| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak je to s adventem???

 Celkem 5 názorů.
 Jana, zatím bezdětná 
  • 

Jak je to s adventem??? 

(30.11.2000 8:02:09)
Prosím, nevíte někdo, jak je to doopravdy s adventem? Vím, že probíhá 4 neděle před vánočními svátky, ale jak je to letos? Může být poslední advent na Štědrý den? Děkuji za vaše názory.
P.S.: Zdá se mi, že i média v tom nemají jasno.
 Stáňa(40)+Ondra(6,5) 
  • 

Re: Jak je to s adventem??? 

(30.11.2000 9:25:43)
Ahoj Jano,
z toho, co jsem vyčetla v novinách, vyplývá, že advent začíná opravdu až tuto neděli (3.12.). Poslední adventní neděle prý může být na Štědrý den, neboť vánoční svátky v křesťanském pojetí vlastně začínají až Božím hodem, tj. 25.12. Tolik tedy informace, které jsem načerpala z tisku - hlavně z MFDnes, kde o tom 29.11. vyšel článek "Začal advent nebo ne? Lidé tápou."
 Míša, syn 3 a 3/4 
  • 

Re: Jak je to s adventem??? 

(30.11.2000 9:33:51)
Ahoj Jani,
tápe v tom letos kdekdo. Nejvíc asi všechny zmátlo, že ČT začala vysílat adventní koncerty už minulou neděli. Včera jsem si to ověřovala - advent jsou čtyři neděle před Hodem Božím Vánočním (tj. 25.12.), takže první neděle adventní je opravdu až ta 3.12. A poslední je 24.12. Alespoň mám ještě čas opatřit adventní věnec.
 Lída 
  • 

Re: Re: Jak je to s adventem??? 

(30.11.2000 20:18:56)
Ahoj Míšo,
poradíš, jak je to s tím věncem? Tuším, že se zapaluje po týdnu po jedné svíčce při večeři. Všechny svíčky tedy letos budou hořet 24.12.? Pak už se nezapalují?
Dík
Lída
 Míša, syn 3 a 3/4 
  • 

Re: Re: Re: Jak je to s adventem??? 

(30.11.2000 22:10:20)
Ahoj Lído,
já vlastně ani nevím, jestli jsou nějaká pevná pravidla pro zapalování adventního věnce. Kromě tedy toho základního, že první neděli se zapálí jedna svíčka, druhou dvě... Nezapaluju je při večeři, protože by na to nebyl ten správný klid. Spíš si uděláme takovou černou hodinku nad adventním věncem někdy kolem šesté. Zhasneme světla a necháme svítit jen tu svíčku (svíčky).
Taky nemám ještě jasno, jak to provedu s poslední, čtvrtou svíčkou. Na Štědrý den, na který letos poslední adventní neděle připadá, na to určitě chvilka nevybyde. Možná předsunu adventní neděli na sobotu. Zatím mě nic lepšího nenapadlo.
Každopádně si ten advent všichni hezky užijte.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.