo je nevidím a necítím. Tak třeba budu také jen důkazem, že i těhotenské testy se mohou mýlit, ač tvrdí, že když by tam ten hormon nebyl, tak tam nemůže být ani ta čárečka.

Dani, i tobě moc děkuji za příspěvek. Možná že kdybych si nedělala ty předchozí testy a nevěděla, že byly pozitivní, tak to bylo lehčí, protože bych si teď myslela, že mám zpožděnou a zatím velmi slabou MS, jako jsi o tom psala ty.

Přeji hezký den všem !
 Marcela, Viki -11m 
  • 

Re: Re: Bojím se o toho človíčka 

(25.1.2001 7:41:20)
V oboch prípadoch boli testy pozitívne, ale nie moc presvedčivo. Tá druhá čiarka bola slabá.
V prvom prípade keďže teoreticky to mal byť už nejaký osmy týždeň a ultrazvuk stále nič neukazoval, urobili ešte aj ďalšie baby testy s rovnakým výsledkom - slabá druhá čiara. Takže nakoniec sa museli robiť testy HCG z krvi.
V druhom prípade som išla k doktorovi už po troch dňoch meškania ms./kázal mi tak, keďže podľa neho som náchylná na mimomaternicové tehotenstvo/ a zase druhá čiarka na teste bola slabá. Asi na osmy deň meškania konečne našiel na ultrazvuku malú bodku v krúžku - plné plodové vajce. Nepamätám kedy sa mi tak uľavilo ako práve vtedy. I keď potom začali zase iné problémy - ale to je už o inom.

Dúfam že to dnes dobre dopadne. Daj potom vedieť.
 Markéta 
  • 

Re: Re: Bojím se o toho človíčka 

(25.1.2001 9:01:08)
Jano*,
můj gynekolog počítá těhotenství od 1. dne poslední menstruace. Na ultrazvuku jsem byla 12. den po vynechání menzes a už bylo vidět plodové vejce se žloutkovým váčkem.
Přeji Ti hodně štěstí!
 Jana* 
  • 

Re: Bojím se o toho človíčka 

(29.1.2001 8:33:20)
Tak jsem tady s konečnou verzí. O človíčka jsme přišli. Asi patřím mezi těch 20% těhotenství, která zaniknu a ty ženy o tom většinou ani nevědí, nebo byl defektní plod, nebo prošla kolem chřipka (ač jsem ji sama neprodělala) nebo se jednalo o mimoděložní těhotenství. To všechno jsou verze lékařů.

Když jsme ve čtvrtek večer dojeli k paní doktorce, měla podezření podle nálezu na ultrazvuku na mimoděložní těhotenství a odeslala nás okamžitě do Motola. Když jsme dojeli do Motola, pan doktor (nevím jméno) měl pocit, že se jedná jen o zpožděnou menstruaci, přesto mě znovu vyšetřil ultrazvukem asi 20 minut dělal různé fotky (neviděla jsem na monitor) a pak řekl, že navrhuje, že si mě tam přes noc nechají, protože by paní doktorka mohla mít pravdu a vzhledem k tomu, že ještě nemáme žádné děti, bylo by škoda něco zameškat či riskovat, že přijedeme pozdě. Ještě ten večer mi odebrali krev (snad 6 zkumavek) na různé testy a natočili EKG a musela jsem už zůstat nalačno, kdyby se v noci něco dělo. Nedělo se nic.
Ráno mi řekli, že test těhotenství z krve vyšel negativně, takže už byla jistota, že jakékoli těhotenství už tam není. Trošku se chovali, jako kdybych si ty pozitivní testy vymyslela a neustále mi opakovali, že jsou testy z moči chybové. Protože mě pořád bolelo v podbřišku, vzali mě znovu na vyšetření a zjistili, že to asi opravdu nebyla jen zpožděná menstruace, protože neodcházelo děložní lůžko, což jsem jim řekla už předtím (asi ženám nevěří, že když menstruují 10 let 12 x za rok, tak vědí, jak to vypadá a probíhá). Lůžko bylo o 10 mm více vystlané, než má být, proto mi navrhli výškrab, aby tam nevznikl zánět a aby se zjistilo, je-li to narostlé kvůli těhotenství nebo je-li to nějaká hormonální porucha. Ještě v pátek ráno to tedy provedli a v sobotu jsem šla domů. Výsledky budu mít za 14 dní.
Dále mi řekli, že s dalším miminkem máme počkat aspoň po 3 dalších normálních menstruacích.
Je nám to líto a slzičkám jsme se nevyhnuli, ale díváme se na to pozitivně. Nebylo-li něco v pořádku, je dobré, že nás příroda chrání těmito vlastními mechanismy. Navíc je tu dobrá zpráva, jsme oba plodní. Nic nebrání tomu, abychom brzy otěhotněli znovu. To první miminko nám "vyšlo na druhý pokus".

Přeji všem hodně radosti.
 Marcela, Viki-11m 
  • 

Re: Re: Bojím se o toho človíčka 

(29.1.2001 8:56:52)
Je mi to moc ľúto, ale držím Vám palce aby Vám to o tie tri mesiace vyšlo.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.