| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Už přece čurala na nočník!

 Celkem 3 názorů.
 Lucie, dvouletá Barunka 
  • 

Už přece čurala na nočník! 

(16.1.2001 21:45:53)
Poraďte mi, prosím, jak je možné, že moje dvouletá dcera už čtrnáct dní čurala na nočník a najednou už měsíc zase čurá na zem a nic nepomáhá. Za úspěch jsme koupili speciální bonbony a za počurání (které mimochodem dělá zcela schválně) ji umývám prcku studenou vodou (ne ledovou samozřejmě). Už jsem z toho zoufalá a nevím, co dělat. Budu vděčná za každou radu.
 Daniela, 2 dcery (3 a 1,5) 
  • 

Re: Už přece čurala na nočník! 

(23.1.2001 19:55:28)
Pokud Barunka čůrá na zem evidentně schválně, tak bych se nebránila plácnout jí za to přes zadek - ne samozřejmě nijak brutálně, ale aby to skutečně pocítila (na omývání chladnou vodou si brzy zvykne a vůbec jí to nepřijde jako trest). Předtím jí důrazně avšak bez emocí) vysvětlit, že tohle se nedělá. Já neuznávám učení se na nočník pomocí tělesných trestů, ale tohle je o něčem jiném: projev dětského vzdoru, kdy dcerka už na nočník chodila a teď na truc čůrá na zem (a má z toho určitě legraci). My jsme tento způsob použili sice v jiných situacích, ale je osvědčený. Dvouleté dítě už dobře pozná, čím rodiče potěší nebo naopak naštve, a pokud nemá pevně stanovené hranice, rodiče jsou vůči němu v podstatě bezbranní. Pokud patříš mezi radikální odpůrce tělesných trestů, je tu každá rada drahá (soudě i podle toho, že se Ti dosud nikdo z maminek nepokusil poradit a píšeš přitom už podruhé) - ale dala by se snad použít rada prof. Švejcara, týkající se učení. Píše, že pokud dítě učíme na nočník a ono stejně čůrá dál všude jinde, je lepší s učením na několik týdnů přestat, aby se nevytvořil návyk v čůrání na zem (děti si na vše velmi rychle zvykají a i když teď čůrá na zem schválně, mohl by se z toho vytvořit podvědomý návyk i do budoucna). Odměnu za "plný nočník" - tedy vaše bonbonky - také doporučuje. Každopádně Ti přeji, abyste se tohoto problému brzy zbavili a dcerka hezky používala nočníček.
 Lucie, dvouletá Barunka 
  • 

Re: Re: Už přece čurala na nočník! Hurá, je to zpátky! 

(3.2.2001 19:41:24)
Tak to vypadá, že jsme na to vyzráli. Barunce jsme koupili záchodové prkýnko s kravičkami a prasátky, úplně měkké, aby si nemohla stěžovat,že to tlačí a ona z něj byla tak nadšená, že na něho chodila sedat, i když čurání neměla. Musím to někde zaklepat, ale vypadá to, že jsme to překonali, protože se Barunka už týden vůbec nepočurala.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.