| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

náušničky

 Celkem 6 názorů.
 Jitka, 2měsíční holčička 
  • 

náušničky 

(15.1.2001 22:41:38)
Milé maminy, co máte „onáušničkované“ miminko,,
chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti ohledně propíchnutí oušek. Mám 2měsíční holčičku, které bych ráda nechala dát náušničky. Moje mamka mi tvrdí, že jsem jí je už měla nechat propíchnout dříve. Chápu to z hlediska vnímání a zapomenutí bolesti. Jsme 3 sestry takže to naše máma absolvovala 3x a vždy v šestinedělí. Mě však dětská doktorka řekla, že to provádí až po prvním očkování proti tetanu tedy po 3. měsíci. Moc nerada bych to naše sluníčko nějak trápila. I jsme s manželem uvažovali, že jí propíchnout uši prostě nenecháme a jednou se rozhodne sama, ale přeci jen jsou u holčiček náušnice běžné a ráda bych se vyhnula tomu, že by se třeba mohla ve školce mezi ostatníma holčičkama cítit méněcenná. Kdy jste nechaly propíchnout svým holčičkám ouška Vy? Nemáte některá zkušenost s nastřelením náušnic u malých dětí?
 Marcela + Van 8 měs. 
  • 

mléko - malé balení??? 

(16.1.2001 7:47:41)
Nejdřív díky, za všechny odpovědi k tomu jak přibrat. Zjistila jsem, že pokud Vanda nepřibere sama, asi to jinak vážně nepůjde. Když jsem zkusila nějak "zahustit" jídlo, zase ho snědla míň. Takže jsem všechny snahy vzdala...

Ale k mé otázce. Nevíte někdo, jestli se dá někde sehnat malé balení mléka pro dítě? Vanda je pořád kojená, tak klasické balení nepotřebujeme, ale chtěla bych jí udělat třeba bramborovou kašičku, ale zase kvůli ní kupovat celou krabici mléka?? To vážně výrobci nepřemýšlí, že ne každý musí nutně potřebovat min. 400g práškového mléka? (to je totiž nejmenší balení, které v lékárně mají). Přitom se to mléko musí spotřebovat poměrně rychle...
 Monika(Michalka 1rok, Vojta 4 roky) 
  • 

Re: mléko - malé balení??? 

(16.1.2001 14:11:58)
Malé balení jsem viděla jen jako reklamní vzorky. Kamarádka, když vařila bramborovou kaši pro miminko, odstříkala do něj své mléko.
 Sasa 
  • 

Re: mléko - malé balení??? 

(17.1.2001 2:55:37)
Nutrilon existuje v malem baleni. Bohuzel uz si nepamatuji velikost ani cenu, pouzivala jsem ho pred 10 mesici, kdyz jsem chtela prestat kojit a potrebovala jsem vubec vyzkouset, zda ho mala bude pit.
Ahoj, Sasa.
 Monika (Michalka 1 rok, Vojta 4 roky) 
  • 

Re: náušničky 

(16.1.2001 10:54:33)
Ja jsem slyšela, že nejvhodnější je po šestinedělí. My jsme nechali píchnout ouška asi ve dvou měsících. Mám pocit, že Míša brečela hlavně proto, že měla svázané ruce plínkou po dobu píchání oušek. Když se píchají ouška ve vyšším věku už to docela bolí. Já byla moc ráda, že mi rodiče nechali píchnout uši jako miminku.
 Míša, syn skoro 4 
  • 

Re: Re: náušničky 

(16.1.2001 11:51:02)
Uši jsem si pro náušnice nechala píchnout až v 18 letech, takže si to velmi dobře pamatuju. Nebolí to víc, než jakékoli jiné píchnutí jehlou (třeba při odběru krve).
Jako malou mě trápilo, že nášnice nemám (byla jsem z holek ve třídě jediná), takže mít dceru, asi bych jí uši píchnout dala. Možná bych ale počkala, až do toho bude moct mluvit sama. U svých kamarádek, kterým píchali uši v miminkovském věku, jsem si totiž všimla, že mají dírky leckdy dost "šišatě" (moc nahoře, nebo naopak dole, vzadu apod.) a přičítám to tomu, že na malinkém oušku se asi hůř strefuje střed. Pětiletá slečna už má uši přece jen větší a když náušnice chce, je pro krásu ochotná "trpět".
Naše dětská paní doktorka jinak holčičkám uši sice taky píchá až po třetím měsíci, ale radši dřív, než začnou lézt, protože se tak ouška při hojení snáz udrží v naprosté čistotě.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.