| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

císařský řez

 Celkem 5 názorů.
 Pavlína, Ondra 12 dní 
  • 

císařský řez 

(7.12.2000 20:00:47)
Včera jsme se s manželem bavili o tom, že bychom chtěli pořídit Ondrovi do 4 let sourozence a pak asi za 10 let ještě jednoho. Vzhledem k tomu, že první porod byl císařem, druhý může ale nemusí být. Kdyby byl i druhý porod císařem, nevíte jak se lékaři stavějí ke třetímu těhotenství?
 hela, 1 syn 
  • 

Re: císařský řez 

(8.12.2000 3:41:07)
viem, ze moja kamaratka porodila vsetky tri deti cisarskym rezom, nebol nijaky problem, dokonca ju chceli nechat rodit to tretie prirodzenou cestou, ale neslo to...takze vsetky tri deti vybral na svet pan doktor
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: císařský řez 

(8.12.2000 9:07:49)
Ahoj Pavlíno,
mám dva kluky, oba císařem. U mě bylo předem jasné, že i druhý porod bude císařským řezem (mám potíže s dýcháním), ale při pohovoru s lékaři bylo jasně řečeno, že za normálních okolností by porod normální cestou nebyl vyloučen. Neděste se, že Vám při druhém porodu císařem nabídnou sterilizaci, nemusíte to přijmout. Ale třetí těhotenství po dvou císařech bude bráno jako vysoce rizikové a následná sterilizace při již velmi pravděpodobném císařském řezu bude více než doporučovaná. Ale ani pak ji nemusíte přijmout, záleží jen Vás. Hodně štěstí a bezva dětičky současné i budoucí.
Jitka
 Soňa, jedna dcera, další mimi na cestě 
  • 

Re: Re: císařský řez 

(8.12.2000 9:22:41)
Při mém pobytu v Africe jsem se setkala s ženami, které vaginálně porodily i po čtyřech až osmi císařských řezech. Sterilizaci, ze zdravotních důvodů, jim tam nikdo nenabízel.
 Jana, 9měs. Jakub 
  • 

Re: císařský řez při druhém porodu 

(5.1.2001 3:44:41)
Ahoj Pavlíno (příspěvek ze 7. 12.),
jsi dobrá, že jsi přístupná dalšímu těhotenství už 12. den po porodu. Mě to trvalo 4 měsíce (též SC).
Jak jsem se dočetla - 4 % žen (podle statistik u nás) rodí císařským řezem. Z nich 50 % rodí císařem i podruhé.
Nejčastější příčinou "sectio caesario" bývá úzká pánev nebo -při druhém porodu- zjizvená děloha po prvním SC. Já jsem rodila poprvé, příčinou císařského řezu byla kombinace polohy koncem pánevním (zadečkem napřed) a nadměrná velikost plodu. Takže jsem si přečetla všechno, co se porodu SC týče. V takových těch chytrých knížkách se píše, že se další těhotenství po SC doporučuje minimimálně rok po porodu, a když jsem to chtěla "konzultovat se svou lékařkou", překvapila mě tím, že "dnešní medicína poněkud pokoročila", a tak pro dnešní porodníky není problém otěhotnění hned po operaci či porodu.
Ale to hlavní, na co ses ptala: Nevím, co je na tom pravdy, ale v knize "Encyklopedie rodičovství" se v kapitole "Císařský řez" na straně 134 píše: "Každá žena může porodit císařským řezem v průměru třikrát".
To znamená asi tolik, co "průměrná hospodyňka tu kapří polévku uvaří aspoň jednou."

Jana

Janatris@post.cz

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.