| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Tak mě napadlo

 Celkem 25 názorů.
 Dana, dvojčata 
  • 

Tak mě napadlo 

(22.11.2000 20:34:38)
Dneska jsem v novinách narazila na takový malinký článeček se zprávou, že celníci zabavili a spálili 400.000 ks nekolkovaných cigaret. Nevíte někdo, kde těm "chytrákům nahoře" můžu poradit, aby je okolkovali, prodali a výtěžek věnovali dětským domovům, či nemocnicím???? Rozhodně jim to hodlám sdělit a momentálně nevím jak (určitě by kolkování bylo tak drahé a prachy nevyletěly komínem). Díky za případný tip.
 Lída 
  • 

Re: Tak mě napadlo 

(23.11.2000 19:17:48)
Dano, myslím, že je to dobrý nápad, ale místní právničky, které vládnout mimo selského rozumu i tím právnickým, ti nejspíš vysvětlí, že je to marné počínání. Možná, že těmi pověstnými větrnými mlýny je v tomhle případě policie. Můžeš také zkusit senátora Fischera, vím, že je bláznivé si myslet, že jeden člověk nás zachrání, ale nezávislému věřím zatím víc, než vlastním „závislým“ senátorům a poslancům.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Tak mě napadlo 

(23.11.2000 21:01:45)
Ahoj Lidky (nevím, jestli dvě nebo jedna a tatáž), Kubíci jsou Lukáš a Ondřej - bylo to docela zajímavé - tatínek chtěl Ondráška, holčičku Aničku, já kluka Lukáška), takže dohoda zněla starší=Ondrášek. Jenomže (taky jste byli při porodu tak "jasnozřivé"?) mě napadlo, že 1. bude kluk - Ondra (tatínek má Ondráška) a co když to druhé mimí bude holka - Anna (tatínek má Aničku) - takže když se narodil 1. chlapeček - abych to rozdělila 50:50. První byl Lukášek (pro mě), druhý Ondrášek (případná Anička pro tatínka). Byl z toho v porodnici zajímavý chaos, protože táta viděl kluky v podstatě dřív než já (byla jsem po císařském řezu), takže jim to prohodil.
Jo, na Fišera se s důvěrou obrátím, spočítala jsem, že takhle vyletělo "do luftu" skoro 600 tisíc, což není zanedbatelné. Zajímavé je, že kde co schválit jde, ale tohle by asi neprošlo - za pokus mi to stojí, takže díky za tip.
Ahoj
P. S. - kluci dneska pomalovali zeď na chodbě tužkou, kam až dosáhli - chodili si pro papír, jenže já jsem zrovna myla nádobí. Poučení pro příště: dětem se má vyhovět a hned!!!
 Lída, syn 18m 
  • 

Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(24.11.2000 19:44:34)
Ahoj Dano,
tuším, že jsem tu asi jediná Lída (?), když nepočítám maminku čekající dvojčata. Už se dlouho neozvala, docela bych si zase početla v jejím vyprávění.
Ten tanec kolem jmen v porodnici je pěkný, u nás to také nebylo jednoduché a jméno jsme měnili na poslední chvíli.
S těmi cigaretami mi to není jasné. Zboží zabavené na celnici se přece také později nabízí ke koupi.

A ta zeď - nechceš říct, že to byla ta čerstvě vymalovaná, že ne? My jsme si zatím na zeď čárli jen jednou, ale tak ho překvapilo, že gumou to šlo všechno dolů, že se bojím, aby to pro velký úspěch nezopakoval.
Lída
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(27.11.2000 19:47:56)
Ahoj Lído, včera jsem nějak nestíhala - zeď čerstvě vymalovaná nebyla - ovšem teď zřejmě bude muset... Uvažuji také o tom, že bych jim tam chvíli nechala "tvůrčí plochu", ale nevím, jestli kvůli tomu budu na svátky klidně spát (to si dělám srandičky, protože jak to znám, vánoční úklid bude náročný, ale za týden jako by nebyl...).
K těm cigaretám - skutečně jsem oslovila Fischerovu kancelář, paní vedoucí předala k vysvětlení, proč event. nejde právníkům. Takže doufám, že alespoň odpoví. Domnívám se, že ano, i když je to asi opravdu blbost. Měj se.
Jo - tip na hrátky, protože mne omrzelo věčné nakupování knížek, které naši "destruktoři" hravě rozebrali na molekuly (i ty kartonové), nakoupila jsem 5 x různé pexeso. U prohlížení a pojmenovávání obrázků se naučíme spoustu nových slov a navíc, když něco zlikvidují - s klidem putuje do koše, protože není tak drahé (navíc - knížky mne mrzí daleko víc).
 Martina S. 
  • 

Re: Tak mě napadlo 

(24.11.2000 20:11:02)
Paní dano,
zkuste se chvilku zamyslet a řekněte k čemu by pak byla ochranná autorská známka nehledě na mezinárodní dohodu o ochraně zboží. Ještě mi řekněte koho myslíte tím, kompetentním, aby cigarety okolkoval a prodal. Vždyť je to nesmysl,třebaže s dobrým úmyslem. Někdo by přece musel zaplatit výrobu kolků (a věřte,že tiskárny dnes nejsou levné), zaplatit lidi,kteří to okolkují, zaplatit distribuci a následný prodej a hlavně daně, protože stát daní vše.Vaše myšlenka je sice velice hezká,bohužel však v tržním světě ve kterém žijeme nereálná!

Zdraví Martina S.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Tak mě napadlo 

(26.11.2000 13:04:01)
Ahoj Martino, já tušila, že to bude pěkná ptákovina, byť - jak říkáš s dobrým úmyslem - jak jsem psala, právní stránka věci je mi naprosto neznámá. Je mi také jasné, že jsou porušené zákony, jen (kromě celního a daňových) nevím proč i mezinárodní. Jednalo se o pašované cigarety - tudíž někde koupené, ale nelegálně dovezené. Navíc - kontrolu nad jejich distribucí bych celkem v pohodě svěřila lidem, kteří mají (a zřejmě i kontrolují) právě jejich likvidaci. Některé tiskárny také tisknou např. pohlednice umělcům, kteří malují rukama a ústy (nejsem si jistá, že by za to chtěli "balík" - alespoň cena těch pohlednic tomu rozhodně nenapovídá). Ale dost už "výmyslů", protože to opravdu zřejmě nebude reálné. V každém případě je to škoda. Díky za odpověď. Měj se.
 Martina S. 
  • 

Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(27.11.2000 20:54:19)
Ahoj Dano s dvojčátky,

je sice pravda, že občas nějaká tiskárna vyjede v rámci charity nějaké pohledy nebo podobné tiskoviny zdarma, ale dělá se to tak, že se to přidá k nějaké zakázce, která je placená od jiného klienta. To je tak, že všechno se vyjíždí na archy a když tam zbyde místo tak se to k tomu prostě přihodí. Jsem tisková produkční, takže vím, jak se to dělá.Opravdu nic není zadarmo. K tomu porušení mezinárodní dohody - to jsem myslela tak, že všechny patentované značky se nesmí kopírovat to zn. v praxi, že když na tržnici vietnamci prodávají kopie např. addidas souprav tak porušují zákon, což je všeobecně známá věc.Aby se tomu zabránilo je podepsaná mezinárodní dohoda, která zaručuje majitelům ochraných známek, že nelegálně vyrobené zboží s jejich značkou bude zničeno.

Ahoj Martina S.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(27.11.2000 22:03:56)
Díky Martino za vysvětlení - promiň, že ještě otravuju (jsem taková neodbytná), ale nedalo by se to vyřešit např. tak, že by byly kolkovány nějakým spec. symbolem (např. něco jako Ostrovy života?). Také by mne zajímalo, jak se zachází s pašovaným alkoholem - neustále narážím na prodejny, ve kterých se prodává zboží zabavené celnicí, takže něco jde, něco ne? Díky, že vůbec reaguješ, mně to prostě všechno nějak není úplně jasné.
 Martina S. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(28.11.2000 20:33:59)
Ahoj Dano,

nevím o tomto problému tak moc, ale mám pocit, že se daní i charitativní akce jako jsou Ostrovy života.V tomto by si se asi musela obrátit buď přímo na ministerstvo financí, nebo přímo na nějakou organizaci, která toto provozuje viz. Ostrovy života. Možná je pro ně nějaká jiná sazba( ale to jsou opravdu spekulace). Je pravda, že i v Praze vím o prodejně, kde se prodává zboží zabavené na celnici, ale jedná se patrně o zboží, které nemá ochrannou známku jako např. Coca Cola,Pepsi,Malrboro aj.. Jak vidíš všechno začíná i končí u peněz takže i známky jako je logo Ostrovy života někdo musí vymyslet, udělat na počítači,připravit pro tiskárnu,tisknout a následně dodat na tyto věci, takže zase znova, kdo by to platil? Já sice také tvrdím, že je to škoda a ani nevěřím, že se skutečně všechno zlikviduje, ale bohužel je nereálné uvedení tohoto nápadu v praxi.

Zdraví Martina S

PS: Co dvojčata? Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(28.11.2000 20:50:53)
Ahoj Martí, dvojčata rostou, rostou a úměrně tomu zlobí (taky občas dělají nějakou legraci)
Víš co je PIPIPA? No přeci princezna. Zřejmě začnu vyrábět slovníček, protože jim občas vážně rozumím jen já a kolikrát ani to ne. Jo- další perla - BODEL - to mají ode mně, přeci jenom nepořádek je trochu dlouhé slovo.
A Mamaňinka - mandarinka...

Jak jsi psala tvůj názor (o tom, že podobné charitativní akce procházejí zdaněním - opravdu to nevím, ač se daněmi zabývám), ale jestli to tak je, tak jsme na tom opravdu zle (resp. náš státní rozpočet), protože vydělávat i na dobročinnosti, to už je silné kafe. Asi aby měli na svých 14 platů a 5-ti měsíční odstupné..... Tak to zkusíme obrátit - dovedeš si představit nějaký výrobek o cca 1,-- dražší, s tím, že ta 1 koruna jde právě na charitu? To by totiž řešilo např. cenu kolků na ty přiblblý cigarety. Prostě ji trochu upravit směrem nahoru. Myslím, že hodně lidí (těžko všichni) by bylo schopno nějakou malou položku do svého nákupu investovat s přesvědčením, že jde o dobrou věc. Teď čekám, jestli se někdo ozve z kanceláře pana Fischera - uvidíme....
 Martina S. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(29.11.2000 21:19:32)
Ahoj Dano,

nevím kolik je tvým dvojčatům, ale já mám tříletého Péťu a práve jsem ve 21.týdnu těhotenství. Taky jsme měli období, kdy Péťa patlal každé slovo např. zátůtů - záchůdku, kočoláda - čokoláda to říká dodnes. Jinak mluví tak, že je mu velice dobře rozumět, čímž mě přivádí občas do prekérních situací.No to už asi k těm našim drobečkům patří. Jak to zvládáš starat se o dva draky najednou?Já mám zatím jenom jednoho, ale každý večer děkuju bohu, že jsem přežila další den. Petřík je totiž strašnej ďábel.Jak jsi psala o té jedné koruně, která by šla na charitu, tak to si dovedu klidně představit, ale mam pocit, že v této době je to nereálné, protože se každý rok zvyšuje cena pohonných hmot,cigaret,alkoholu,silniční známky,povinné ručení aj. a stejně se to ve státním rozpočtu rozplyne tak, že to ani nepoznáš, protože se nezlepšuje ani zdravotnictví,ani školství a ani v jiných oborech jsem nezaznamenala žádný nárůst úrovně.Naše sociálnědemokratická vláda prostě předvedla svoji neschopnost cokoli pro tuto zemi udělat. Pro srovnání první dítě jsem rodila v Motole a byla jsem tam spokojená, protože je to z našich porodnic ta nejmodernější. Minulý pátek jsem, ale jela do soukromé porodnice do Neratovic a nestačila jsem koukat. Chovají se tam k člověku jako k osobě, která si to platí a ne jako k nesvéprávnému jedinci. Pokoje jsou jako v hotelu a porodní sál s tolika pomůckami pro budoucí maminku jsem ještě neviděla. Lékaři jsou velmi milý a čistota dokonalá. Tak, kde jsou peníze, které vybrala vláda. Zeman se předváděl jak zlepší vybírání daní a pak " idiot" Fišer nedá peníze na transplantační jednotku v Motole. Jednou jsem tam byla točit příspěvek pro rozhlas a řeknu ti, že je strašné vidět ty malé holé hlavičky jak tam bezmocně leží.Samozřejmně bylo by fajn, kdyby každý z nás dal jednu korunu a vědělo se, že je to např. na Motol, ale to se nikdy nepovede a navíc si nemyslím, že by tuto roli státu měli převzít občané. Jo a nechme chmurných myšlenek, protože mě už napadá, že jsem hrozná pesimistka a to mě nebaví.Chci si představovat, že moje děti porostou ve státě, kde mají tu moc o něčem spolurozhodovat, vybrat si školu, pokud min. školství nerozhodně o zrušení víceletých gymnázií pod heslem "Všem stejně "a doufám, že to tak dopadne. Jsi z Prahy? Máš holky nebo kluky nebo mix?

Zdraví Martina S.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(29.11.2000 22:16:22)
Ahoj Martino,
takže - pro upřesnění - bydlím kousek od Prahy 6 přesněji od ruzyňského letiště. Naše dvojčata jsou chlapi, teď 1.2.2001 jim budou dva roky. Protože jsou dvojvaječní, hezky jsme si je rozdělili - jeden je po tatínkovi (krásnej, hodnej, ale lakomec - to po něm nemá a vztekloun - to po něm má někdy) a druhý - starší o 3 minuty je po mně (prý má hodnější obdoba) - ďáblík jako ten tvůj - vstává nejlépe okolo 6.00 ranní a vzbudí nás všechny. Celý den lítá (já taky nejsem moc klidný typ i na návštěvě nejradši pochoduju), pořád chce číst (tedy já mu mám číst) nebo malovat (taktéž můj problém), ale srdíčko na dlani. Teď také přišel na slovo BALALAJKA - přestav si, že je to taky mandarinka. Jinak je nás na ně 2 v baráku 5, takže se tak nějak prostřídáváme, někdy přesto pomalu "odpadáme" dřív než oni.
Jo, Zemanova vláda - shlédnu-li občas politický pořad (moc často to nedělám, zvedá mi adrenalin), či nedej bože Na vlastní oči, či Občanské judo nebo Klekánici, skáču metr vysoko. Každý, koho znám a volil je , jim chtěl dát šanci, když pořád kritizovali, ať nám to předvedou. Předvedli. Věříš, že si občas vyčítám, že jsem nezdrhla z tohohle státu (mám pár kamarádů v Německu), ne kvůli sobě, ale kvůli dětem, protože to bude strašně dlouho trvat, než se naši politikové přestanou zabývat vlastním korýtkem a začnou trochu víc uvažovat o lidech, kteří potřebují pomoci. Viz. tvůj příklad nemocných dětí, kdyby totiž pan Fišer měl nemocné dítě, které by bylo v situaci těch malých bezbranných tvorečků, věříš, že by sněžil? Neřku-li dal peníze. Protože často chodí složenky s prosbou o pomoc a pravidelně odesílám nějakou kačku (jenomže to je prostě hrozně málo), jen tak jsem si zapřemýšlela kde vzít prachy na to, co je nutné - a potom jsem narazila na ten článek o cigaretách. Teď zrovna hledám nadaci, či charitativní organizaci, která by měla zájem o příležitostnou administrativní výpomoc (času moc nemám) - samozřejmě zadarmo. Prostě mám pocit, že můžu něco udělat (a určitě můžu, protože jsem zdravá, i když ne moc movitá) a tenhle pocit zesílil po narození mých dětí (nedonošení v 35. týdnu), když jsem viděla ty "drobky", které vypiplali na nedonošeneckém - klobouk dolů. Tohle všechno je na dlouhé povídání, takže se ti ozvu na e-mail (jestli ho uvádíš). Měj se - držím palečky, aby mimi bylo moóóc hodné.
 Dáša, 4 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(29.11.2000 23:58:42)
Ahoj Dano a Martino,
ještě když jsem byla matkou pouze tří synků a měla relativně dost času, slyšela jsem přednášku prof. Matějčka a krom jiného tam padlo pár konkrétních věcí ohledně konta BARIERY. Jelikož tomuto člověku více, než věřím, nemusel další slova zaštiťovat svou osobou.Stačí dát trvalý příkaz pro pravidelné odesílání částky 20kč z každé výplaty na KONTO BARIERY. Nám to neublíží a někomu to možná .....
A ta představa, že by to dělal alespoň každý třetí..............
Ale to je mnoho optimismu najednou.
Mějte se hezky, Dagmara
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(30.11.2000 19:11:51)
Ahoj Dášo, díky za tip. Výplatu sice neberu (hihi - myslíš, že se tak dá říkat mateřské????), ale něco určitě pošlu. Tedy - trvalým příkazem. Když už ses ozvala, hned tě "zneužiju". Napiš mi, prosím tě, bankovní spojení..... Nějak zvlášť se mi nechce ho shánět -jak vidíš, času zase tolik není, chci to začít posílat rychle, rychle a Ondra má dneska svátek, tak bych to zase odkládala - znáš to? Co můžeš udělati dnes.... Díky
 Dáša, 4 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(30.11.2000 22:37:31)
Ahoj Dano,
konečně to tu utichlo, tak raději odpovídám hned. Účet Konta bariéry:
Union banka 17 111 444/3400
/konst.symbol 558,var.symbol 9/
Minulý týden mi přišel čas. Děti a my a v něm vložené zvláštní číslo Zpravodaje FOD. Je zde uveden kontakt na jejich sídlo, včetně č.účtu,ale to už asi máš. Měj se hezky a maxi porcí se neboj, u nás se chlapci občas dorazí chlebem aby, jak sami říkají, ,,chudáčci přežily,, když snědli ,,jen 15 knedlíčků,,...Chleba se nikdy nepřejí,jak říkala moje maminka.
Dáša
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(30.11.2000 22:51:45)
Díky Dášo, já jsem si pamatovala 1711 a spoustu dalších jedniček a čtyřek, ale zapomněla jsem jak za sebou. Totiž - na čísla mám pamatováka (naposledy jsem na tohle konto odesílala ale peníze v práci - 2 roky zpátky), ale přeci jen 2 roky, když se toho tolik událo je doba. Dneska jsem Ondráška vyhecovala k ohromnému záchvatu smíchu - mají na počítači oblíbené valentinské přání (je tam pejsek, štěká, hledá kost), takže kdykoliv tu sedím a jsou v dohledu - chtějí Haf Haf, tak jsem to zkoušela pustit a pořád jsem se přihlašovala na Internet - nevydržela jsem, prohlásila "DO PRČIC" a Ondrášek se vyloženě řehtal asi 10 minut, až spustil "řetězovou reakci" a chechtalo se nás tu 5 pořád dokola. Knedlíků se nebojím, ale obdivuju teoreticky - je těch chlapů u tebe doma 5 nebo ne? Ono je to jedno, 4 nebo 5. Kolikrát si říkám, že bylo štěstí, že těch dětí najednou nebylo víc. Těžko bych s tím něco dělala (chtěla jsem je moc), ale ruce (na chování, na pohlavky - do budoucna) mám jen dvě. Chtěla jsem třetí miminko (občas jsem mírně šílená), ale tatínek je radikálně proti, je o dost starší a prý by se rád dožil jejich dospělosti (tak ti nevím, jak to vlastně myslí..). Jak to zvládáš???
 Dáša, 4 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(1.12.2000 23:03:23)
Dano, tak jsem to zase dneska přežila a byl to jeden z těch dnů, kdy VŮBEC nezvládám!!! Ale čas od času, se den ,,D,, vynoří a já podlehnu té naivní představě, že od teď to půjde. A tak je to stále dokola. Ovšem mohlo by být hůř, tak si nebudu stěžovat. Chlapečků a chlapů mám doma pět, v rozmezí 2,5 až 40 let, ale v některých okamžicích jakýkoliv věkový rozdíl mizí a já jen zírám. Synkům je 14,10,9 a 2,5 roku a hlavně ten nejstarší mi moc pomáhá.
Já zase obdivuji všechny maminy dvoj a vícerčátek. Zkušenost 13ti měsíčního rozdílu mezi kluky mám a vím, že to jednoduché nebylo. Ale už toho dnes raději nechám, nějak postrádám nadhled. Napiš jak se mají dvojkluci,to je zkratka používaná u nás a jak jsi pochodila se svou nabídkou pomoci. Zdraví Dáša
 Dana, dvojčata , kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(1.12.2000 23:14:10)
Ahoj Dášo, já myslela, že všichni spí. Nového není nic zvláštního krom toho, že Ondrášek ode mne pochytil slovo potvora, ale vyslovuje ho "popola" - nešla mi sundat ponožka, tak jsem zase ulítla.....Začnu si dávat pozor na jazyk. S pomocí zatím blbě, nikdo mě nechce, ale nevolala jsem na FOD - resp. volala, ale už pozdě - po 17.00. Takže to ještě budu zkoušet. Dvojčata? No problem. Myslím, že skoro totéž co 13-ti měsíční rozdíl s tou změnou, že chtějí pořád to stejné (třeba k jídlu, spát i hračky). Měj se
 Dáša, 4kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(5.12.2000 16:51:55)
Ahoj Dano,
po dečlší pauze zdravím, jsme ve stavu nedočkavého očekávání a těšení, ozvu se později. Dáša
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(5.12.2000 19:36:28)
Ahoj Dášo,
první, co mě napadlo, když jsem četla o nedočkavém těšení, bylo očekávání dalšího potomka. Doufám, že se pletu, a myslelas Mikuláše :-)
Lída
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak mě napadlo 

(5.12.2000 23:04:23)
UUUUFF, Dášo, tys mi dala, napadlo mě to samé co Lídu.
 Dáša, 4kluci 
  • 

Mikuláš 

(6.12.2000 0:28:48)
Ahoj holky,
musela jsem se dlouho smát....díky.NAŠTĚSTÍ/nebo bohužel?/,to byl Mikuláš.
Nárazově se mi naskytne nějaká práce a tentokrát to stálo po všech stránkách za to.Nadřízení se řídili heslem-můžeš-li někoho pořádně setřít, udělej to hned,raději několikrát po sobě,k tomu vstávat ráno před pátou a v noci obskakovat naše odrostlé miminko,atd atd.Po dvou pracovních dnech toho mám tak ,,plné zuby,,že nedomýšlím,jak se dá můj vzkaz také vyložit.Ale aspoň jsem se pořádně zasmála.A co Mikuláš u vás?
 Martina S 
  • 

Tak mě napadlo 

(30.11.2000 19:43:21)
Ahoj Dano,
tak si to asi užíváš s těma svejma chlapama, ale představ si, až jim bude tak okolo 12-ti let jak zaděláváš knedlíky ve vaně(brr). Já se proto trochu modlím, aby to tentokrát byla holčička ( i když i ta může být ďábel a žrout) a nebylo těch chlapů na mě víc - dva mi úplně stačí. Taky jsem bydlela na Praze6 v Řepích, ale teď bydlím na Černém mostě přímo u CČM. Až bude teploučko tak mužeme vyrazit někam ven třeba do Šárky nebo tak - pokud už nebudu v porodnici - jinak to budeme muset trošku odložit. Já už tu zimu nemužu vydržet - jsem vysloveně letní typ a tak celou zimu trpim. A představa oblíkání své ratolesti mě děsí. Jo pokud chceš být užitečná tak si brnkni na FOD( Fond ohrožených dětí), tam pomoc určitě neodmítnou, znám pár pěstounských rodin, pro které organizují různé akce a peníze investované do nich rozhodně nepřijdou nazmar. Zatím ahoj musím jet pro manžela do práce - trošku oslavoval a nemůže řídit.

Zdraví Martina S.
 Dana, dvojčata - chlapi 
  • 

Re: Tak mě napadlo 

(30.11.2000 21:27:18)
Jo, Martino, tím mě DĚSEJ kamarádky už od 5. měsíce těhotenství. Kup si velký hrnce, včera jsem usmažila 50 bramboráků a kluci (dva 12 a 15 let) je sežrali a pak přišli, že maj hlad, sháníš prádelák na knedlíky? apod. hlášky mne provázely celé těhotenství. Už se těším a vidím - ruce po lokty zabořený v obrovský míse s těstem, na sobě zástěru z roku raz, dva, na hlavě účes zvaný Melicharová a tři chlapi dlabající u stolu jako v pravěku. BBBRRRRR!!! To nééé! Doufám, že to nebude tak zlé a do Šárky až se oteplí vyrazím klidně (taky mám raději léto, ale nejradši jaro). Dneska jsem už někam posílala dopis - snad se ozvou. Taky si říkám, jestli jsem normální, ale nejspíš jo, takovej cvok jsem byla vždycky (den má přeci 48 hodin, nebo míň?)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.