| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nejde to

 Celkem 5 názorů.
 Tomáš Navrátil 
  • 

Nejde to 

(19.1.2001 10:54:34)
Dobrý den, chtěl bych se s Vámi poradit ohledně navykání dětí na nočník. Máme dceru starou 2 a 1/2 roku a stále není schopna zadržovat moč či stolici. Zkoušeli jsme všechno možné. Koupili jsme dceři hrací nočník, nabízíme jí za úspěšné pokusy sladkosti, někdy jí necháváme počůrat bez pleny, aby si uvědomila, jak je to nepříjemné. Zásadně jí ale fyzicky netrestáme. Dcera teorii čůrání ovládá výborně, na nočník dává své paneny, ale sama si o to nikdy neřekne. Všechny úspěšné pokusy vyplývají z toho, že jí tam náhodou posadíme. V poslední době se dcera již naučila upozorňovat nás slovem "čůrat", ale vždy se ukáže, že už je pozdě. Někdy zase řekne "čůrat" a nic. Dle literatury máme být trpěliví, snad to přijde samo, ale příbuzní nám dávají najevo, že s tím máme něco dělat. Ale co?
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Nejde to 

(19.1.2001 23:23:56)
Nic, Tomáši, vůbec nic, prostě neztratit trpělivost, zkoušet, vysvětlovat - možná to zní hloupě, ale občas sdělit svému dítěti, že jdete "čůrat", že se tohle dělá do nočníčku atd. atd. Přijde na to sama. Klukům tohle vysvětluji a zkouším již přes rok (od jednoho roku věku) - podobné hysterii jsem totiž propadla po několika domluvách mých kamarádek. Jedno z mých dvojčat to zkouší, občas se zadaří, občas ne, druhý prcek nočník naprosto odmítá. Prostě každé dítě je jiné - dejte mu čas.
 Tomáš Navrátil, dcera 2a1/2 roku 
  • 

Re: Re: Nejde to 

(22.1.2001 15:34:52)
Díky za podporu, Dani. Sami si to myslíme, ale to víš, příbuzní už nám dávají najevo, že jsme neschopní, že s tím nic neděláme a tak. Jestli prý s dcerou kvůli tomu nezajdeme k doktorovi, tak tam s ní zajdou sami. Co takový doktor může zjistit? Vždyť si ani o tom nemůže s pacientkou popovídat. Cpát do ní nějaké prášky nemá smysl. Budeme trpěliví a na příbuzné se asi vykašleme. Nemůžeme být ve všem první.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Nejde to 

(23.1.2001 23:30:23)
Ahoj - na doktora to určitě není. Spíš si myslím, že dcerce už je malinko jasné, co vlastně dělá a něco jí na nočníku vadí. S klukama si zkoušíme na nočníku hrát, dneska jsem je posazovala "na velký" záchod, tam se jim moc nelíbilo, jinak myslím, že je to spíš náhoda (budou jim dva roky).U nás poněkud selhávají formy odměn za čistou plínku, protože díky tomu, že jsou kluci dva, vždyky oba chtějí to samé, takže si zatím spíš povídáme o tom, že do plínky je to ošklivé atd. atd. Budeme-li mít úspěch, dám ti vědět, ale myslím, že je ještě čas. Sestřenky dcera začala naplno používat nočník v necelých třech letech, v noci se občas pomočila až do čtyř. Vzhledem k tomu, že maminka všechno řeší přes odborníky, oběhla jich 5! včetně psychologa a urologa a krom toho, aby dceři nedávala na noc tolik pít, na ni koukali jako na bláznivou ženskou....Tak ti nevím. Já radím trpělivost a zkoušet.
 Míša, dcera 2 roky /syn 14 let, syn 11 let/ 
  • 

Re: Re: Re: Re: Nejde to 

(2.2.2001 19:50:41)
To jsem moc ráda, že nejsem jediná, kdo má doma dítě, které ještě ve dvou letech čůrá do plínek. Všichni příbuzní a známí už si myslí, že s námi asi není něco v pořádku a mě říkají, že je to moje vina, že jsem asi moc pohodlná... Starší synové začali chodit na nočník v 8 měsících a od roku byli bez plen. Ale dřív bylo všechno trochu jiné. Nebyly papírové pleny, děti chodily od roku do jeslí... Dcera se vyčůrala do nočníku jen jednou. A to byla z toho sama překvapená, co se to stalo. Jinak, když ji nechám bez plen a dávám každou chvíli na nočník, vždycky udělá loužičku ve chvíli, kdy na něm nesedí. Jinak je moc šikovná, krásně mluví, umí básníčky a písníčky, ale v této oblasti "nočníkové" plně zaostává. Já jen doufám, že ne nadlouho.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.