| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Jedině do podolí

 Celkem 3 názorů.
 Soňa, jedna dcera, další miminko na cestě 
  • 

Re: Jedině do podolí 

(16.11.2000 18:57:00)
Ahoj Katko,gratuluji Ti k tak skvělému zážitku z Podolí a samozřejmě i ke zdravému miminku. Já nemám z Podolí tak pozitivní zážitky jako ty. Tvůj příspěvek mi připadá jako nádherná pohádka. Porod se však neskládá jen z toho, jestli se na tebe " zubí " porodní asistentky nebo lékaři. Chceš-li napiš nám více. Co kupříkladu holení - jejich jediné vědecké zdůvodnění tehdy bylo: " pouze tam,kde je to nutné!!!" Přitom tam na tom místě, kde řežou či stříhají, chloupky vůbec nejsou, tudíž se do nich nemůže ani mladý nezkušený český porodník při šití zašmodrchat. No, dělám si legraci, ale v civilizovaných státech EU porodní asistentky ženy neholí. Naši lékaři stále srovnávají své platy se svými kolegy na západ od našich hranic, ale mohli by i do tohoto srovnávání zahrnout i jiné věci(to je můj názor). Co klystýr, nástřih hráze mohla ses rozhodnout sama a bez nátlaku? Já bych své druhé děťátko již nechtěla rodit na zádech s nohama ve třmenech, tato poloha mi nevyhovovala a zdála se mi nepřirozená, nepohodlná,zbytečně složitá, ponižující i velmi nebezpečná. Dali ti vybrat pohodlnější polohu pro vlastní vytlačení děťátka?Nechali ti bez problémů miminko ihned po porodu u sebe ( celé dvě hodiny na porodním sále)? Díky za odpovědi.
 Eva, 31. týden 
  • 

Re: Re: Jedině do podolí 

(6.12.2000 11:22:52)
Soňo,
nemáš nějaký tip, kde by se dalo slušně rodit např. bez těch nohou ve třmenech? Klystýr ani holení by mi osobně ani nevadily, ale zbytečné ládování analgetiky a zbytečné holení už ano. Vybrat si v Praze a okolí není snadné, člověk asi musí přistoupit na kompromis.
Víš-li něco, poraď, prosím. Díky, Eva
 Martina S. 
  • 

Re: Re: Re: Jedině do podolí 

(6.12.2000 19:30:16)
Ahoj Evo,
zkus se podívat na www.almeda.cz - jedná se o soukromou porodnici v Neratovicích. Právě jsem se tam byla podívat a nestačila jsem valit oči. Poprvé jsem rodila v Motole a taky dobrý, ale po tom co jsem viděla už nikam jinam nejdu. Představ si porodnici jako hotel. No podívej se na ty jejich stránky a pak to posuď sama. Pokud v tobě něco bude hlodat doporučuji zajet se tam podívat je to taková soukromá porodnice, skoro jako v americe.

Zdraví Martina S.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.