| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zažíváte také takové "procházky" jako já?

 Celkem 27 názorů.
 Milada, dcera skoro 5 týdnů, syn skoro 5 let 
  • 

Zažíváte také takové "procházky" jako já? 

(10.12.2000 23:13:15)
Milé maminky,

mám syna, kterému bude koncem měsíce 5 let a každý den chce vozit kočárek. Což o to, dcera poměrně rychle usne a v tu chvíli mu ráda nechám sestřičku povozit.
Chvíli je kočárek autíčko, on je automechanik - jako spravuje kola, chvíli je řidičem...O víkendu, když jdeme i s manželem, stává se náš kočárek mašinkou, syn strojvůdcem a dnes jsem byla nucena dělat jídelní vůz -)) atd. Docela bychom si to užívali, kdyby...

Syn měří asi 110 cm a přes hluboký kočárek prostě nevidí, čili na něj neustále volám tyto věty:Dej pozor, tady je to od pejska, pozor támhle taky! Ježišmarjá, teď jsi do to málem vjel, kam koukáš? No tak, to snad není možný, kdo bude mejt ty kola, a ke všemu jsi do toho šlápl! Musíš koukat, vždyť víš, že to je tady všude. A tady v téhle ulici si ten kočárek radši vezmu a pojď se mnou za ruku, vždyť víš, že tady u školy je to nejhorší - tady bys to prostě neprokličkoval! No, tady už si můžeš kočárek vzít. Nechceš? Ani se ti nedivím...

Co tomu říkáte? Asi teď působím jako, že jsem blázen, či že nesnáším zvířata - zvláště psy... ALe fakt mne ty špinové chodníky už nebaví... Že máte taky psa? Tak si představte, že máte taky třeba roční dítě, které sbírá, na co přijde...
Opravdu nevím, co s tím. A u té školy, která je ve vedlejší ulici je to vážně nejhorší...

Je to jenom můj problém?
 Zdenka + dcerka Zdenka 2 roky za týden 
  • 

Re: Zažíváte také takové 

(10.12.2000 23:54:33)
Zahrála jste mi do noty, mě to také dost žere. Dcerku jsem sice naučila koukat aby nešlápla do "hovýnka", ale někdy se zadaří, takže tuhle jsme si ho donesly domů. Sice jsem dělala jako že nic, že to vyčistíme (měla od toho i kalhoty a punčocháčky), ale v duchu jsem si říkala, že bych všem kteří nechají ty psy jen tak ...., tak bych jim to namazala na ksicht - tak hrozný jsem měla na ně vztek. Máme u domu celkem hezký park. Akorát si tam děti nemohou hrát bez toho aby pořád koukali na zem kam šlapou a okolo jestli se na ně neřítí nějaký hafan ( cedule volné pobíhání psů zakázáno jsou ignorovány). Rovněž jsou ignrovány koše a sáčky k tomu určené, které jsou po celém parku. Běžně vídáme jak "pejsek kaká" a "paní" či "Pán" je tan přihlížejí a pak s klidem odejdou, z 50ti % (pokud nevypadají moc bojovně, se Zdeninkou jsem srab) začnu velice hlasitě Zdenince vysvětlovat :"No vydíš to pejsek se vykakal a paní/pán neuklidil hovýnko, pak si tu dětičky nemohou hrát a musejí davat pozorr na hovýnka, to se nedělá.... apod. Zatím to všichni ignorovali a dělali, že mě nevidí a neslyší. Že vidím někoho uklízet je spíše vyjímka. Jo vlastně jednou mě nějaký tatínek okřiknul co si to dovoluji. Jel s kočárkem, resp. stál před školou, na vodítku měl chrta, který se právě .... a čekal na starší dítě. Dobré co? Kdyby alespoň ty co mají děti to uklízeli aby další generace byla k takovým věcem ohleduplnějí, ale takhle nevím, nevím, kde se to ty děti naučí. Zdeninka mi nosí poctivě každý papírek do koše, nebo dáváme do kapsičky a čekáme až bude koš, třídíme odpad, už víme, že nám z toho udělají nové lahve a papír, a pak vidím jak jde nějaké dítě ze školy, zahodí na kraj chodníku co mu překáží v kapse, pak se otočím na druhou stranu a tam zase nějaký pes... , tak mám pocit marnosti.Možná moje psaní přijde někomu nechutné, ale věřtě, že mnohem nechutnější je kličkovat mezi "hovýnky". Už před časem jsem přemýšlela, že vyhlásím boj proti pejskařům (pejsci za to nemůžou), když magistrát proti tomu nic nedělá, nebo tvrdí, že dělat nemůže. Vrátím se do této diskuze s nápadem mého "boje". Pokud byste se chtěl někdo přidat můžete se ozvat i na můj mail.
 Eva 
  • 

Re: Re: Zažíváte také takové 

(11.12.2000 10:18:16)
Milá Milado a Zdenko ... a jistě i další,
jsem pejskař(ka) i když asi vyjímečný v tom, že po svém psovi uklízím. Majitelům psům, kteří nechávají své miláčky kálet kde se jim zlíbí se pokouším domlouvat, ale ve většině případů tato rozmluva končí špatně a někdy i urážkami na mou osobu. A přitom stačí tak málo - použitý sáček ze supermarketu (který by skončil v koši) a 20 vteřin na úklid.
V březnu čekáme naše první mimi a já se taky děsím toho, jak mu budu vysvětlovat, proč MY uklízíme a proč tam ta paní NE.
Někdy by se měli vychovávat spíš dospělí, než děti !
 Janka Linhartová, Katka - 6. měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Zažíváte také takové 

(11.12.2000 22:24:01)
Nedá mi, abych se taky nepřidala. Chápu, že ne všichni majitelé psů jsou stejní, že psi za to nemůžou a v principu může pes v rodině přinést mnoho pozitivního i do výchovy dítěte. Ale - když každý den, ale opravdu každý se vracíme z vycházky a kolečka našeho terénního kočárku (předsstavte si vzorek typu "farmářky") jsou zasažena - na mé lásce k psům to nepřidá... Když už štěkají na kočár, nebo mají tendenci vyskakovat a podívat se do něj (občas za úsměvu majitele se slovy, že pejsek má rád děti), dobře, ať si dítě zvyká, patří to k životu, ale psí výkaly jsou na mne moc - občas mám chuť je sbírat a hodit hromádku každému, kdo má psa, před dveře.
Ale co s tím?

S pozdravem

Janka
 Lída, syn 19m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zažíváte také takové 

(12.12.2000 19:28:55)
Ahoj Janko,
parkuji s kočárem doma a když syn začal prolézat byt, bralo mi nervy, že nejvíc ho zajímala právě kolečka kočáru. Ať byla umytá sebelíp, nelíbilo se mi to. Problém mi vyřešily návleky na kolečka. Stačí igelitový ubrus, vystřižená kola a pás asi 12cm široký a guma. Třeba se to osvědčí i tobě.
Na procházky, pokud je to možné, chodíme na školní hřiště. Je tam spousta věcí k prozkoumání a teď v zimě tam tělocviky neprobíhají. A bobky najdem maximálně od zajíců.
 Míša, syn 3 a 3/4 
  • 

Re: Re: Zažíváte také takové 

(11.12.2000 10:24:16)
Ahoj Zdeno a Milado,
přidávám se k vám - taky mi pejskaři pěkně lezou krkem. Psi za to nemohou a mám je pořád ráda, jen mám dojem, že jejich majitelé ztrácejí soudnost.
Bydlíme u malého parčíku, který pejskaři z širokého okolí přetypovali na psí záchodky. Trávník v parku je "šrapnely" promořen tak dokonale, že na něj žádná maminka dítě nepouští. Jak "lákavě" to v parku voní asi nemusím zdůrazňovat - nejhorší je to v předjaří, když se oteplí a rozmrznou bobky nahromaděné za celou zimu. To se pak parkem nedá ani projít bez plynové masky. Do novinového papíru po svém mazlíčkovi u nás uklízí jen jeden pán, majitel teriéra.
Musím říct, že náš obvodní úřad se poměrně snaží (snažil) - zbudoval v parku dvoje psí záchodky. Pěkně vyložené oblázky (pravidelně je vyvážejí a čistí) s kamennými patníky. V životě jsem tam ale žádného pejska neviděla, asi mají jiný vkus. Taky parkem dvakrát týdně projížděla vysávací motorka, která trávník čistila, ale teď už jsem ji dlouhé měsíce neviděla. Asi OÚ došly peníze.
Ty všudypřítomné značky psí přítomnosti nejsou ale to jediné, co mi vadí. Chápu, že se psi potřebujou vyvenčit a proběhnout, ale nevím proč bych měla snášet, že mě přitom budou očuchávát, skákat mi zablácenými tlapkami na čistě vyprané kalhoty, nebo že labrador položí tlapky na ramena mému synovi (bylo mu tehdy 18 měsíců) a povalí ho. Argument, že je to 10 měsíční štěně a chce si hrát, přede mnou neobstojí - v poměru k batoleti je to asi jako kdyby si s dospělým chtěl pohrát tygr.
Znám spoustu rodin, kde vedle sebe v pohodě vyrůstají dítě a pes. Dojímá mě, když vidím, jak pes hlídá kočárek a běží hlásit, když miminko zapláče. Nepřestávám žasnout jak trpělivě snáší vlčák našich známých zubní prohlídku od své tříleté "majitelky". Ale to jsou jiné situace. Ti lidé svého psa znají, vědí proti čemu je očkovaný, vědí, že je zdravý a především vědí, jaké chování od něj můžou čekat. Já o těch psech u nás v parku nevím vůbec nic, kromě toho, že mají nevychované páníčky.
Jsem ráda, že to někdo cítíte podobně. Už jsem se bála, že vyhnat psa z dětského pískoviště je společensky neodpustitelné.
 Lenka(Jakub 4 roky, pes Arina) 
  • 

Re: Válka pejskařům 

(11.12.2000 14:46:15)
Mám jednu prosbu. Souhlasím, že hovínka jsou odporná (naše rodina po Arince poctivě sbírá). Ale nevyhlašujte válku pejskařům, ale kampaň za sbírání hovínek a odpovědné vlastnictví psa. Vyvolá to méňe emocí a je to rozhodně přesnější. Vlastnit psa není přece nic špatného, špatné je obtěžovat s ním (a s jeho extramenty okolí).
PS: Myslím, že pes dal našemu synovi i celé naší rodině mnoho pozitivního.
 Ivona Honigerova, 17. týden 
  • 

Re: Re: Zažíváte také takové 

(11.12.2000 15:55:01)
Já patřím do skupiny pejskařů, takže Váš příspěvek mě zaujal už názvem. Když jsem si jej přečetla, byla jsem zklamana, protože mluvíte o pejskařích jako o těch, kteří nejsou schopni po svých psech hovínka uklidit. Ale ne všichni pejskaři jsou stejní. Například my máme doma specielní box, kam ukládáme pytlíky na hovínka a když jdeme s naším pejskem ven, mívám takových pytlíků po kapsách nejmíň tři, protože se může stát, že bude mít pejsek průjem a svojí potřebu udělá víckrát. Jsem vděčna za popelnice na hovínka, nejsou sice na každem rohu, jak bych si představovala, takže musím se psím hovínkem kráčet pět minut, než jej mohu vyhodit, ale i tak magistrátu dík. A na dětské hřiště našeho psa vůbec nepouštíme, neboť to hřiště je určeno dětem, ne psům. Vím od svých známých pejskařů, že takto se nechováme jenom my, tak prosím, neházejte nás pejskaře do jednoho pytle.
 Stáňa(40)+Ondra(6,5) 
  • 

Re: Re: Re: Zažíváte také takové 

(11.12.2000 16:17:17)
Ivono,
rozhodně bych nerada házela všechny pejskaře do jednoho pytle (i když můj předchozí příspěvek tak taky možná vyzněl), nemám takovéto paušalizovaní ostatně ráda nikdy. Ale to, čemu se denně cestou po našem sídlišti vyhýbám (nebo ve chvilce nepozornosti do toho šlapu), mne přesvědčuje spíše o tom, že těch ohleduplných pejskařů (jako jsi třeba Ty) je pořád ještě málo. Věřím tomu, že pokud po svém pejskovi uklízíš, tak Tě příspěvek "proti pejskařů" naštve. Ale věř, že určitě většina z nás nemá nic proti pejskům a pejskařům obecně, ale právě jen proti těm nevychovaným a bezohledným pejskařům.
Kdoví, možná za dva roky (až Tvé očekáváné miminko povyroste do věku, kdy všude vleze, všechno chce prozkoumat) taky trochu změníš názor. A nebo třeba taky přibude těch ohleduplných a změním ho já (musím říci, že velice ráda).
Měj se a ani Ty ani ostatní slušní pejskaři (Eva a další) si neber osobně.
 Majka, 6letá Zuzka a 2letý Adam 
  • 

Re: Re: Zažíváte také takové 

(27.12.2000 0:54:58)
Milado, hovoříte mi z duše. Naše skvělé Jižní Město je tímto problémem asi již proslulé, ale nedělá se nic - až na pár košů pro psí.... Ovšem pejskaři na to dosti kašloou. Ani naše procházky nejsou díky psím hovínkům romantické a klidné, kromě toho máme obden poněkud mokrý výtah. Jezdíme s ním do 12. patra s kočárkem, takže bez výtahu se neobejdeme.
Jak jsem pravila, nedělá se nic. Víte, co mi ale ještě leží v žaludku? Všelijaké ty "miláčkovské" pořady. Mají snad všichni účinkující pro své hafánky zahradu? Spíše ne. A jestlipak běhají za svými pejsky po ulicích s lopatičkou? Moc by mne zajímalo, jak to s nimi je.
Jistě se setkáváte s kyselými pohledy lidí, jedete-li MHD s kočárkem nebo třeba jen do obchodu. A běda, když ej dítě již chodící a tudíž má i nějaké potřeby - vaše důstojnost mizí v nenávratnu. Ale pejskaři? Mají všude zelenou ...a po nich zbyde hnědá...

Připojuji se k pomyslné petici za čisté chodníky a trávníky!!!!
 Míša v očekávání 
  • 

Re: Re: Zažíváte také takové 

(28.12.2000 13:43:10)
Je mi líto, že máte tyto špatné zkušenosti a házíte tak téměř všechny pejskaře do jednoho pytle (i s těmi sekrementy).

Doma mám 7 bafanů - nejstarší fence je dvanáct let. Když jdu na procházku, není nic jednoduššího než mít v kapse igelitový sáček, kterým případný bobek chytnu a pak sáček přetáhnu přes ruku. Otázkou je, jak dlouho budu sáček nosit, když v Kolíně zase tolik odpadkových košů není.

Myslím, že není tak úplně pravda, že není způsob, jak bojovat proti zlobivým páníčkům. Není to tak dlouho (asi 2 roky), co se po Kmocháku (asi kolem třetí ráno) na kolínském náměstí vykadil ne pes, ale statný čtyřicátník. Hlídka policie ho viděla a tak počkala až dokoná potřebu. Pak k němu přikročili a milý pán si po sobě musel uklidit. Pokuty nic nevyřeší, ale ta ostuda, kdy Vás vede policajt s hovínkem v ruce je nevýslovná.

Přeji Vám i Vašim dětem, abyste se museli vyhýbat hovínkům co nejméně.
 Radim, dva rošťáci a jedna rošťanda 
  • 

Re: Zažíváte také takové 

(11.12.2000 13:04:21)
Vůbec to není jenom tvůj problém, je to všude a vůbec nikoho nezajímá, že na světě jsou i malé děti. Bydlíme v paneláku, který má 58 bytů a ve 42 z nich bydlí i pes! Lidi si dneska radši místo dítěte pořídí čokla, ale že by se měli starat i jinak než platit poplatek za psa, to je nějak vůbec nezajímá. Boty od - nezlobte se na mě, ale jinak, než hovno se tomu říct nedá, zvlášť tehdy, když s ním přijdou kluci domů na botech nebo je nalepené na kočárku - hoven, je-li to možné, nemyjeme, ale rovnou vyhazujeme do igelitového pytle a pak se celá rodina drhne rejžákem. Nemám rád udávání, ale v těchto případech by se mělo udávat a mělo by to být považováno za službu všem, ne jenom "straně".
 Stáňa(40)+Ondra(6,5) 
  • 

Re: Zažíváte také takové 

(11.12.2000 16:02:12)
Ahoj Milado, Zdenko, Míšo a Radime,
naprosto sdílím Vaše názory na pejsky, resp. na jejich páníčky. Je to problém, který je zřejmě celopražský (pokud není i „přespolní“). My bydlíme na Jižním Městě a pejsčí pozdrav na botách (v lepším případě) si domů přineseme občas i my, o Ondrovi, který neustále někde lítá, nemluvě. V čerstvé paměti mám to, jak jsem onehdy prala vše, co měl Ondra na sobě – hráli s tatínkem za domem fotbal, Ondra padal po míči a přesto, že po předchozích zkušenostech předem propátrali terén, něco jim uniklo, no a smrdělo celé oblečení, včetně bot. A včera jsme na vycházce „ulovili“ psí hovínko „aspoň“ do vzorku podrážky. Máme za domem velkou zelenou plochu (prostor mezi dvěma stanicemi metra, na kterém se nesmí stavět, zatravněný, vylepšený několika umělými kopečky) – ideální místo pro hry dětí. Ovšem kdyby ho jako ideální místo pro venčení svých miláčků neobjevili také všichni pejskaři ze širokého okolí. Takže hry dětí jsou možné pouze s rizikem nějakého toho šlápnutí. Přitom u nás uzavřené vnitrobloky (pro pejskaře nepřístupné) vlastně nejsou, takže dětem pro nějaké lítání opravdu zbývají jen ty zelené plochy mezi domy se vším rizikem s tím spojeným (snad ještě přilehlé dva lesoparky, které jsou ale přece jen víc z ruky, navíc se tam vesele venčí taky, jen na větší ploše je ta koncentrace hovínek menší). Jak moc je u nás v nejbližším okolí očůráno a okakáno (tedy měla bych pro to výstižnější výraz, ale stud mi brání taková slova „hodit“ na papír), je nejlépe vidět v zimě, když nasněží a pak delší dobu vydrží pod nulou a nepřipadne sníh. Musím říci, že se mi někdy cestou do práce zvedá žaludek. Loni v zimě jsme takhle nakonec vzdali bobování u nás za domem (přitom máme téměř pod balkónem ideální kopečky s dojezdy na rovinku, jak pro rychlejší, tak pomalejší sešup) – nebavilo nás kličkovat mezi psími hovínky (někdy poměrně úctyhodných rozměrů) a ve sněhu patrnými místy, kde si pejsci značkovali svůj rajón.
Mám i stejné zkušenosti jako Míša – věty typu „on nic nedělá, on je jen zvědavý, chce si hrát“ „ohromně uklidní“ jak mě, tak ani ne dvouleté dítě, které si s nějakým cizím hafanem kouká z očí do očí. my už tedy naštěstí tyhle problémy máme z větší části za sebou, ale ani dneska nemáme s Ondrou ani jeden příjemný pocit, kdy nás přiběhne očichávat nějaký cizí, dobře rostlý vlčák nebo doga.
Takže až někdo přijde na to, jak převychovat nevychované pejskaře (protože celý problém je především o bezohlednosti a nevychovanosti), ráda se přidám. Musím říci, že zatím jsem ani se slušným upozorněním ani s hlasitým „nenápadným“ hovorem jakoby s Ondrou neměla úspěch (když nepočítám to, že mi jedna paní sdělila, že ona za psa platí poplatky, zatímco já na dítě od státu beru, tak co bych chtěla).
Realizovat Radimův nápad na likvidaci "označkovaného" oblečení mi brání skutečnost, že takto "vylepšený" Ondra dorazí tak třikrát, čtyřkrát do měsíce, no a nám se to taky občas povede. Takže by nám to udělalo slušný "vír" v rodinné kase. Proto peru a na boty máme vyčleněný speciální kartáček.
Mimochodem, docela by mne zajímalo, co by zmínění pejskaři říkali tomu, kdybych Ondru v době, kdy mu byly tak třeba dva, nechala, aby se vykakal doprostřed chodníku (v té době byl asi stejně přístupný diskusi, že to má ještě chvíli vydržet, jako ti pejskové a přesto jsme vždycky dokaázali situaci zvládnout tak, z našeho problému neměl následně problém ještě někdo jiný, tak proč to sakra nezvládnou ti páníčkové?).
 Helena, dva kluci, pes Rang 
  • 

Re: Zažíváte také takové 

(12.12.2000 8:54:07)
Jsem jak máma , tak majitelka psa, a jediné, co se mi na neodpovědné pejskaře, kteří se tváří,že nahrbený pes na konci vodítka,není jeho osvědčilo, je přímá prosba o úklid.Mám ve všech kapsách pořád pytlíky na hovínka,a tak prostě přistoupím k majiteli kakajícího psa, podám mu pytlík a řeknu, váš pes tu kadí, asi jste si zapomněl pytlík ,to je nepříjemné, že, ale já vám ho dám. Většina šokovaných majitelů se opravdu ohne a to hovínko sebere !!!Zkuste to , jako že jim nešťastným majitelům chcete pomoci a ani ve snu by vás nenapadlo, že to hovínko nechtějí sebrat.
Taková ta nepřímá řeč : " podívej, pejsek se tu vykakal , to je ale ostuda ... " se většinou míjí účinkem. Sice si vylejete zlost , ale majitel se spíš zašprajcuje , a tváří se , že to není na něho .A nebuďte naštvaní, když Vám na to neskočí a neudělá nic. Třeba je natrvdlý a potřebuje častější opakování.nebuďte naštvaní, buďtě pevně přesvědčení, že máte pravdu. Trvejte na svém. Normální je nechodit ve výkalech. Na druhou stranu je normální mít psa.desítky let se nic nesbíralo, všichni jen nadávali. Chce to čas. A pevné nervy . Je možné si stěžovat u policie, každé město má vyhlášku , která tuto oblast ošetřuje a jsou tam i postihy za znečišťování. Zkuste se ozvat,je mnoho možností. Jde nízkým plůtkem oplotit hřiště, park a nedovolit vstup lidem se psem. jde vstát z lavičky a místo postranního nadávání oznámit majiteli psa, že je na místě, kde se psem nemá přístup... Jde zvýšit policejní dozor v místech , kde se psi pohybují nejvíce . Jde donutit většinu majitelů, aby se sbírání výkalů naučili.... Jen nesmíte nadávat potichu doma nad našlapaným hovnem na botě. Musíte jednat. A ozývat se na pravých místech .
Hodně radosti ze psů , ještě víc z dětí a nejvíc z obojího dohromady.

P.S. Víte jaký to je, sbírat teplé páchnoucí měkké hovínko do mikrotenkého šustivého sáčku ? Děsný !!!! Zvedá se mi žaludek. A to mám svého psa opravdu ráda .
Ale od doby, co jsem se to naučila, jsem svobodný člověk a bez obav mohu se psem kamkoliv, nikde se mi nestane, že stojím na konci vodítka a bezmocně čekám, kdo mi vynadá .....
 Lída, syn 19m 
  • 

Re: Re: Zažíváte také takové 

(12.12.2000 19:26:21)
Ahoj Heleno,
napsalas to přesně. Jen se obávám, že když i náš prezident nedávno předvedl všem, že vyhlášky měst o povinnosti vodit psa na vodítku není třeba dodržovat, bude ta snaha o nápravu zdola trochu sysifofský úkol a shora se toho asi nedočkáme. Copak v téhle chvíli nejsou lidé, kteří po sobě neuklízejí, postižitelní? Soudím podle policistů, kteří se po sídlišti občas projdou a nechává je to v klidu.

Lída
 Jarmila 29let, 6ti měsíční Eliška 
  • 

Re: Zažíváte také takové 

(12.12.2000 9:46:15)
Bydlím na sídlišti, kde okolo paneláků jsou takové předzahrádky, kde původně byly růže a jiné kytky a keře. Během několika let vymizeli a ani tráva na těchto místech neroste. Průměrně v jednom vchodě o dvaceti bytech je 16 psů z toho ani jednoho jsem neviděla, aby sbíral ... nehledě na moč , která sebrat nedá a zem je tím nacucaná.
Když jsem čekala svou holčičku hodně jsem o tom taky přemýšlela a napadali mi takovéto myšlenky: 1)vzpoměla jsem si na veliké "Big Boardy", které před několika lety na tento problém upozorňovali - lidé nad nimi pohoršovali - plakáty by se měli znova objevit na veřejnosti, 2)tato diskuse, která probíhá na Rodině by měla být v televizi, v rádiu, 3)dokonce jsem přemýšlela o tom, že na sídlištích, kde je velká koncentrace lidí na malém prostoru, že by se měl počet psů regulovat atd.
Této diskuzi zdar.
Jarmila
 kateřina 
  • 

Re: Re: Zažíváte také takové 

(12.12.2000 10:52:30)
Tak to jste mě teda namíchla! Jsem pejskař, hovínka po svém psovi sbírám poctivě a celá moje rodina také. Hrozně mi vadí páníčci, kteří jsou hostelní nad výkalami svých čtyřnohých kamarádů. Ale regulovat počty psů..., to jste myslím trošku přehnala. To by se taky mohli regulovat počty dětí, tam, kde je velká koncentrace lidí, nemyslíte? Má to stejnou logiku.
 Jana a Schovanka, 27 let, 9. týden 
  • 

Re: Re: Re: Zažíváte také takové 

(12.12.2000 17:32:21)
Kateřino a jiní pejskaři, kteří poctivě sbíráte,
jistě jste pochopili, že to není útok na Vás, ale na ty druhé. Znečištěné chodníky, ulice, parky, trávníky jsou odporné, nelíbí se mi to a těžko s tím jako nepejskař něco udělám. Představa, že své dítě pustím na trávník, který vypadá jako veřejné záchůdky, mě děsí.
A malý postřeh z našeho sídliště: Už několikrát jsem si všimla, že pejskaři (a to i ti, kteří hovínko z chodníku seberou), přetáhnou hrbícího se pejska z chodníku na trávu, protože na trávě se nejspíš nic sbírat nemusí....

Jana
 Jarmila 29let, 6ti měsíční Eliška 
  • 

Re: Re: Re: Zažíváte také takové 

(12.12.2000 20:30:58)
Paní Kateřino,
paneláky byly postaveny pro lidi a ne pro psy. Trochu nouzovka pro člověka, který nemá na svůj domek nebo pro člověka, který věnuje čas a energii do jiných věcí...
Trochu si myslím, že někteří majitelé psů si, tím, že vlastní psa kompenzují nějaké své komplexy (potřeba někoho cvičit nebo naopak velkoryse povolit vše atd.)
Jde mi jen o to aby se o tom hodně mluvilo a postupem zbírání exkrementů se stalo samozřejmostí :))

Jarmila
 Lenka (Šárka 7 měsíců) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zažíváte také takové 

(12.12.2000 21:25:37)
Kdesi jsem četla, že šlápnout do H ... znamená štěstí - asi ho dneska budu mít až až. Jedu si takhle s kočárkem na nákup, uhybám jedoucímu autu, kouknu na kočárek a co nevidím - na kolečku obrovské psí ... Dala jsem se do čištění. Když jsem se vracela, myšlenky kdesi daleko - místo abych měla oči přilepené na cestě a kontrolovala do čeho šlapu - opět jsem se trefila až to čvachtlo. Nemám nic proti pejskům, ale proč je chodí lidé z nedalekého sídliště venčit do vilkové čtvrti, kde bydlím? To je jako bych jim nosila sypat odpadky pod okna. Děsím se toho, až začne Šárka chodit. Jak uhlídám čtyři nohy, když nezvládnu dvě svoje?
Lenka
 jana, 30, 1 dite 
  • 

regulace deti 

(13.12.2000 0:55:56)
No tak stejnou logiku to nema, vetsina deti nekadi na chodniky ani neznecistuje pejskum jejich travniky! U nas v Podoli a v Braniku si nastesti maji deti kde hrat, ale kdyz srovnam velikost ohrazenych hristatek a "psi" louky na Kavcich horach (o slalomu mezi exkrementy nemluve), tak si rikam, jestli my, kteri si misto psa poridime dite, nejsme nejak mimo...
 kateřina 
  • 

Re: regulace deti 

(13.12.2000 7:59:27)
To je velký omyl, že pejskům patří trávníky. Já sbírám hovínka pouze na trávníku nebo v křoví nebo u stromu. Protože můj pes ja natolik vychovaný, že tu svoji potřebu neudělá někde na chodníku, i kdyby měl prasknout, tak to prostě udrží. Nikdy jsem mu to nedovolila udělat na chodník a také ho venčím v takových místech, kde to až tak moc lidem vadit nemůže a přesto to vždycky seberu, i když potom je k odpadkovému koši přeci jen delší cesta. A venčit psa na místech, které patří dětem, se mi příčí. Myslím, ale, že se tady pláče nad špatným hrobem a že se tím nic nevyřeší.
 Jana* 
  • 

Re: Zažíváte také takové 

(13.12.2000 9:32:40)
Přečetla jsem si skoro celou diskuzi k tomuto tématu a mohu sama za sebe konstatovat jen následující.
Volně pobíhajících psů se bojím, ze zvířat všeobecně mám respekt, takže když se ke mě nějaký blíží, jen trnu. Pokud si ho páníček uváže, než k němu dojdu, jsem mu za to vděčná. Nerada jsem očuchávána natož vyzývána k tomu, abych si psa pohladila. To, co jsem napsala, je asi paradoxem k tomu, že jsem vyrostla v rodině s několika psy a všichni příbuzní stále psy mají. I my ho jednou možná budeme mít, ale pod podmínkou, že budeme mít domeček. V paneláku nikdy.
Nesnáším pokakané a počůrané trávníky a chodníky. Vyrostal jsem na vesnici v rodinném domku. Naši psi i psi našich sousedů nikdy nepatřili do domu (maximálně v zimě spali v kotelně či ve sklepě. A také ani naši psi a ani psi sousedů, kteří měli malé děti, nesměli vykonávat ani velkou a dokonce ani malou potřebu kdekoli na zahradě či na dvorku, ale jen na jednom jediném místě (pod keř apod.). My jsme je např. naučili chodit jen na ca 1 m2 škváry, kde se dala hovínka bez problémů sebrat lopatkou a vhodit do popelnice. Kočkám (měli jsme jich asi 4-5 běžně) naopak sloužila vlastní minihromádka písku, která fugovala stejně.
Psi sice od přírody značkují své teritorium, ale my jsme jim to prostě zatrhli. I tak každý vetřelec věděl, kterému psu patří který dvorek. Nevidím tedy důvod, proč by takto vychovaní nemohli být i psi z paneláků. Ať už pejskaři výkaly sbírají nebo ne, moč se sesbírat nedá a všechna špína po hovínku na trávníku také ne. Takže stejně všem rodičům nezbývá než dětem vysvětlit, že se nemají na trávníku válet, sedat si, lehat si, prát se a hrát si, protože je plný bacilů.
 Jana, syn 6 let 
  • 

Re: Zažíváte také takové 

(2.1.2001 18:10:11)
Co se týče nevychovanosti pejskařů, nadhodila bych ještě jedno téma - štěkání. Máme v baráku 2 psy, z nichž jeden, poté co jeho panička začala chodit do práce, byl schopný ze stesku s malými přestávkami proštěkat hodinu a po delší pauze zase nanovo. V té době se mi narodil syn a trávila jsem proto dost času doma a nedalo se tomu uniknout a po určité době jsem se na to stala alergická. Ta druhá rodina zase svého psa nechává lítat a štěkat po společné chodbě a asi si umíte představit, jak se to v paneláku rozléhá. U první rodiny jsem se žádostí o zklidnění psa uspěla, i když moc nechápali, jak to může někomu vadit, druhá rodina reagovala agresívně a výroky typu: "Je to pes, tak štěká!" "On mne neposlouchá" ( což mne tedy obzvlášť zarazilo, protože pokud si pes dělá co chce, tak je nebezpečný), atd.
Zajímalo by mě, jestli to vadí taky někomu jinému, nebo jestli jsem poněkud náročná, když bych chtěla mít doma klid a alespoň relativní ticho.
 Iva, Klárka 5m 
  • 

Re: Re: Zažíváte také takové 

(2.1.2001 19:42:01)
Ahoj znovu po vánocích.
Já psy miluju, ale dnes mi pěkně lezl na nervy štěkající "soused" už po asi pěti, deseti minutách - jo když vám nachrmlané dítě zrovna usne...
Jenom se mi zdá, že se tyhle psí diskuse občas zvrhávají proti psům, ale je to spíš problém majitelů.
 Honzík, budou 2 roky 
  • 

Re: Zažíváte také takové 

(19.1.2001 23:57:49)
Ano, je to bohužel i náš případ. Bydlíme kousíček od Stromovky, takže celý rok je v ilicích i v parku přepejskováno. Máme problémy projít suchou nohou i my, dospělí, natož dítě běžící, padající, válející se nebo tlačící kočárek.
Na parkových trávnících to není o moc lepší, je nutno udělat hloubkový průzkum terénu, než jsou děti vpuštěny - dokonce nás pejskaři s často velkými i agresivními psy nehorázně vytlačují z laviček i trávy. Chce to jednoznačně právní základ a policejní kontrolu, jinak to nepůjde. Policie je zatím vidět akorát na hlavních stezkách a to vyjímečně, před fotbalovým zápasem.
 Jana, Matej 5 mesiacov a dvaja psi 
  • 

Re: Zažíváte také takové 

(27.1.2001 1:05:38)
Ahoj priatelia i nepriatelia psov,

patrím do tej mierne "úchylenej" kategórie ľudí, ktorým sa v domácnosti súčasne motá dieťa a psi(občas fatálna kombinácia). To, že vlastním psa, ale neznamená, že ma nerozčúli psie ... namazané na topánke, kolieskach kočíka alebo na pedáloch auta. Máte pravdu, pražské ulice vyzerajú ako jedna veľká psia toaleta. Určite to ale nevyriešime nadávaním či volaním po regulácii psej populácie. Za jedinú cestu považujem prísnu kontrolu a tvrdé peňažné postihy pre neporiadnych majiteľov. A samozrejme dobrý príklad nás - niekoľkých slušných psíčkarov. Pre mňa osobne je absolútne nemysliteľné ísť na vychádzku bez igelitových vrecúšok. Vďaka tomu začalo výkaly zbierať niekoľko ďalších priateľov, s ktorými sme chodili spoločne venčiť - jednoducho sa im zdalo "blbé" nechať po svojom psovi neporiadok, keď ja som ten "náš" upratala.
Súčasne ma ale často zaráža agresivita a absolútna netolerancia druhej strany.
Hoci som v podstate vzorný majiteľ (dôsledne zbieram výkaly, psi ma poslúchajú, neštekajú, venčím večer keď už nie je na uliciach veľa ľudí, väčší pes - írsky vlkodav má vždy náhubok), bežne sa do nás ľudia navážajú. Niekedy mám pocit, že vlastniť psa je zločinom proti ľudskosti, svetovému mieru a hospodárskej rovnováhe. Raz som dokonca dostala vynadané za to, že mám psov, ktorí mesačne prejedia príjem dôchodkyne...
Prosím, neuplatňujte u psíčkarov princíp kolektívnej viny! Verím, že ste rozčúlení na nezodpovedných majiteľov, ale to neznamená, že sme všetci rovnaký a psov je potrebné vykázať na vidiecke dvory. Ja sama budem ako prvá hlasovať za zákon o prísnych postihoch za znečisťovanie ulíc alebo za napadnutie psom. Na druhej strane ma nič nerozčúli viac ako to, keď mi niekto vynadá len pre to, že sa niečí pes vyprázdnil pred domom! Ja tiež nenadávam susedom, že niekto popísal steny vo výťahu len preto, že oni sami majú deti!

Za slušných psíčkarov
Jana

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.