| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

mentální anorexie

 Celkem 4 názorů.
 Soňa, dvě dcery 9 a 12 let 
  • 

mentální anorexie 

(17.11.2000 20:17:29)
Moje dvanáctiletá dcera usoudila, že je ošklivá, tlustá, hloupá, neoblíbená, nejhorší v tělocviku, všechno zkazí, nic jí nejde, atd. a rozhodla se zkrásnět zhubnutím a být nejlepší alespoň v aerobicu. Chodila na aerobic nejprve dvakrát týdně, pak třikrát, potom cvičila navíc i doma, nejprve chvíli pak téměř pořád. Nejprve zhubla dvě kila, byla veselá a opravdu hezčí. Potom ale hubla stále víc, jedla stále míň, přestala chodit ven, byla protivná, ubrečená, hysterická a stále víc se podobala smrtce. Nebylo jiné východisko, než ji dát do nemocnice. V nemocnici ji "sebrali hrobníkovi z lopaty", povedlo se jí trochu vykrmit, přesvědčit, že něco jíst musí a cvičení má povolené pouze ve škole, ale její pocity, že je nejhorší k ničemu a strach z tloušťky nezmizely. Pokud máte někdo nějaké zkušenosti s touto nemocí, máte nebo jste měli stejné problémy, prosím ozvěte se. Mimochodem překvapuje mě, že jsem na toto téma nenašla v RODINĚ žádný příspěvek od odborníků a od laiků.
 Darja 
  • 

Re: mentální anorexie 

(5.12.2000 21:32:08)
Ahoj,je to smutné, ráda bych ti alespoň trochu poradila, mám dobré zkušenosti s kineziologií. Jestli chceš, podívej se na stránky www.onebrein.cz , kde v případě zájmu najdeš i kontakty v místě tvého bydliště. Ahoj
 Darja 
  • 

Re: Re: mentální anorexie-oprava překlepu 

(5.12.2000 21:36:47)
omlouvam se, napsala jsem chybu v adrese - je to www.onebrain.cz
 Marie; dcera 15 
  • 

Re: mentální anorexie 

(5.2.2001 19:53:04)
Milá Soňo,
především si myslím, že byste měla ve Své dceři zažehnat pocit méněcennosti. Nevím, jak je oblíbená u spolužáků či kolik má kamarádů a rozhodně si nemyslím, že byste jí měla někoho vnucovat, ale nejlepší by asi bylo, kdyby si našla nějakou opravdu dobrou kamarádku, do čehož trošku zasáhnout můzete. Třeba jen sondovat po okolí a doporučit či seznámit...na děti (adolescenty) v tomto věku mají největší vliv jejich vrstevníci. Možná by vaše dcera mohla třeba zkusit jen nový, moderní sestřih, aby si připadala lépe, že víc ,,zapadá".

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.