| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Možnost otěhotnění při antikoncepci?

 Celkem 4 názorů.
 Katka, 27 bezdětná 
  • 

Možnost otěhotnění při antikoncepci? 

(15.12.2000 13:48:59)
Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s otěhotněním při užívání antikoncepce. Beru ji pravidelně, ale mám takový "divný" pocit a poslední menstruace byla slabší než jindy. Možná je to jenom díky stresu. Poradíte? Děkuji.
 Ivana 
  • 

Re: Možnost otěhotnění při antikoncepci? 

(15.12.2000 19:13:55)
Já sama s tím zkušenosti nemám, avšak znám od známé případ lékařů, kteří i přes antikoncepci mají dnes krásnou holčičku! Ale tvrdí, že nevynechali ani jednu pilulku, asi jsou to malé procento kterým se toto stane.
Jinak se prý nemusíš bát, pokud se Ti to přihodilo a zjistíš to co nejdříve a vysadíš HA tak bude miminko OK.
 Lenka (Šárka 7 měsíců) 
  • 

Re: Možnost otěhotnění při antikoncepci? 

(15.12.2000 23:55:17)
Ahoj Katko, taky s tím osobně nemám zkušenost, ale dcera mé známé zjistila, že je těhotná až když byla v pátém měsící a ucítila pohyby. Je trochu při těle, takže podle rostoucího bříška nic nepoznala - jen si myslela, že zase trochu přibrala. Přitom brala antikoncepci (prý taky nevynechala ani jednu tabletku) a měla normální MS. Za čtyři měsíce se jí narodil krásný a zdravý chlapeček - docela krátké těhotenství, ne?
Lenka
 Jana, 9měs. Jakub 
  • 

Re: Možnost otěhotnění při antikoncepci? 

(5.1.2001 2:12:16)
Katko,
já tedy znám případ od mé maminky starý asi třicet let, její kamarádka otěhotněla při užívání HA. Narodila se holčička, naštěstí měla "jen" srostlá horní a dolní víčka řasami, které jí byly ještě v porodinci chirurgicky přestřihnuty. Horší to bylo, když dospívala - menstruace ne a ne přijít, až se v jejích 17 zjistilo, že vlastně nemá dělohu.

To bylo "kdysi". V sedmdesátých letech, kdy se propagovalo nekojení, se k zastavení laktace doporučoval jistý přípravek, který měl za následek podobné deformace. Já jsem si nechala píchnout Depo-Proveru, jedinou dávku, už je to pět týdnů, co mi skončil účinek, a stále krvácím. Menstruace nikde (rozdíl mezi krvácením po HA a menstruací žena pozná), a přitom bychom chtěli druhé miminko.
Zřejmě nejsem ten pravý typ pro HA. Některé ženy ji snášejí líp, některé hůř.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.