| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Prevítem snadno ...

 Celkem 2 názorů.
 Lenka (Šárka 6,5 měsíce) 
  • 

Prevítem snadno ... 

(2.12.2000 20:33:14)
Ahoj maminy,
taky jsem četla - shltla - Prevíta. Jsou to fantastické knížky. Včera jsem měla pocit, že ho četla i Šárinka. Měly jsme třídní sraz a já se chystala, že po půl roce vyrazím mezi lidi a sama. Šárka usnula po pouze 4 minutovém řevu. Připravila jsem čajíček (co kdyby) oblékla se a když jsem byla ve dveřích (hodinu srazu už jsem nestíhala) ozval se řev. No co, vrátila jsem se, zkontrolovala holčičku, zazpívala ukolébavku (koukaly na mě dvě dokořán otevřené oči) a s nadějí, že bude klid jsem opustila pokoj. Šárka neřvala (o pláči se při usínání opravdu nedá mluvit), ale začala si povídat. A tak jsem čekala asi půl hodiny, než byl klid. Uklidnila jsem manžela, že teď už bude nejméně čtyři hodiny spinkat a vyrazila jsem. Ještě, že místo srazu bylo asi 10 minut jízdy autem. Po hodině debaty s bývalými spolužáky se ozval můj mobil a v něm šílený řev. Zaplatila jsem a drandila domů. Doma bylo ticho a v tom tichu jsem zaslechla brumendo mého manžela. Šárka mě zkontrolovala, že už jsem doma a na hodinku usnula, aby nabrala síly na noc. Ta byla opravdu výživná.
TAkže poraďte, co dělat s miminkem, které se v noci tak často budí. Vždycky hledá prso, chvíli pije, usne, přendám ji do postýlky a za hodinku znovu. Podotýkám, že nacpat ji večer kaší jsem již zkusila - be výsledku.
Předem díky za rady (kéž bych se už konečně vyspala). Lenka
 Iva 
  • 

Re: Prevítem snadno ... 

(3.12.2000 15:22:06)
Ahoj Lenko,
moc tě asi nepotěším. Moje sestra má holčičku, starou skoro rok a půl, a vypadá to pořád tak, jak jsi popisovala. Ještě se prý od narození nevyspala déle než tři hodiny v kuse, spíš je to tak po hodinách a půl. A přes den když už, tak si pospí tak půl hodinky.
Vyzkoušela kde co, kromě toho nechat dítě několik hodin vyřvat, to pochopitelněw nevydržela.
Mám pocit, že my si můžeme promýšlet výchovu, ale stejně nakonec budeme dělat to, co nám dítě dovolí, protože hladovýmu miminku holt nevysvětlíš, že podle tabulky by už mělo spát celou noc v tahu.:-)
Tak nějak to asi bude i s tím zde probíraným usínáním, komu dítě usíná v pohodě a samo, může si pochvalovat, že zvolil správný přístup, komu ne, tomu žádný přístup nepomůže.
Nějak to zkus přečkat, nic jiného se myslím dělat nedá.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.