| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak se třemi dětmi v autě?

 Celkem 29 názorů.
 Radim, dva rošťáci a jedna rošťanda 
  • 

Jak se třemi dětmi v autě? 

(8.11.2000 14:17:10)
Zdravím všechny,
chtěl bych s podobně "postiženými" a podobně "nenormálnimi" rodiči, kteří mají dobrovolně tři dětičky probrat to, co nás od ledna čeká: autosedačky v autě. Zajímalo by mě, jak to budete řešit upevnění tří autosedaček do auta, když se do něj všechny nevejdou? Máme autíčko z roku 1998 s dvěma tříbodovými pásy a jedním dvoubodovým, už dnes, když jezdíme s jednou autosedačkou, jsou kluci v autě (bez podsedáků!) namačkaní. Jak se budete obhajovat, až vás zastaví policajti a budou vás tepat za to, že nemáte všechny tři děti v autosedačce? V našem okrese máme takové policajty "chytráky", kteří jsou schopni na to říct: "To je váš problém, neměl jste mít tolik dětí". Šetříte už na šesti nebo sedmimístné auto? Poraďte. Za všechny rady předem děkuji.
 Míša, syn 3 a 3/4 
  • 

Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(8.11.2000 17:02:41)
Ahoj Radime,
problému sedaček už jsme se tady nedávno okrajově dotkli. Nicméně to zopakuji a doplním. Předesílám, že jde jen o můj osobní názor a neručím za to, že je 100% správný.
Ten nový Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů má číslo 361/2000 Sb. a je k nahlédnutí třeba na http://www.sbirka.cz/NOVE/00-361.htm (to pro všechny, co ho chtějí vidět na vlastní oči). Nemluví se v něm o povinnosti přepravovat děti v autosedačkách, ale o povinnosti řidiče "přepravovat osobu mladší 18 let a menší než 150cm (...) pouze za použití ZÁDRŽNÉHO SYSTÉMU" - viz. §6 odst.1 písm.c. Co je zádržný systém definuje tentýž zákon v §2 písm.ii (opravdu dvě i, není to překlep)- "zařízení pro zajištění zvláštní bezpečnosti přepravovaných osob, NAPŘÍKLAD dvoubodový bezpečnostní pás, nebo dětská autosedačka..." A je-li někde spojka nebo, lze použít jednu z nabízených možností.
Podle mě by tedy stačilo jedno větší dítko připoutat tím prostředním dvoubodovým pásem a dvě sedačky se Ti do auta snad vejdou (mimochodem našim kamarádům se do felicie vešly i ty tři sedačky).
A nadto už tady někdo i zmiňoval, že není vůbec jisté, jestli "silniční zákon" bude od 1.ledna vůbec platit.
 Radim, dva rošťáci a jedna rošťanda 
  • 

Re: Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(9.11.2000 7:22:45)
Ahoj Míšo,
definici, co je "zádržný systém", jsem si v zákoně pročetl, ale abych se přiznal, nějak mi to nepomohlo. Vždyť už přece dávno platí, že pokud má auto bezpečnostní pásy (i ten dvoubodový uprostřed), jsou cestující povinni se jimi připoutat. Dětská autosedačka je definována jasně, ale nevím, jestli si pod pojmem "zádržný systém" můžu představit i polystyrenové, látkou obalné podsedáky, na kterých sedí dítě připoutané dvoubodovým resp. tříbodovým pásem. Pokud ne, tak si neumím představit, jak do auta dám tři autosedačky pro půlroční holčičku, šestiletého (35 kg) a čtyřletého (20 kg) kluka.
Hezký den všem.
Radim
 Míša, syn 3 a 3/4 
  • 

Re: Re: Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(9.11.2000 9:31:31)
Ahoj Radime,
v tom, jestli jako zádržný systém vyhoví i poystyrenový podsedák, už se moc nevyznám. V zásadě ano, pokud bude jako autosedačka schválen podle zvláštního právního předpisu (odvolává se na něj ten zmiňovaný §2 písm.ii). Mluvilo a psalo se o jakýchsi certifikátech, ale tady opravdu tápu, protože jsem to blíž zatím neměla důvod zkoumat. V těhle technických věcech by Ti možná lépe poradil dobře informovaný prodavač v obchodě specializovaném na autosedačky.
Myslím, že jde hlavně o to nepoutat dítě menší než 150cm bez sedáku nebo sedačky tříbodovým pásem, který by ho mohl při nehodě uškrtit. U dvoubodového pásu toto nebezpečí nehrozí, tak snad proto je i ten považován za zádržný systém (zdá se, že než ten zákon přišel do parlametu, měli ho v rukou lidé, kterým logika není cizí).
Jinak chápu, že Ti některá ustanovení toho zákona přijdou nelogická. Mě taky. Včera jsem tam třeba našla, že počet přepravovaných osob starších 12let nesmí překročit počet povolených míst (§48 odst.1). Z toho by se dalo vyvodit, že počet osob mladších 12 let počet povolených míst překročit smí, ale de facto stejně nemůže, protože musí být zajištěny zádržným systémem a těch do auta nenarveš víc, než je pásů (tedy i povolených míst). I kdyby ta osoba mladší 12 let nemusela mít zádržný systém (tj. měřila víc, než 150cm), musela by se připoutat bezpečnostním pásem (§9 odst.1 písm.a), takže zase potřebuje "povolené místo". Je to guláš.
Samozřejmě nevím, jaké máte auto, ale jestli ho výrobce deklaroval jako pětimístné, měly by se tam tři sedačky vejít. Nakonec můžeš být rád, že nemáš děti třeba čtyři, jako můj bratranec, který bydlí na venkově, auto používá jen na cesty k babičce do sousední vsi a podle nového zákona bude muset asi jedno dítě nechat doma. Anebo jezdit nadvakrát.
 Marcela, 3 kluci 
  • 

Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(28.11.2000 23:39:54)
Máme tři deti, ale naštěstí (nebo bohužel)nemáme auto. Tři sedačky, ale ani dva podsedáky a jednu autosedačku jsem do auta ještě nedávala, ale nemyslím, že by to bylo příjemné cestování, zvlášť na delší cesty (Brno - Praha).
Jinak té mamince vzkazuji, je to náročné, ale jde to. Okud bude chtít, ať se ozve. Ráda vylíčím denní režim maminky tří kluků, když nejstaršímu budou v lednu teprve(nebo už?) 4 roky.
 ms 
  • 

Re: Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(9.11.2000 13:34:14)
vobec nie je vhodne dieta priputavat len dvojbodovym pasom. Dieta, ktore nie je dostatocne fyzicky zdatne moze utrpiet vazne poranenie.
 Petra, Tom 8, Terka 4 
  • 

Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(8.11.2000 21:38:27)
Připoutat do auta 3 autosedačky je opravdu složité ale ne nemožné. Je třeba pečlivě zvážit jaká autosedačka je pro dítě vhodná s přihlédnutím k možnosti v autě. Pokud máte zájem přijeďte se podívat k nám do podejny, kde Vám ráda vše předvedu včetně vyzkoušení ve Vašem autě.
Dětský obchod nové + použité
Suppého 10, Praha 4 - Kunratice
www.detskydum.cz
 Stáňa(40)+Ondra(6,5) 
  • 

Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(9.11.2000 14:40:17)
Ahoj Radime,
nezlob se, ale z Tvého dopisu mi připadá, že považuješ novou právní úpravu týkající se autosedaček za zcela zbytečnou šikanu ze strany úřadů. Já se domnívám, že zavedení této povinnost (tedy povinnosti, aby děti byly v autě přepravovány za použití zádržného systému, abych to vyjádřila přesně) své opodstatnění má. Ze všech výzkumů i ze zkušeností zemí, kde tato povinnost již chvíli existuje, vyplývá (vycházím-li z toho, co jsem si o tom přečetla), že skutečnost, že dítě je v autě připoutáno, snižuje dost podstatně následky případné dopravní nehody.
Máš pravdu v tom, že povinnost používat i na zadních sedadlech bezpečnostní pásy (jsou-li jimi povinně vybavena) není nová, ale z této povinnosti jsou zatím vyjmuty osoby menší než 150 cm - to znamená právě děti. Úprava, která by měla platit od 1.1. 2000, ve vztahu k dětem tedy nová je. Považuji to za opodstatněné - dítě je totiž podle mého názoru na bezpečné připoutání klasickým tříbodovým pásem příliš malé a proto tedy ten požadavek, aby mělo sedačku.
Podle mého názoru lze za autosedačku (ve smyslu zádržného systému pro děti) považovat i sedáky, rozhodující je, zda mají příslušnou homologaci – aspoň tak jsem to vyčetla z právních předpisů, které se toho týkají (ta návaznost je tam trochu komplikovaná, takže asi nemá cenu to tu vypisovat). Domnívám se tedy, že můžeš použít kombinaci klasická autosedačka, dva sedáky – tak by se snad mohly děti na zadní sedalo vejít.
A na závěr mi to nedá, abych se nezeptala (možná trochu jedovatě) – Ty považuješ to, aby děti byly v autě v autosedačce za nesmysl obecně? Pokud ne, jak by sis představoval, že by to mělo být řešené - že by v zákoně třeba bylo „kdo má tři a více dětí, rozhodne se, jestli ho bude respektovat nebo ne“ – to je asi nesmysl, ne? A myslíš si, že při dopravní nehodě bude dětem hrozit proto, že jsou tři, menší riziko, než když je v autě jen jedno? A k těm policistů – pokud je v zákoně stanovena nějaká povinnost, platí pro všechny, a jim může (lépe řečen spíš musí) být zcela jedno, jaké důvody Tě k porušování zákona vedou.
Nechci říkat , že všechny zákony (a právní předpisy vůbec) jsou bez vady (na to dělám ve své profesi, která s tvorbou práva úzce souvisí, příliš dlouho), ale zrovna tohle považuji z věcného hlediska za velice rozumné. Ostatně my Ondru vozíme v sedačce od malinka bez ohledu na to, že to nikde předepsané zatím nebylo. Vždyť u nepřipoutaného dítěte hrozí nebezpečí, že při nárazu proletí až dopředu na přístrojovou desku nebo přední sklo, a připoutání tříbodovým pásem bez použití sedačky nebo sedáku mi přijde taky rizikové (buď možnost vyklouznutí nebo naopak zhmoždění krku).
 Radim, dva rošťáci a jedna rošťanda 
  • 

Re: Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(10.11.2000 11:34:29)
Stáňo, já vůbec nepovažuju za zbytečné děti dávat do autosedaček, naši kluci i holčička od malička v autosedačkách jezdili (a stále jezdí), i když to nebylo -a pořád ještě není - povinné. Je správné, že tenhle problém řešen zákonem je, ale už je něco jiného, jak. V tom znění, jaké dnes je, mi to ale trochu připadá jako omezování volného pohybu. Můžeš namítnout, že pohybovat volně se můžu vlakem, autobusem nebo jinak, ale život s třemi dětmi je něco jiného než s jedním nebo dvěma (věř mi, máme to vyzkoušené!) a cestovat s kočárkem, klukama a třeba dvěma velkýma taškama k babičce delší cestu vlakem je skutečně hodně, ale hodně nepohodlné. Nebo cestování autobusem po městě třeba k lékaři - pro mě lepší, když poruším zákon a pojedu s nejstarším dítětem bez podesdáku autem, než když pojedu kočárkem a při dvou přestupech v MHD nechám mimčo načuchat na zastávkách výfukových plynů z autobusů. Mě to prostě připadá jako další určité omezování rodin s větším (tedy více než 2) počtem dětí (mezi ta další omezení patří třeba "rodinná vstupenka" do ZOO pro čtyři členy rodiny, pátý hradí vstupenku, jako kdyby šel sám; žádná cestovka nenabízí zájezdy do zahraničí se slevou na všechny tři děti - jenom na dvě a to třetí platí stejnou sumu, jako dospělý). Jak vyřešit převoz dětí v autě tak, aby nikoho zákon nediskriminoval, není věcí mojí, nýbrž těch, které jsme si zvolili. Přiznávám, že nemám ke kritizovanému ustanovení v zákoně alternativní řešení. Výchova dětí je zodpovědností rodičů a pokud už má rodič řidičský a občanský průkaz, měla by mu být dána možnost svobodně se rozhodnout, jakou bezpečnost poskytne svým dětem v autě. Jo, to kdyby byla třeba možnost koupit si pro rodinu s více dětmi šestimístný automobil a požádat o vrácení DPH, asi by vůbec tahle diskuse nebyla.
Mějte se.
Radim
 Lucie 2 synové (7 a 4,5 třetí za měsíc) 
  • 

Re: Re: Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(27.11.2000 11:35:31)
Kdo má tři malé děti, prosím seznamte mne se svými zkušenostmi -ale i s těmi veselými. V lednu nás také bude pět (dva dospěláci a tři děti) takže se moc těším a moc děsím.
Problémy v autě, v MHD, rozvrh času (jeden už je školák)
apod.
Ahoj Lucie
 Anna 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(29.11.2000 20:52:25)
Ahoj,
muj rychly prispevek k tematu autosedacek- dokud nas bylo pouze pet, na nasem zadnim sedadle to vypadalo takto: uprostred poradna autosedacka s tehdy nejmensim ditetem a po stranach starsi deti na "sedakach". Poskladalo se to tam uplne v pohode a nikdy nas nenapadlo vozit deti nepripoutane, i kdyz se to tehdy vubec nemuselo. Dokonce jsme to povazovali za pohodlne, pripoutane deti nezlobily.
Teprve pred tremi lety, po narozeni ctvrteho detatka nam s dopravou nastaly problemy, se kterymi si vubec nevime rady.
Na sedmisedadlovy vuz nejak nemame penize, jak to budem vysvetlovat policajtum nevim...
Mejte se hezky Anna
 Dáša, 4 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(2.12.2000 20:42:29)
Milá Anno,
díky za Tvůj příspěvek. Jsme na tom úplně stejně. Po narození čtvrtého synka, jezdíme v plném obsazení jen v nejnutnějších případech.Mám z toho vždy nepříjemný pocit a na delší cesty autem vlastně nejezdíme. Jestli budeš mít chvilku, napiš, jak se ,,rozsazujete,,.U nás jezdí nejstarší syn / 14 let-184cm /, na předním sedadle a já vzadu držím na klíně jednoho ze dvou prostředních./Oni jsou hubeňouři, 10 a 9 let, 24 a 25 kg. V tomto případě to beru s povděkem, ale jinak mne ta jejich váha děsí./ D.
 Anna 
  • 

Re: Jak se třemi dětmi v autě? 

(4.12.2000 23:20:44)
Ahoj Daso,
nase deti jsou o neco mensi, nejvetsi je dcera, ktere je 11 let/kdyz jedeme bez manzela, sedi na sedadle spolujezdce na sedaku, jednou nas staveli policajti a ani si sedaku nevsimli/. Nase nejobvyklejsi rozsazeni /na cesty na chatu/ je takoveto: vepredu ja a manzel, vzadu dcera a nejstarsi syn co nejdale od sebe, mezi nimi mladsi synove. Druha varianta je, ze u okenka sedi /zcela dobrovolne/ babicka s nejmladsim synem na kolenou a tri starsi deti vedle.
Nedavno jsme ovsem meli co se tyce obsazeni auta zcela kuriozni prihodu - dohodli jsme se na spolecnem vylete s kamarady, chteli jsme vyjet jenom asi 30 km za mesto a tak jsme se rozhodli se tu chvili mackat. Zaparkovala jsem a muz sel kus pesky na zname zazvonit. Za chvilku tesne vedle me zaparkovali policisti a zacli pozorovat hemzeni ctyr deti na zadnim sedadle. Doufala jsem, ze odjedou drive, nez dorazi ostatni, ale nestalo se a tak dva uzasli straznici pozorovali, jak si vedle me seda kamaradka a dozadu se soukaji dva dvoumetrovi muzi a celkem pet deti jim useda na kolena. Dala jsem dohromady sebevedomi a na strazniky se usmala a pokrcila rameny. Oni v ten moment propadli silenemu smichu a ja rychle /tedy, abych byla presna: velmi pomalu odjela/.
Driv jsem mela docela obavy o bezpecnost nepripoutanych deti, od te doby co starsi deti chodi samy do skoly a musi prechazet sedm velmi rusnych silnic v centru mesta jsem svuj "strach" presunula spis k temto problemum, prece jenom mi dite v aute pripada mnohem chranenejsi /zvlast kdyz prizpusobime styl jizdy/, nez chodec, ale to uz je jine tema a pro me o neco depresivnejsi.
Mejte se hezky Anna
 Radim, dva rošťáci a jedna rošťanda 
  • 

Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(7.12.2000 7:48:27)
Ahoj Lucie,
život se třemi dětmi v rodině je krásný, krásnější a hlavně pohodovější, než jenom se dvěmi nebo jedním. Máme Matýska (prvňáček), Filípka (4,5 roku) a Kačku (8 měsíců), na třetí pokus nám to vyšlo, i když tomu nikdo nevěřil a dokonce i moje matka nám zlomyslně (!) přála kluka. Věk dětí tedy přibližně odpovídá věku tvých dětí.
Režim dne nám dnes už určuje škola, tzn. vstává se u nás v 6.30, Kačka vstává kolem sedmé ráno a Filipa dostaneme z postele až kolem osmé. Matěj musí do školy chodit sám, doprovázeli jsme ho asi jenom týden. Manželka jde pak většinou na procházku, vrací se kolem desáté, vaří, při úklidu ji často Filípek pomáhá. Vůbec, kluci si rozdělili práce takhle: Matýsek se víc stará o Kačku (jsou si hodně podobní), dokáže jí zabavit a hrát si s ní i hodinu, kdežto Filípek je takový malý čertík, který rád utírá nádobí, pomáhá mamince, utírá chodbu, myje kolečka od kočárku apod. Oba mají ale Kačku moc rádi a vůbec neznáme sourozeneckou žárlivost. Cestování hromadnými prostředky je horší, spíš je nepoužíváme a jezdíme autem, i když to s těmi autosedačkami stojí za starou bačkoru (viz moje starší příspěvky). Takže - můžete-li, mějte auto. Na lítání po doktorech a Matýskova fotbalu (3x týdně) je auto opravdu neocenitelné. Vedení domácnosti se manželce daří na výbornou (kdybys viděla ty užaslé pohledy jejích kamarádek, které při jednom dítěti vůbec nic nestíhají!) a v tomhle jsem na manželku velmi pyšný. Pračka u nás běží každý den, dost často i dvakrát, žehlí a luxuje se obden. Tenhle zvýšený provoz v domácnosti spolu s nemocemi, které často postihnou všechny tři najednou, je ta horší stránka věci. Ještě asi tak tři roky budeme muset chodit do kina nebo do divadla rozděleně, tzn. jeden z rodičů bude doma s Kačkou. Velká rodina stojí hodně peněz, ale tatínek tu musí být od toho, aby jí uživil. Velká rodina je krásná a zatím tak na 50% počítáme s tím, že počet dětí 3 není konečný. Hodně štěstí.
 Veronika Volhejnová, dva kluci 3,5 a 2 roky 
  • 

Re: Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(9.12.2000 21:43:45)
Díky za Váš optimistický pohled na věc. Jsme taky z těch, kdo to chtějí zkusit "do třetice" - a jsme úplně ve stejné situaci, taky nám to všichni rozmlouvají a tvrdí, že i když už "ten nesmysl" podnikneme, že to bude stejně kluk. Jsme sice pevně rozhodnutí nenechat si do toho "kecat", ale i tak mi to občas vrtá hlavou a nějaké to povzbuzení se hodí. Takže díky a zdravím Vaše rošťáky! (Mimochodem, už se na ulicích rozhlížím po šestimístných modelech aut, jenže když ono to nemá žádný kufr, který by stál ua řeč - kam s kočárkem? Asi budeme muset mít mikrobus :-))
Zdraví Veronika
 Pavla, 2 kluci 
  • 

Re: Re: Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(10.12.2000 13:14:41)
Taky máme naplánované třetí děťátko /manžel i čtvrté /a na moje otázky, jak pak budeme jezdit mi vždycky odpoví, že si s tím vůbec nemám dělat starosti, protože při tolika dětech pro nás bude každé auto nedostupné. Doufám, že si dělá legraci.
S tím kufrem u šestimístných aut to není tak docela pravda- např. Seat Alhambra má 2 místa vpředu, 3 uprostřed a 2 vzadu.Pokud nepotřebujete 7 míst, můžete jednu nebo obě zadní sedačky vyndat a dostanete tak velký prostor, že tam dáte bez skládání hluboký kočárek a ani nemusíte sklopit boudičku. Vyzkoušeno.
Ale ta cena, ach jo...
 Radim, dva rošťáci a jedna rošťanda 
  • 

Re: Re: Re: Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(13.12.2000 14:08:40)
Vám všem, kteří máte dva kluky a chcete to do třetice zkusit, vám přeju, aby vám ta holčička vyšla, protože - opravdu, ono to tak je! - holčička s tatínkem zamává mnohem víc, než s maminkou. A o to víc, když je tatínek u porodu. Nenechte si do toho mluvit - my jsme přišli jednoduše s hotovou věcí, o tom, že chceme ještě holčičku, všichni věděli, ale nikdo nám nevěřil, že to uděláme. Zkusili jsme a vyšlo to. Dneska, když před mojí matkou vtipukuju (napůl to ale myslím vážně!) o dalším děťátku, podívá se na mě takovým tím pohledem "ty seš ale úplně praštěnej...". Neberte v potaz rady a výhrůžky rodičů typu "... já vám to pak hlídat nebudu, až budete chtít někam jít, to vám radši řeknu, že mám migrénu..." nebo "...pak se to někde chytne drog a bude si s kamarádkama ohřívat lžičku nad kahánkem..." nebo "vy to neuživíte, co pak, až bude chtít jít na vejšku, vy si to budete moci dovolit?" atd. (to jsou skutečně reálné hlášky mých rodičů!!!), přitom našemu nejstaršímu synovi je šest let... Neřeknu, kdybyste byli na rodičích nějak závislí (byt, finanční podpora), pak to za zváženou stojí, ale když si pevně stojíte na vlastních nohou a nenecháváte se živit rodiči, cítíte se na to, ignorujte je.


K těm autům: cestování se třemi malými dětmi v autě pro 5 lidí je skutečně někdy nepohodlné, hlavně v zimě, kdy jsou dětičky nabaleny zimními bundami (a teď to bude ještě horší díky autosedačkám). Chce to najít takové auto, které bude jak dostatečně velké pro 5 lidí, tak bude mít i větší kufr. My máme třetím rokem KIA Sephia, stojí kolem 300 tisíc a pro rodinu s dětmi je to celkem dostačující. Na Alhambry nebo VW Sharony nebo Oply Zafiry skutečně nemáme, ale teď se možná chystá prodej KIA Carens, mělo by to být 7mi místné auto, v Anglii stojí 9995 liber, když si odečtete 30%, o která jsou auta v Anglii dražší než u nás, nevychází to nejhůř. Dalším možným řešením, jak vyzrát na nedostatek prostoru v autě, je koupit si střešní box. Nejlevnější (i s lyžinami) to pořídíte asi za 7 tisíc. Do kufru sbalíte kočárek, děti na sedačky a všechny ostatní věci do boxu na střechu.

Moje rada nakonec: můžete-li mít děti, mějte jich hodně. Jak říká titulek diskusního okna rodiny.cz - dětí není nikdy dost!

Radim
 Monika, dva puberťáci a miminko 
  • 

Re: Re: Re: Re: Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(6.1.2001 18:14:05)
Radime,
máš pravdu, dají se zvládnout tři děti, pokud člověk chce a je ekonomicky nezávislý.Mám stejně "ochotnou" matku se stejnými "povzbuzujícími řečmi" (skoro jako by moje děti byly její problém!), nicméně jsme si s manželem ke dvěma puberťákům pořídili ještě miminko. Doslova nás obohatilo, život dostal daleko lepší rozměr - doporučuji všem maminkám a taťkům, kteří váhají, zda třetí dítě ano či ne, rozhodně ano, a maminky nebojte se rodit v 35-ti letech, není to žádný problém!
Ahoj všem Monika
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(13.12.2000 20:57:46)
Ahoj Radime, já opravdu závidím. Zatím máme "jenom" dvojčata - kluky, ale klíďo bych si na holčičku troufla, jenomže je to tak, že jsem oním lídrem, který "drží" rodinný rozpočet já, navíc tatínkovi už se nechce (má 5 dětí ze dvou manželství a to je prý už "nad normu"). Teď se finanční situace začíná malinko zlepšovat, nechcete mi ho pomoct ukecat?????
 Daniela, dcerky 3 a 1,5 
  • 

Re: Re: Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(14.12.2000 6:49:47)
Ahoj Dano, nejsem sice Radim, ale pokud se chceš pokusit svého partnera „ukecat“ na třetí miminko, mám malý postřeh do Tvé konkrétní situace. Někde jsi psala, že tatínkovi je už 48 let a i proto se necítí na dalšího potomka. Třeba ho malinko povzbudí, když se dozví, že by nebyl jediný takovýto „blázen“. Mému manželovi je rovněž 48, má zatím 4 děti (2 již dospělé) a tento počet určitě není konečný… Takže třem a více dětem v rodině zdar!
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(15.12.2000 18:34:44)
Díky, holky, za povzbuzení. Problém je spíš v tom, že kluky jsme počali v tatínkově 48 letech - dneska je mu skoro 51 - já jsem o dvacet let mladší. Jeho argument je ten, že by se rád dožil jejich dospělosti a že by to už opravdu bylo hrozné, kdybych tu zůstala sama s třemi (čtyřmi a více) dětmi. Dvě prý případně zvládnu i uživím sama. Nevím jak mu tohle vyvrátit.
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(15.12.2000 22:08:05)
Jo a Danielo, my těch dětí (společně) máme 5, 3 z prvního manželství dospělé, ale někdy mám s jejich problémy větší starosti, než s našimi "prťaty".
 Marketa ,Péťa 6 měsíců 
  • 

Re: Hopsadlo 

(4.1.2001 22:36:41)
Mohl by mi prosím někdo pordit jaké hopsadlo si mám pořídit.A jestli je to pro šestiměsíční dítě dobré.Dekuju moc
 Dáša,4kluci 
  • 

Re: Re: Hopsadlo 

(5.1.2001 12:33:49)
Prosím,jestli přijmete mou radu ,hopsadlo nepořizujte.Moje maminka pracovala celý život,jako rehab. pracovnice (spec. na malé děti)a vždy radila maminkám hopsadlo nepořizovat. Tenkrát byla spíše vyjímkou,ale dnes čteme obě se zadostiučiněním shodná vyjádření lékařů. Já jsem kluky dávala na deky na zemi(volnost pohybu, rozhled,prostor,relativní bezpečnost a ostatní sourozenci v dohledu i jako případný objekt zájmu)Mnoho nových zážitků,přeje Dáša.
 Stáňa(40)+Ondra(7) 
  • 

Re: Re: Hopsadlo 

(5.1.2001 13:01:04)
Ahoj Markéto,
připojím se k tomu, co už Ti napsala Dáša. I my jsme dostali v Ondrově případě na rehabilitaci stejnou radu. Zdůvodnění bylo hruba následující - hopsadlo (a obdobné je to prý i u chodítka) udržuje dítě v poloze, která pro něj ještě není třeba zcela přirozená nebo ve které by bez podpory hopsadla tak dlouho nevydrželo, což ho zbytenč zatěžuje. Dítě by prý mělo projít fází lezení po čtyřech - podporuje to rozvoj motoriky. Vím, že jsou děti, které tuhle fází téměř přeskočí, ale asi je rozdíl udělají-li to spontálně nebo proto, že je rodiče "zavěsí" do hopsadla. Dítě, které se posadí (postaví) samo, taky samo změní polohu, pokud ho tato poloha unavuje, dítě, které je v hopsadle (chodítku)je zcela odkázané na nás rodiče (a je otázkou, zda tu chvíli únavy dokážeme vždycky bezprostředně vystihnout, spíš si myslím, že ne). Tolik moudra, která jsem načerpala od moc fajn rehabilitační sestřiky na dětské neurologii. Připadaly mi natolik rozumné, že jsem pro Ondru ani hopsadlo ani chodítko nepořídila a stejně jako Dáša jsem ho nechávala povalovat (obklopeného hračkami) na dece v obýváku, no a posléze plazit se a lézt okolo mne (tedy v podstatě po celém bytě).
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Hopsadlo 

(5.1.2001 21:52:36)
Musím souhlasit se Stáňou a Dášou - hopsadla a chodítka a obdobná "usnadňovadla" jsem pro jistotu klukům vůbec nepořizovala - myslím, že je hloupost miminko postavovat v době, kdy to samo neumí - a dobře jsem udělala, kluci ač nedonošení začali chodit a posléze "hopsat" sami a hlavně - JSOU ZDRAVÍ - a neuroložka mi řekla, že také díky tomu.....
 Jana, Týnka 16 měs. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Hopsadlo 

(5.1.2001 22:25:00)
Markéto,
připojuji se k předchozím mailům maminek, naprosto s nimi souhlasím. A chtěla bych připojit poznámku:
Mám kamarádku, která oběma dětem chodítko nabídla. U prvního dítěte byla nadšená, jak rychle začal chodit a jak šikovný je (myslím, že žádné zdravotní následky to předčasné chození naštěstí nezanechalo). Ale u druhého dítěte ji samotnou překvapilo, že jí NENÍ VHOD, aby dítě chodilo dříve, naž má. Měla tolik práce s oběma dětmi a vyhovoval jí normální (pomalejší) růst a vývoj natolik, že chodítko začla nenávidět. Přidělalo jí práci a starání, mimi bylo najednou všude po bytě a v místech, kam by se jinak nedostalo... Svedla s manželem, který nemohl pochopit, proč poprvé chodítko ano a podruhé ne, menší boj a zrušili ho!!
Nechme dětem přirozený vývoj a ať sami zkouší, jaké je to postupně se stavět. O to větší radost z toho budou mít. (A my menší starost.)
Ahoj Jana
 Markéta(Péťa 6.měsíců) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Hopsadlo 

(6.1.2001 14:59:30)
Milé maminky,děkuju Vám moc za rady.Jsem ráda,že jsme ho nekoupili.Mějte se fajn.
Markéta
 Dáša,4kluci 
  • 

Re: Re: Tři děti v rodině - záviďte vy, kdo je nemáte! 

(14.12.2000 11:27:26)
Milá Dano,
moc ráda bych Ti pomohla,ale nevím,neví,s tím naším jednostraným zaměřením....Vlastně pravidelně střídáme barvu očí !
PS. Naposledy jsem si říkala,že bych si tu holčičku už ZASLOUŽILA.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.