| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

časté noční kojení

 Celkem 3 názorů.
 Líba, Vojtík 3měsíce 
  • 

časté noční kojení 

(18.1.2001 10:13:26)
Ahoj,
Ráda bych se poradila, zda-li někdo z Vás nezná nějaký fígl, jak odnaučit malého na téměř kontinuální noční kojení. Do 3 měsíců to šlo, kojili jsme v noci po 3 hodinách (první interval byl dokonce 4 hodinový) – tedy v 22, 02-03,06. V 8 ráno Vojtík vstával. Zato od 3 měsíce (tak 3 týdny) jsou to galeje. Vojtík se budí na kojení po 1,5 a pije tak 30 minut, navíc se jeho vstávání stále více posouvá směrem vzad, od vstávání v 8 postoupil na 7 ,dnes už dokonce na 5.30. Takže nevím , nevím.
Je fakt, že tohle období se kryje s dobou, kdy začal dělat problémy s kojením. Hrozně se vztekal, nechtěl se přisát a pak se stále pouštěl, dokonce to podle jeho váhy již hrozilo s příkrmy z láhve. Zřejmě měl málo mléka a zlobil se, že mu to pomalu teče. Snad jsem to už ale „rozkojila“. Jenže od té doby je to šílené v noci. Prosím, máte někdo zkušenost či radu?
Dík Líba
 Marcela a Vanda 
  • 

Re: časté noční kojení 

(18.1.2001 11:03:45)
Myslíš že se syn pokždé v noci budí hlady?
Také jsme měli takové intervaly, různě se posunovaly až jsem si myslela že se to lepší a najednou bum! a začali jsme opět kojit třeba po hodině (netrvalo to ale tak dlouho - tak 10-15 min). Pak mi Vanda dělala i to, že u kojení usla, ale jak jsem jí položila do postýlky byla okamžitě vzhůru a opět chtěla pít. Takže - buď se překonáš (vem si jí třeba k sobě do postele - to jí můžeš kojit a klimbat u toho), anebo jednou skusíš "výchovu" a necháš jí brečet. Možná to pomůže.
Jinak já musím říct, že jsem výchovné brečení zavedla až někdy po půl roce (zabralo). Do té doby jsem kojila a kojila, tak jak Van pískala :) Naučila jsem se spát i u kojení (Vanda neodkrkávala) a měla jsem spokojené mimi.
Pevné nervy!
 Lenka, Šárka 8 měsíců 
  • 

Re: časté noční kojení 

(20.1.2001 0:10:37)
Ahoj Líbo,
tak nevím jestli Tě potěším. Jako jiné maminky, které Ti odepsaly, mám stejný problém. Do čtyř měsíců mi malá spinkala celou noc. Neznala jsem kruhy pod očima a téměř jsem se vysmívala maminkám, které si stěžovaly, že jim jejich zlatíčka nespí. Po čtvrtém měsíci se vše změnilo. Malá sezačalabudit, ne hlady, jen aby si cvrnkla a spala dál. Nejdříve jsem se držela chytrých knih a nebrala malou do postele, jenže pak se to zvrtlo, takže ji beru na kojení k nám do postele, když se vzbudím tak ji přendám do postýlky, ale stejně to končí tak, že se ráno probudíme v posteli ve třech. Měla jsem strach, jak to ponese manžel. Nedávno se mi přiznal, že nezná lepší pocit, než když se ráno na něj podívají ty dvě dokořán otevřené a rozesmáté oči naší Šárky. Možná je na čase zkusit výchovnou metodu vyřvání se, ale to odkládám až bude mít svůj pokojíček (už na něm pracujeme) a hlavně až budou mít zbylé děti prázdniny.
Tak Ti přeji abys tohle období přečkala a naučila se při kojení spát - jinak se to přečkat nedá. Pravdou je, že neznám hezčí pocit, než když mám Šárinku stočenou do klubíčka u mě v posteli.
Pevné nervi přeje Lenka

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.