| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Těhotenský test z krve?

 Celkem 2 názorů.
 Monika, zatím bez mimi 
  • 

Těhotenský test z krve? 

(6.12.2000 13:39:01)
V současné době se s manželem pokoušíme o miminko a tak jako většina z nás "nedochvilných" bych případnou úspěšnost věděla co možná nejdříve. Vím, že by se k těhotenským testům z lékarny mělo přistupovat až po uplynutí předpokládaného termínu menstruace, ale mám takový problém. Můj cyklus je velmi dlouhý (ovulace je vyvolávána hormonálně) a kolikrát se neobejdu bez umělého vyvolání menstruace, takže určit si termín, kdy můžu použít TT je pro mě dosti nereálné. Myslíte, že u krevních testů je to stejné? Myslím tím, zda je případný "těhotenský hormon" možné zjistit dříve než po předpokládaném termínu menstruace? Myslíte, že krevní testy jsou "pravdomluvnější" než ty z lékárny? Poradíte mi, kam v centru Prahy na takový test zajít a kolik stojí? Jediné o čem vím je poliklinika v Hybernské, kde dělají také testy z moče, ale uvítám také vaše typy. Předem děkuji. Monika
P.S. Co si myslíte o názoru, že při očekávání dvojčat je hladina "těhotenského hormonu" tak vysoká, že ji test nezvládne zpracovat?:-)
 Jana* 
  • 

Re: Těhotenský test z krve? 

(6.12.2000 14:18:15)
Milá Moniko,

asi to není odpověď, na kterou čekáš, ale v Betynce (Speciál těhotenství) píší, že vajíčku trvá ca týden, než se usídlí v děloze, ale jakmile je tam, začneme produkovat onen hormon (teď nevím, jak se jmenuje, prokazujeme ho v moči), což tedy může potvrdit názor, že těhotenský test můžeš vyzkoušet už 7-10 dní po ovulaci. Víš, kdy jsi ovulovala ? Háčkem v tom je, že jeho hladina může být tak nízká, že se neprokáže. Na tomto serveru jsem ve starších příspěvcíh našla i názor, že se vajíčko může uhnízdit třeba až po 4 týdnech a proto jsou často testy z moči negativní, ačkoli měla mít dotyčná už dávno MS a nemá.

Držím ti palce na pozitivní výsledek. Jana*

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.