| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

příjmení nemanželských dětí

 Celkem 4 názorů.
 Anna 
  • 

příjmení nemanželských dětí 

(11.12.2000 8:53:02)
Prosím o radu. Mám přítele a velice ho trápí takovýto problém.
Byl ženatý,s manželkou se jim narodila dcera,rok po svatbě si jeho manželka našla milence /ženatého souseda/a cca za dva roky s ním otěhotněla.Porodila ještě v době trvání manželství.Potom podal přítel žádost o rozvod,bylo bez problémů určeno otcovství manželčina narozeného syna /delší dobu se již pohlavně nestýkala se svým manželem/,po celou dobu rozvodu můj přítel platil manželce/cca 6 měsíců/spoustu peněz, protože podle našich zákonů měl k ní vyživovací povinnost, i když už nebyla na mateřské jeho zásluhou, ale byla to pořád jeho manželka.?!!S tím se přítel vyrovnal.Tohle prý v zákonech řešeno není.Ale nemůže se vyrovnat s tím, že syn bývalé manželky nosí jeho příjmení/příjmení,jaké má i jeho matka/,nedokáže se smířit s tím, že někdo cizí bude napořád nositel příjmení, na kterém si muži tolik zakládají, a navíc jsme z malé vesnice.Zmíněný"ženatý soused" už o přítelovu bývalou manželku ,ani svého syna,nejeví zájem .Nyní již"bývalá"žije s dalším novým partnerem.Takže zatím má dvě děti ,každé s jiným /dceru z manželství,syna nemanželského/a mají všichni příjmení po mém příteli.Pokud se nevdá a bude mít další dítě, bude se jmenovat zase stejně?Dá se s tím něco dělat, existuje nějaký zákon??Poraďte.
 Naďa a malá Pavlínka 
  • 

Re: příjmení nemanželských dětí 

(18.12.2000 22:02:49)
Milá Anno.po delší době jsem zabrousila na internet a to,co píšete se skutečně děje.Sama s tím to problémem mám nebo jsem spíše měla co dělat.Manžel odešel od rodiny a dětí a já musela jak výživné tak svěření dětí do mé péče vyběhat soudní cestou.Bylo to hrozně vyčerpávající a soudní proces střídal další.Proto,když bylo vše zařízené,tak jsem se rozhodla,že mě u soudu jen tak nikdo neuvidí.Podotýkám,že jsem byla stále vdaná.Po čtyřech letech jsem se znovu zamilovala a můj přítel požadoval,abych tuto svoji situaci vyřešila.V září jsem se po 10-ti minutách rozvedla a v listopadu neplánovaně otěhotněla. Můj přítel neměl vyřešen spor o majetek-byl čerstvě rozvedený a jelikož se soudil o byt,který byl jeho,svatba nepřicházela v úvahu.Dohodli jsme se,že se brát nebudeme a naše dítě ponese partnerovo příjmení.Nakonec se vše odehrálo tak,že jsem jednoho dne,zvedla telefon a na matrice se informovala,zda je toto možné.Nastal šok,poněvadž mě bylo zděleno,že od rozvodu manželství neuběhlo 300 dnů,tudíž partner na dítě nemá žádný nárok a příjmení ponese po mém bývalém manželovi.Muselo by proběhnout soudní cestou několik procesů,při kterých by jeden muž žádal,aby dítě bylo prohlášeno za jeho,ten druhý by se musel soudit o zbavení otcovství,dítěti by se dělala krevní szkouška na určení otcovství-nechápu dodnes,protože pravý otec se ke svému dítěti hrdě hlásil,ale nebylo mu to nic platné. Nakonec vše dopadlo tak,že jsme raději oželeli byt,byla svatba která všechno dala do pořádku,protože dítě automaticky převzalo příjmení po manželovi.Nevím,jestli jsem to popsala srozumitelně.Zítra,tj.19.12.2000. budeme o tomto problému hovořit v Trní na Primě.Manžel tam dokonce bude citovat znění tohoto děsného zákona,takže,jestli Vás toto téma zajímá,tak se podívejte večer na telku.Přeji,ať se u Vás také vše vyřeší ke spokojenosti obou.Zdraví Naďa.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: příjmení nemanželských dětí 

(18.12.2000 22:23:42)
Ahoj Naďo, na Trní s Vámi se ráda podívám (sleduji ho pravidelně a určitě bude zajímavé). Tenhle zákon "pitomý" je - na druhé straně chrání budoucí matku i dítě v případě, že se k miminku nebude chtít rozvedený otec hlásit. Třeba časem vymyslí něco méně komplikovaného. V každém případě budu držet palce tobě i tvé rodině.
 Anna 
  • 

Re: Re: příjmení nemanželských dětí 

(2.1.2001 15:53:12)
Milá Naďo, děkuji Ti za příspěvek. Bohužel jsem ho objevila pozdě a "TRNÍ" jsem neviděla.Je mi to moc líto. O tomhle problému nemanželských dětí a jejich příjmení se nemluví moc často a tak vůbec nevíme, co se stím dá dělat a kde se informovat.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.