| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re:re:re:re: spokojenost na Bulovce

 Celkem 7 názorů.
 Pavlína, Ondra 18 dní 
  • 

Re:re:re:re: spokojenost na Bulovce 

(13.12.2000 21:25:11)
Milá Soňo,
opravdu nechápu, proč Vám připadá holení v místě nástřihu a klystýr škodlivý. Podle mě je to - s prominutím - blbost. Při svém porodu mi to naopak připadalo úplně normální a cítila jsem se lépe, že jsem nemusela 3 dny na velkou. Porod byl ukončen císařem a před tím mě mimo jiné vyholili prozměnu nahoře. Vůbec mi to ¨nevadilo a když mi strhávali širokou náplast, bylo jen dobře, že tam žádné chlupy nebyly. Myslím si, že je na každé mamince, aby si sama rozhodla, co je za procedury pro ní nejlepší a jestli někomu vyhovuje rodit vleže, proč ne. Když jsem měla bolesti, tak poloha v pololeže byla pro mě naopak velmi příjemná. A kdyby došlo na normální porod, rozhodně by mě nikdo nedonutil rodit v jiné poloze. Pavlína
 Eva, 32. týden 
  • 

Re: Re:re:re:re: spokojenost na Bulovce 

(13.12.2000 22:08:41)
Milá Pavlíno,
nic proti Vašemu názoru, ale podstata diskuse je trochu někde jinde. Píšete "Myslím si, že je na každé mamince, aby sama rozhodla..." Problém je v tom, že řada lékařů si to, narozdíl od Vás, nemyslí. O tom je většina diskusí na téma "klystýr, holení, nástřih, poloha... atd." zde. A soudím, že tyto diskuse jsou zcela namístě (bylo by ovšem příjemnější, kdyby nemusely být). Osobně si myslím, že často diskutovaný klystýr a holení patří ještě - relativně - k prkotinám. Daleko horší je kupříkladu to, že v některých porodnicích dostane rodička v 1. době porodní analgetika, aniž by někdo zvažoval, zda je to v jejím případě nutné, nebo to s ní dokonce diskutoval. To se ovšem, alespoň pokud jsem slyšela, netýká právě Bulovky. Ze zkušeností uveřejněných zde si vzpomínám na takový případ od Apolináře. Osobně jsem se s tímto přístupem setkala (naštěstí jen při prohlídce porodnice) v Krči. Pan doktor mi na mou otázku jasně odpověděl, že prakticky všechny maminky dostávají v 1. době porodní Dolzin. Samozřejmě, dle zákona máte všude právo odmítnout medikaci (pokud není přímo ohrožen život), podepsat revers atd... Myslím si však, že vztah důvěry a vzájemného respektu, který by měl být mezi lékařem a rodičkou, je trochu o něčem jiném.
Přeji Vám hodně radosti z miminka, Eva
 Lída, syn 19m 
  • 

Re: Re: Re:re:re:re: spokojenost na Bulovce 

(13.12.2000 23:27:04)
Často tady čtu, jak jsou lékaři neochotní konzultovat své zákroky s rodičkou. Pokud si dobře vzpomínám, dostala jsem před porodem k podpisu smlouvu, kde jsem měla dopředu souhlasit s postupem, který lékař zvolí. Nevím, jestli je praxe a smlouva nyní stejná, ale pokud podepíšete (nemusíte), nedivte se, že se vás už podruhé neptají. Není ovšem dobře vymyšlené, že rodička dostane smlouvu většinou k podpisu v době, kdy ji zajímají naprosto jiné věci.
Lída
 Jana Novotná, dva synové( 11,2) 
  • 

Re: Re: Re: Re:re:re:re: spokojenost na Bulovce 

(14.12.2000 0:55:03)
Ahoj Lído, to s tebou souhlasím. Mě ho dávala podepsat sestřička, ne lékař. Jsou to poněkud prazvláštní soc. praktiky.Za porod u nás zodpovídá lékař, přitom sestřička davá podepsat souhlas. Podivné kompetence.
Během porodu jsem se několikrát sesty na něco ptala a ona odpovídala vždy stejně: " Až co řekne pan doktor ", pan doktor však nikde nebyl. Ten řídil patrně můj porod na dálku z lékařského pokoje. Porodní asistentka mi nebyla schopna podat informaci.
 Eva, 32. týden 
  • 

Re: spokojenost na Bulovce - podpis smlouvy 

(15.12.2000 10:32:40)
Díky za připomínku o té smlouvě, nevím o tom podrobnosti, i když jsem ji kdysi u kamarádky viděla. Myslím, že i v tom je "jedno z jadýrek problému". Buďto předem podepíšu- s nadsázkou řečeno "dělejte si se mnou co chcete, se vším souhlasím", a nebo mám, dle zákona, možnost např. odmítnout medikaci jako takovou. Obojí je přece nesmysl, a už ten samotný systém prakticky s žádnou diskusí či domluvou nepočítá (děkuji tímto všem sestrám a lékařům, kteří jsou přesto ochotní o něčem diskutovat). Ačkoliv, jak asi vyplynulo z mého předchozího příspěvku, nejsem přítelem analgetik, oxytocinu atd., pokud se např. podávají jen "aby to šlo rychleji", nikdy bych nepodepsala, že odmítám medikaci - vždyť nevím, co se bude dít a jak se porod může zkomplikovat.
Ze zkušeností mé kamarádky vím, že je možné ze smlouvy něco vyškrtnout nebo snad i připsat tam svůj dodatek. Ta ovšem rodila v CAPu, který dnes v původní podobě prakticky neexistuje. Myslím, že CAPovým maminkám tehdy porodní asistentky i poradily, jak smlouvu upravit, ale tím si nejsem jistá. Kolik maminek ovšem o takové možnosti ví, a kolik jich má sílu o smlouvě diskutovat při porodních bolestech?
Eva
 Marcela 
  • 

Re: Re: spokojenost na Bulovce - podpis smlouvy 

(15.12.2000 14:46:29)
Pokud vím, nejednalo se o striktní podpis souhlasu či naopak výhradního nesouhlasu s medikací. Pokud nepodepíšete, nezbývá než před každým lékařským zásahem souhlasit či nesouhlasit individuálně. Neznamená to, že v případě komplikací vás nechají třeba i zemřít.
 Magda, 2 deti 
  • 

Re: Re: Re:re:re:re: spokojenost na Bulovce 

(14.12.2000 14:37:01)
Rodila jsem v Krci a dolzin jsem nedostala. Na primy dotaz odhledne dolzinu mi tam MUDr. Sever odpovedel, ze pokud si ho neprejete, odmitnuti akceptuji. Mate-li nejake prani, vzdy stoji za to ho nejprve rict, protze leckdy neni problem vyhovet.
Ale mate asi pravdu, ze pasivnim matkam je dolzin podavan pausalne a to neni dobre.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.