| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kolik?

 Celkem 2 názorů.
 Míša, 30. týden 
  • 

Kolik? 

(11.1.2001 0:17:26)
Ahoj mamči,
mám dotaz, na který jsem nikde nedostala uspokojivou odpověď. Od 27. listopadu 2000 jsem na "rizikovém". Termín porodu mám dle PP 10/3 a dle PM 24/3. Z jakého výdělku se mi počítá neschopenka a mateřská? Jsme totiž placeny od tržby, které se od září značně zvyšují. Je mi to skutečně počítáno z "plonkového období prázdnin" a září?

Dík a přeji vstřícné úředníky a mnoho trpělivosti.
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Kolik? 

(11.1.2001 10:12:26)
Ahoj Míšo,
nemocenská a tedy a peněžitá podpora v mateřství se vyplácí podle posledního známého průměru a to po celou dobu trvání pracovní neschopnosti (pouze v případě. že dojde zákonem ke změně výpočtu vyměřovacího základu, poslední známý se přepočte). Takže pokud máš PN od 27.11., poslední vyměřovací základ je za 3.kvartál, tedy měsíce 7,8,9. Zkus si spočítat, kolik by ti vyšel vyměřovací základ za 10 a část 11, a zvaž (pokud vyjde výrazně lépe) na pár dní přerušit PN - třeba dovolená. Pak se PN hodnotí jako nově vzniklá, vezme se poslední známý vym. základ (tedy 10 a část 11) a z něj se bude tedy odvíjet výše nemocenské i peněžité podpory v mateřství (stejná výše jako PN po třech dnech - 69% vym. základu). Pokud neumíš vypočítat vyměřovací základ, zeptej se mzdové účetní, určitě Ti to ráda řekne, tyto peníze nejdou z kapes zaměstnavatelů, nýbrž OSSZ a tedy je to nepálí.
Hezký zbytek těhotenství a zdravé mimi. Jitka

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.