| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pokračování nočního zamyšlení :-)))

 Celkem 2 názorů.
 Monika, Adámek skoropětiměsíční 
  • 

Pokračování nočního zamyšlení :-))) 

(16.12.2000 3:04:12)
Ahoj, holky!

Jsem ráda, že se někdo ozval a že je nás více, kdo pracujeme. Nazdárek, Ivo, díky za tvoji odpověď v rubrice ´Zdravá výživa´ - ozvu se. Nemínila jsem svůj dlouhý příspěvek jako omlouvání se nebo vysvětlování nějaké konkrétní osobě - spíš to vážně bylo jen takové zamyšlení, možná to taky znáte, je po půlnoci, a vám se hlavou honí všelijaké myšlenky. Ďábelské tempo je v určitých okamžicích slabý výraz - no, ale zase nemusím sedět u PC každý den, takže se to srovná. A obdivuhodného na tom nic není (ale lichotilo mi to :-o) ) - ten s odpuštěním bordel, co tady někdy máme, není známkou toho, že bych zvládala všechno. Marcelo, před Tebou smekám, protože (jestli jsem teda četla pozorně) jsi zřejmě jediná, kdo chodí do práce - rozuměj je v zaměstnaneckém poměru. Opravdu klobouk dolů, neboť my, kdo pracujeme doma, ať už se jedná o účetnictví (Lenka), nebo překlady a tlumočení v mém případě, si víceméně můžeme kdykoli k miminku „odskočit“, pochovat ho a vůbec udělat i spoustu jiných věcí (pro provětrání mozkových zákrutů zapnout pračku, popř. umýt nádobí apod.). Vážně si nedovedu představit, že bych chodila do „klasické“ práce. Lenko, jsme na to velmi podobně - do půl čtvrté odpoledne jsem překládala, pak jsem si šla lehnout a probudila jsem se tím, že mi 17:30 odtekla plodová voda (Adámek se pak narodil v 21:45). A v neděli, když jsme se vrátili z porodnice, jsem zasedla k PC a …. hádejte…. překládala nějakou smlouvu nebo co :-)))). Píšeš, že vozíš Vandulku s sebou. Jak na to zákazníci reagují? A ten pocit, že se na Tebe miminko dívá jako na "zrádce" znám, Adámek se na nás tak díval v nemocnici... Díky, Dášo, za vysvětlení, nás zoubky teprve čekají :-)) Soupeří Tvoje dvojčata o tvoji náruč? Snaží se Tě tomu druhému nějak odlákat?
Pokud jde o peníze, není důvodem to, že by můj partner vydělával méně (a navíc oba děláme to stejné, takže jsme téměř zastupitelní), ale spíše to, že kromě pocitu, že jsem udělala něco dobře a že se mi to povedlo dobře přeložit, je to ještě (většinou) dobře zaplacené. A last, not least - získat zákazníka a hlavně si ho udržet je záležitost časové flexibility a dostupnosti. Ona vůbec problematika spokojenosti s jakoukoli činností je velmi zajímavá. Je víc lidí, kteří jsou ochotni dělat dlouhodobě práci, která je baví, za málo peněz, nebo je více těch, kteří dělají něco, co je nebaví, ale dostanou za to dobře zaplaceno? Jistě je otázkou, jak bychom definovali „dlouhodobě“. A maminky na mateřské dovolené by asi taky byly spokojenější, kdyby dostávaly více peněz. Znáte někoho, komu rodičovský příspěvek (tuším, že je to asi 2400,- Kč) stačí a víc by ani nepotřeboval?

Tak už zase přetahuju dlouho přes půlnoc…
Dobrou noc!
Monika

P.S. Na druhou stranu - tohle spojení miminko-práce-domácnost u mě možná vedlo k tomu, že jsme začali s dokrmováním Sunárkem, když měl Adámek pět týdnů... Dana, dvojčata 
  • 

Re: Pokračování nočního zamyšlení :-))) 

(16.12.2000 12:03:51)
Ahoj Moniko, skutečně spolu soupeří... Úplně nejlepší je, když si hrají, ani si mne nevšimnou, najednou přijde jeden a vzápětí je u mne druhý. Díky tomu, že se snažíme je opravdu nijak neupřednostňovat jednoho před druhým, vždycky chovám oba - potíže nastanou v momentě, kdy se mi ještě zkoušejí v náručí prát - přeci jen někdy tam chtějí být sami, ale většinou to vyřeší tatínek tak, že si jednoho vezme a jde s ním "blbnout" nebo je jednoduše musím "zpacifikovat". Nás k tomuhle vydělávání opravdu dohnaly hlavně peníze. Tatínek přišel o práci a protože je mu 51 (ač je "otitulován"), odepsal na 72 inzerátů (žádná reakce) a práci nesehnal. Začal tedy podnikat a opravdu hrozil "krach rodinného rozpočtu", když do toho přišel jeden kamarád, že by pro mne měl dalšího klienta na účto (i na mateřské jsem dvě malinké firmičky účtovala, ale tohle je poněkud sousto) - mně to vyhovovalo, ne, že bych se s kluky nudila, ale trochu se mi stýskalo po práci, kterou mám ráda a tak to celé začalo. Teď už se tatínkovi začíná malinko dařit, ale protože zvládáme, není důvod mou práci opouštět. Tedy - opouštět - pracuji doma, večer nebo když kluci spí....

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.