| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Schovanka č. 1

 Celkem 3 názorů.
 Jana a Schovanka 
  • 

Schovanka č. 1 

(14.11.2000 16:21:45)
Jak to všechno začalo neboli proč máme Schovanku

Začalo to elektronicky. Na internetu. Seznámili jsme se přibližně před dvěma lety na internetu a od letošního srpna bydlíme spolu.
Miminko jsme plánovali asi tak od února, někdy v říjnu se podařilo. (mám zaručený recept - nejlepší je v krátkém sledu za sebou přestěhování, zařizování bytu a nové firmy, vykradené auto, nedokončená škola a naplánované taneční :o))
Přibližně týden po vynechané menstruaci jsem se chtěla tajně sama přesvědčit, že tentokrát už ano. Koupila jsem si těhotenský test - počůrat papírek a chvíli počkat - a neukázal nic. Nevadí, týden na to (t. j. šest týdnů od poslední menstruace) jsem zašla na gynekologii, že už čtrnáct dní nic a jestli čekáme miminko. Paní doktorka mě vyšetřila a prohlásila, že jsem pravděpodně v 6. týdnu těhotenství a ať jdu přímo na ultrazvuk.
Ultrazvukové vyšetření mě zklamalo, byla jsem v Praze na Karlově náměstí ve Fakultní nemocnici. Samotné prostředí nemocnice, čekárny i ordinace je dost skličující, působí to tam zanedbaně a zmateně. V čekárně byla hromada žen, čekala jsem více než dvě hodiny, sestřička měla zvláštní klíč k výběru pořadí pacientek, nejdřív maminka někoho, pak zase jiná známá, byla to prostě otrava. Muž se mnou ani s žádno jinou pacientkou na vyšetření nesměl :o( V ordinaci vlevo ode dveří plenta, za kterou se svléknete, na odložení věcí je věšák a židle, vpravo ode dveří druhá plenta, za ní ultrazvuk.
Z vyšetření mám jednu humornou historku: Přímo v ordinaci mi sestřička řekla, ať se svléknu do půl těla. Měla jsem na sobě kalhoty - lácláče, tak jsem se zeptala, do které půlky těla. Sestřička po mě hodila nechápavý pohled a řekla "No přece do půlky těla". Naštěstí mi pacientka, která se za plentou svlékala vedle mě řekla, ať si odložím kalhoty. Opravdu jsem netušila, že se ultrazvuk provádí "zevnitř". Byla jsem na ultrazvuku jenom jednou a to mi pomazali bříško modrým slizem a vyšetřovali zvenčí :o)
Paní doktorka mě chvíli vyšetřovala, nadiktovala sestřičce několik latinských termínů a mě potom řekla, že žádné mimčo nevidí. Ale že je možné, že je těhotenství ještě příliš mladé a miminko moc mrňavé. Ať příjdu příště.
Následné krevní testy dopadly tak, že jsem pravděpodobně těhotná, ale 100% jisté to není.
A tak jsme se s přítelem dohodli, že čekáme Schovanku. Je to holčička, je moc maličká a stydlivá a proto se nechtěla na ultrazvuku ukázat :o) Takže čekáme týden do dalšího ultrazvuku a těšíme se na Schovanku.


 Radka, 22. týden 
  • 

Re: Schovanka č. 1 

(14.11.2000 16:39:37)
Tak podobně to se schovaným miminkem bylo i u nás. V 6. týdnu nebylo vidět a další dva týdny jsem byla na dovolené. Hned po dovolené jsem naběhla na další ultrazvuk a miminko už bylo krásně vidět. Jen mám přívětivějšího doktora a nemusím čekat žádné fronty.
Momentálně se náš mrňousek schovává před tatínkem, vždycky když řeknu: Pojď si sáhnout, teď hezky kope, tak se miminko přestane hýbat a dělá, že tam není. Za ty 4 týdny, co cítím pohyby, měl manžel příležitost je ucítit jen dvakrát. Takže taky máme stydlína.
Přeju pohodové těhotenství a krásné miminko.
Ahoj Radka
 Lenka (Šárka 6 měsíců) 
  • 

Re: Re: Schovanka č. 1 

(14.11.2000 17:05:29)
Ahoj Jani a Radko,
naše Šárinka byla vidět na ultrazvuku až v osmém týdnu. Gravitest hlásal - negativní, krev mi neodebrali. Jen menstruace jindy naprosto pravidelná mi vynechala. A tak jsme byli s manželem přesvědčeni, že miminko čekáme. Co se týká pohybů, dělala Šárinka taky naschvály. Kopala jak zběsilá, ale po větě : "Pojď si šáhnout - kope" byl naprostý klid. Teď máme malé čírtě, které o sobě dává vědět pořád. Přeji vám hezký zbytek těhotenství a zdravá a krásná miminka.
Lenka

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.