| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Sunar?

 Celkem 8 názorů.
 Lena, Lucia 
  • 

Sunar? 

(11.1.2001 12:41:48)
Mojej 20-mesačnej dcére dávam ráno a večer piť Sunar. Až dodatočne som si prečítala na škatuli, že je vyrobený v Anglicku a nie v Čechách, ako som si doteraz vždy myslela. Aj napriek opatreniam, že niekto v Anglicku vyšetruje chov kráv na účel výroby detského sušeného mlieka, rozmýšľam nad začiatkom podávania normálneho mlieka, ktoré pijeme doma, prípadne plnotučného trvanlivého mlieka. Podotýkam, že dcéra je skôr menšia a štíhlejšia na svoj vek, preto som doteraz radšej volila Sunar.
 Marcela+Van 8 měs. 
  • 

Re: Sunar? 

(12.1.2001 14:19:23)
Jestli máš strach z "nemoci šílených krav" (anglický Sunar), tak myslím že všude opakují že mlékem se tato nemoc nepřenáší. Pokud tě to neuklidňuje, na trhu je přeci dost různých druhů dětských mlék od různých výrobců (BE-BA, Nutrilon, Milupa...) a to určitě i na Slovensku. Tak prostuduj etikety a vyber si. Jinak myslím že můžeš použít i sojové mléko (mělo by být speciálně pro mimča).
Používat "klasické" mléko asi není nejvhodnější náhražka...
 Iva , Klárka 5m 
  • 

Re: Re: Sunar? 

(13.1.2001 9:05:42)
Ahoj,
s tím sojovým mlíkem pozor, někde četla jsem i slyšela, že soja je alergen jako blázen, navíc má strašně moc bílkovin, takže malý děti ji vůbec nemají dostat, nebo jenom minimálně.
 Milan 
  • 

Re: Re: Sunar? 

(17.1.2001 18:41:51)
Já bych osobně nedoporučoval dětem
vůbec podávat v dnešní době sušené
mléka vyráběné v Anglii.Nevěřím nepodloženému tvrzení,že BSE se
nemůže přenést formou sušeného mléka.Teprve se bude v Itálii provádět výzkum zda je to možné !
Není vůbec známo,jak se BSE přenáší.V Anglii vzniká problém co
s pastvinami kde byl nakažený dobytek.Mohou se tam nadále vesele
pást zdravá zvířata ?Proč pak takové jisté tvrzení ,že v mléku to rozhodně být nemůže ?
Já jsem osobně sušené mléko z Anglie zahodil do popelnice.
Je mi z toho nanic,že se prodávájí tyto mléka v lekárnách.Pro děti vždy to nejlepší ? Jsme už na tom
tak špatně,že musíme všechno dovážet?
Milan.
 Marcela 
  • 

Re: Re: Re: Sunar? 

(21.6.2001 11:02:44)
Milane,
zajímalo by mě, jak myslíš to, že vyhodíš suš. mléko z Anglie a radši budeš používat domácí. Copak tady nebyla BSE prokázána také? No čím budeš dítě krmit? Jen kojit? Ne každá maminka kojí a kojit může.
Ne, nemusí se k nám všechno dovážet, něco máme i vlastní (třeba zrovna BSE)!
 Marcela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Sunar? 

(21.6.2001 11:05:05)
Milane - omlouvám se, předtím mi u tvého příspěvku skočil pondělní datum - proto mi přišel hodně zcestný. Ale stejně by mě zajímalo jak se na to koukáš dneska :)
 Helena , dva kluci 
  • 

Re: Sunar? 

(15.1.2001 11:19:22)
Ahoj Leno a Lucinko,
Pokud máš téměř dvouletou, zdravou holčičku, myslím ,že není nutné ji krmit sušeným mlékem.
Sojové mléko je vylisovaná tekutina ze sojových bobů a nemá se zvířecím mlékem mnoho společného. Je to úzce specializovaná náhražka kravského mléka pro děti, které jsou alergické na složky kravského mléka. Soja obsahuje totiž největší možné množství bílkovin podobných živočišným . Pro zajímavost a zpestření lze jistě krabici koupit. Pokud ti nevadí, že je děsně drahá. A můj názor k tomu varování, že je sojové mléko alergen jako blázen ... každá látka může být pro určité vnímavé jedince alergen ...Se sojou opatrně z jiných důvodů, je velmi mastná a snadno ji napadá velmi nebezpečný druh plísní.
Zeptala bych se dětskeho doktora, jestli můžete podávat obyčejné mléko. Pokud už malá pije plný Sunar a to určitě ano, vlastně pokaždé vyrábíš stejné mléko, jako koupíš v krámu .
 Míša, syn skoro 4 
  • 

Re: Re: Sunar? 

(15.1.2001 18:06:07)
Ahoj Heleno,
přece jen je vidět, že už máš děti trochu odrostlejší. Sunar se teď nepřipravuje "dvoutřetinový" a "plný", pro každou věkovou kategorii existuje krabice s trochu jiným složením. Svět je jednodušší.
Pediatři s kterými jsem o mléku pro dítě mluvila, doporučovali dávat do 3let tzv. pokračovací mléko (tj. pro děti starší 6měsíců). Přišlo mi to sice trochu jako lobby výrobců dětského mléka, snaha udržet si malé zákazníky co nejdéle, nicméně na mléko od krávy (raději čerstvé než trvanlivé) jsme přešli až asi ve 2,5 letech. Dřív malému nechutnalo.
Není pravda, že bys z prášku (tedy toho pro děti, existuje samozřejmě i normální sušené mléko) vyrobila stejné mléko jako je to klasické v obchodě. Všechny ty Sunary, Beby, Hamilony, Nutrilony apod. jsou trošku "přednatrávené", takže jsou lépe stravitelné. Taky jsou obohacené i o některé další vitaminy, než ty, které jsou v mléce od přírody, a tuším, že i například o jód.
Díky za poznámky k bylinkovým čajům. Někdy mi přijde, že pití pro děti je vážně věda. Zvlášť když do toho mluví samy a jen tak něco jim nechutná.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.