| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nošení miminek

 Celkem 6 názorů.
 Pavlína 26, Ondra 6 týdnů 
  • 

Nošení miminek 

(7.1.2001 20:16:14)
Nám taky nikdo neřekl, jak správně nosit miminko, aby se mu nezatěžovala páteř. Jak jsem tak četla, jedna z nejoblíbenějších poloh našeho Ondry - leží bříškem na mě a kouká se mi přes rameno - je špatná. Můžete mi poradit, jak ho máme nosit správně? Díky.
 Dáša,4kluci 
  • 

Re: Nošení miminek 

(8.1.2001 17:05:28)
Milá Pavlíno,
kluky jsem nosila zády opřené o můj hrudník(oba se díváte před sebe).Pravou rukou přidržuješ pod zadečkem,nebo ruku provlékneš mezi nožičkama a dlaň položíš na bříško. Levou rukou přidržuješ hrudníček mimča u sebe.
Při tomto držení mimča můžeš vyzkoušet ještě ,,letadélko,,.Mimčo uchopíš stejně a držíš ho před sebou,v poloze na bříšku.Letadélko používej s ohledem na samostatné držení hlavičky.Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně. Dáša
 Lída, syn 20m 
  • 

Re: Re: Nošení miminek 

(8.1.2001 21:42:12)
Nám doporučila neuroložka to samé, fungovalo to dobře i jako ulidňovadlo.
 Lída, syn 20m 
  • 

Re: Re: Re: Nošení miminek 

(8.1.2001 22:56:54)
No, spíš jako uklidňovadlo...
 Iva, Klárka 5m 
  • 

Re: Re: Re: Nošení miminek 

(9.1.2001 19:55:54)
Nám klubíčko zase pro změnu nefungovalo, a to už od malička. Klubíčko nám ukazovala sestřička v porodnici jako pomoc při větříkách (poloha zádama k mému hrudníku nebo břichu, nožičky pod kolínkama přitáhnout k tělíčku), ale Klárka se vždycky začla hrozně propínat a kroutit a brečet, takže jsem toho nechala (a při větřících raději masírovala bříško a přitlačovala kolínka vleže).
Nevím, jestli je to proto, že ji nosím kalsicky posazenou na ruce hrudníčkem nasměrovaným na mě a potom se jí už klubíčko nelíbilo, ale mám pocit, že byla nespokojená od začátku.
Je tu taky velká nevýhoda klubíčka - máte plné obě ruce. Když máte dítě na sobě "POSAZENé", PřECE jenom si můžete jednu ruku uvolnit.

A - napadlo mě - všude se píše, že nošení v šátku je dobré, protože umožňuje právě klubíčko. No ale teda jakákoliv poloha, kterou znám, má ke klubíčku daleko.
Buď je dítě na mě připlesklý zepředu s roztaženýma nožičkama, nebo ho máte před sebou šikmo jako vánočku v šerpě (nenapadlo mě jiné dostatečně obrazné vyjádření ...:-)) nebo na zádech, ale při klubíčku si představím kolínka u tělíčka. Nosíme blbě?

 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: Nošení miminek 

(9.1.2001 8:02:51)
Ahoj Pavlo,
popsané polohy jsou správné, říká se jim klubíčkování a jejich smyslem je simulovat polohu dítěte z lůna, proto dbej i na podporu hlavičky, pokud ji sám neudrží a aby malý nenapínal nožičky (prohýbání do luku a záklon - to je špatně). Další možnou je tzv. klokánkování a ve vašem věku je ještě možné. Dítě si položíš bříškem na sebe, tak, aby hlavička ležela na Tvém hrudníku, rukou se podpírá zadeček, výsledkem je zase klubíčko. Našemu prckovi se na relaxaci líbil víc klokánek (maminka přece jen voní mlíčkem a dítě může poslouchat mámino srdíčko), na uklidnění spíš klubíčko, hlavně později, když už chtěl pozorovat a zkoumat okolí. Obě popsané metody jsou doporučené neurologem i rehabilitačními pracovníky.
Měj se Jitka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.